кога ще почне да говори

  • 869
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Момичета, зная че въпросът ми ще ви се стори глуповат и че всяко дете е различно, но ми се иска да разбера кога горе долу малчуганите проговарят. Моят мечо е близо на година и 7 месеца, пък само мама, тати и още две няколко думи изговаря. Иначе е много любопитно и палаво дете, всичко разбира, но нищо не казва. Rolling Eyes Вече започвам да се тревожа. Той като закаканиже едни изречения, с една интонация, мани, мани, ама на китайски ще да е май, нищо не му разбирам.  Разкажете ми моля кога проговориха децата ви.  Поздрави на всички!

# 1
  • Мнения: 6 206
Ние сме много далече от разговорите още, но мога да ти кажа брат ми до две години само ревеше и чак след това леко проговори, но беше пестелив на думи, а сега е много речовит и с чувство за хумор /което сигурно няма връзка, разбира се/. Единият  от племениците проговори чак на три, три и нещо, сега е почти на пет и пак трудно му се разбират някои неща. Всичко е индивидуално, макар че съм чувала, че на момчетата им е по-трудно. Според мен място за притеснение при теб няма.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Така беше и у нас до втория рожден ден на Сиси. Говореше много на някакъв бебешки език, не желаеше да повтаря думи и дори се сърдеше при опитите ми. След това лека полека започна и ела я виж сега, година по късно ни се случва да молим да помълчи. Все още говори неправилно, граматиката за нищо я няма, измисля си глаголи, заменя букви и т.н. но всичко и се разбира и ползва много, много думи в речника си. Постоянно задава въпроси и не мирясва докато не и дадеш задоволителен отговор. Ако няма с кой, си провежда монолози като коментира обстановката около себе си.
Има деца които проговарят и много по-рано, сина ми на 2 говореше много и доста по правилно от сестра си. Нямаш повод за притеснение все още.

# 3
Ne se pritesnqvay,nqkoi de4ica sa po sramejlivi i za tova ne govorqt mnogo,no zapomnqt po4ti vsqka duma,koqto 4uqt...
Bqh 4ela,4e momi4etata progovarqt po-burzo,za6toto po princip jenskiqt pol e po-razvit,no ne sum mnogo suglasna...spored men vsu4ko si e individualno za vsqko mani4e...

# 4
  • Мнения: 1 655
здравей,
моят син е на 1г9м и казва само няколко думи - тата,баба, дада, обаче ако го питаш как казва някоя животинка... почти всички ги знае и казва, те са му голяма слабост  Grinning И аз нямам търпение вече да започне да бърбори...

# 5
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравей, Десита!
И аз така много се притеснявах кога синът ми ще започне да говори, защото на някои мои приятелки децата им от годинката си бърбореха. А нашият казваше само мама, тати, баба, деди и какви звуци издават животните..., а! и ам-ам, естествено! Wink
Но някъде към година и четири месеца започна да се опитва да повтаря всичко, а сега (на 1 г. и 8 мес.) не мога да му затворя устата, непрекъснато "мели" - къде разбираемо, съде по бебешки. Е, думите задължително са съкратени до две-три срички (обикновено първата или последната, а при по-дългите думи - първата и последната сричка), но вече прави изречения от по три-четири думички...
Така че, не се шашкай, като му дойде времето, ще те залее с порой от думи!

Общи условия

Активация на акаунт