Преди да родим-Вярно ли е?!

  • 14 474
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 120
Здрвавейте мили мами
Искам да ви попитам има ли някаква истина в максмимата "Колкото повече вървиш-толкова по-бързо и лесно ще родиш!"Също така чух, че било хубаво последните дни преди раждане да се изкачват всеки ден стълбите в блока в който живеем.Как мислите вие,помага ли с нещо всичко това?Лично на мен не би ми тежало много да го правя,но краката ми са доста подути и взех се по-малко да вървя пеша.А само да знаете как нямам търпение да видя бебчо-остават ми още 10 дена до голямото събитие Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ами, мила, аз поне също съм го чувала това. Засега нямам личен опит по въпроса. Но мисля, че все пак може да е вярно, понеже това си е вид физическа подготовка. Но според мен никога не може да има гаранция за лесно раждане.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При започнала родилна дейност и добре застанала глава на бебето ходенето пеша улеснява постигането на пълно разкритие. При второто раждане така ходих до последния момент и стана много бързо и леко.
Не се ходи пеша, ако раждането е почнало с изтичане на водите или ако бебето е с неправилно предлежание - примерно с ръка напред.
В дните преди раждане и въобще през цялата бременност ходенето пеша е полезно (стига да няма някакви проблеми), защото си е физическа подготовка.

# 3
  • Мнения: 4 242
Да споделя и аз мнение Laughing  Когато тръгнах да раждам от незнание влязох много рано в болницата и си отвисях почти два дни там ooooh! , та ме караха през цялото време да слизам и изкачвам стълбите на 5 етажа  tiptoe , защото така бебето слизало по лесно надолу и си правело път- това е логиката  ideauu  на ходенето преди раждане. Снаха ми ражда в Чехия и там в предродилна зала са й дали огромна надуваема топка да седи върху нея и да "друса"  baduu  Shocked пак с цел бебока да се смъква надолу. Ходенето е добре и за мускулите- нали играят важна роля при напъните Rolling Eyes

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Moze i da ima nesto viarno,na men lekarite mi kazvaha da varvia mnogo tse taka ste rodia po lesno i po barzo.Vseki pat kato hodeh na konsultatsia (posledni mesets)vse tova mi povtariaha.

# 5
Da,no tuk ot edna strana i samovnu6enieto igrae vajna rolq...kogato sme ubedeni 4e nqma da ni boli,za6toto sme hodili mnogo,v slu4aq,to naistina nqma da ni boli mnogo,za6toto si go samovnu6avame...
Ina4e dvijeniqta naistina sa polezni kakto za maykata,taka i za beb4eto v neq.

# 6
  • Мнения: 503
Ходенето пеша определено е полезно, нали затова жените на село раждат много лесно, защото са свикнали с големи физи4ески натоварвания и през бременността продължават да изпълняват оби4айните си задължения.
Вредно е само, ако жената не е свикнала с големи физи4ески натоварвания и изведнъж запо4не да се пресилва по време на бременността.
Така 4е приятни разходки и леко раждане! Laughing

# 7
Аз мисля,че продължителността и болезността при раждането си е строго индивидуално и не зависи от това дали преди да родиш си ходил по 1км. или по 5км.На първо място лесно раждане няма.Аз лично познавам майка, която през цялата си бременност не спря да ходи и да се движи и не роди никак лесно.Познавам и друга,която през цялата бременност не излизаше или излизаше само с колата и след това роди буквално за 1 час и каза,че раждането било лесна рпабота Grinning Но все пак смятам,че движението и разходките по време на бременността са полезни.

# 8
  • Мнения: 1 770
Да всичко е много относително. Но според мен движението винаги е от полза! с първото си дете ходех, но раждането ми беше тежко (нормално при първо раждане); с второто ми дете се наложи да лежа през почти цялата бременност и родих много бързо и лесно (нормално за второ раждане)... но пък преди да забременея имах много навъртяни километри и доста повече движение, отколкото преди първата бременност....
Дано да ме разбрахте... Wink

# 9
  • Мнения: 3 461
Знам,че в Пловдив на по-нетърпеливите бременни им казват да се качат на Альоша и са готови Grinning ,но шегата настрана,аз се движех много и през двете бременности и родих много бързо и леко.Миналата година, на Коледа,свалих една много тежка прахосмукачка от втория етаж,минах с нея,останах без дъх и на другия ден родих 18 дни преди термнина,може би тогава е било писано,но аз все си мисля,че не беше без моя помощ.

# 10
  • Мнения: 951
Не съм раждала все още,и мога да кажа само,че разходките пеша са много полезни,защото(както и при всяко по-активно движение)кръвта се движи по-бързо и бебето получава повече кислород.Иначе и аз съм чувала това мнение за "колкото повече вървиш...".Знам,че родилките с непълно разкритие ги карат да се разхождат до дупка,т.е. докато им дойде времето да раждат.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И на мен лекаря ми препоръча много движение, но когато взеха да ми се подуват краката от жегата ми каза да не се натоварвам много. В книжките за бременни четох- 30 мин. на ден е задължително. Ако се чувстваш добре- разхождай се, помага за раждането, пък и пречи на тлъстинките да се трупат, но ако ти тежи- недей да се измъчваш излишно.

# 12
  • Мнения: 3 200
И аз знам, че ходенето е много полезно при бременните и си ходя  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 478
за движението сте прави, полезно е, тонизира мускулите. Но стоенето права и движението при започване на родовите контракции е с друга цел. Предполага се, че бебето е с главично предлежание. Та натискът на самото тяло на бебето, което е с главата надолу, плюс естественото земно притегляне, помагат на главата да разшири по-бързо родовите пътища. В някои западни болници даже има специални лостове (като тези пред блоковете ни, на които си тупаме килимите примерно, но по-малки) , на които карали по желание раждащите да коленичат и да се хващат отгоре за опора. Така разкритието и раждането се улеснявали.   Но разходката има малко общо с болката. Аз родих за час и половина, двайсетина контракции и пет-шест напъна и хоп, но не мога да кажа, че не ме е боляло,въпреки че бях в добра форма и ходех като кон до последно

# 14
  • Мнения: 232
И аз съм на мнение, че е полезно ходенето, незнам при вас как е, но може би защото още съм в началото 10 седнитса и доста се затруднявам с ходенето. постовнно ми се вие свят и като чели не ми достига и въздух. Но все пак е хубаво човек да не се састоявам и да се движи макар и по малко, но редовно.

Общи условия

Активация на акаунт