Неспокойно бебе от кърма

  • 2 332
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

Имам бебе на 35 дни и от 25 дни вече я кърмя,но след всяко кърмене е много неспокойна, има много колики,започващи от 6 сутрин до 22часа вечер. Изключително внимавам какво ям. Пробвахме с всички видове капки за колики,чайчета,но нищо не помогна. Детето се мята,напъва,пищи,почервенява. От снощи реших да я храня с Лактана и детето глас не издаде дори още след първото хранене.  Заспа мигновенно. Напъва се,но съвсем леко и не плаче.
Преди 1 седмица правихме 3 дни пробно кърмене след всяко хранене и стана ясно че се наяжда за 30 минути. Аз имам достатъчно кърма,но не смея да я кърмя вече,след като се успокой от АМ Лактана.
Моля ако някой се е срещал с подобен проблем да ме посъветва какво да правя. Дали няма някакъв проблем с кърмата,да продължавам ли да храня с АМ след като се чувства много много по-добре.
Благодаря предварително

# 1
  • България
  • Мнения: 757
За мен бебчето е гладно и ще се обоснова защо!
Имах същия проблем-кърмя  го (определено имах достатъчно кърма,поне така си мислех),но се почваше един целодневен рев...
Звъннах на педиатъра и обясних,а тя:
-За мен това дете е гладно!!!
Накара ме след кърмата да му направя АМ,според месеците,разбира се,и ела гледай-три часа непробуден сън,човека се събуди доволен и щастлив Mr. Green
След този случай започнах да се изцеждам след всяко хранене и така стимулирах кърмата!
ПП-Отново от педиатъра знам,че няма колики денонощно-принципно се появяват по късно през деня,но не и през целия!!!

# 2
  • Мнения: 2 376
ако искаш, опиши как се кърмите, на какви интервали. На поискване ли е или режим?

# 3
  • Мнения: 7
Кърменето е през 3 часа на режим,поне се опитваме така да правим,като през нощта правим пауза от 6часа за да почине стомаха,но когато плача стане неудържим и на 2-рия час давам да суче. До преди 2 дни сучеше и от двете гърди,а после почнахме да редуваме. Както вече написах кърменето продължава 30 минути и я мерим за да сме сигурни,че е изяла 110 мл.

# 4
  • Мнения: 6 365
Дребосчето ще е много по-щастливо, ако се храни безотчетно, тоест на поискване. То дори само си показва, като сигнализира на втория час.

Като за начало нека си изсуква и двете гърди: и аз имах такъв период, в който малкият изгладняваше, около навършването на месец. Едновременно с това точно сега е времето на регулиране на кърмата, когато гърдите спират да произвеждат излишно мляко. Това е и моментът, в който ако досега гърдите са редувани, може да се наложи да се дават и двете, за да се наяжда детето.

Не се безпокой: млякото няма да свърши, до следващото хранене ще се произведе. Няма нужда кърмата да се "събира", да "отлежава" и други митове и легенди.

На тази възраст изобщо няма да й навреди и едно нощно хранене, ако си го иска.

Очаквай включване и от консултанти по кърменето; има още някои подробности, които да покажат как да се засища сладуранката и да не се изнервя.

110 не е закон божи- може и повече да изсуче, може и по-малко.

# 5
  • Мнения: 2 022
Режимът на хранене през 3 часа не е най-добрата идея. Това е подходящо за бебета, които се хранят с АМ. Кърмата се усвоява по-бързо от АМ и затова бебетата огладняват по-бързо. Понякога може да са гладни и през 1 час. Затова е най-добре да предлагаш гърдата, когато бебето е неспокойно и сама ще разбереш каква е причината. Ако е гладно, то ще суче пак активно и продължително. Ако има нужда само от успокояване (сукането действа успокояващо на бебетата), просто ще захапе гърдата, но няма да суче толкова. Най-добре е да кърмиш на поискване. През първите няколко месеца кърменията може да са повече, през по-кратки интервали, докато бебето само установи своя режим. Ще се изненадаш, че то наистина ще го направи само и при това ще бъде пак през приблизително 3 часа.  Grinning Обаче само ще е стигнало до това, а не с насилствено определяне на часовете за хранене.
Говоря от личен опит - така постъпих с дъщеря ми. Резултатът: кърмене през 1-1.5 часа през първите 3 месеца, след това установен от нея режим през около 2.5 часа. Бавно, плавно и без сътресения.
Пожелавам успех на двете ви - скоро кърменето ще бъде едно прекрасно взаимно удоволствие. 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 441
Сияна, щом казваш, че е неспокойна от колики, според мен е възможно да суче например лакомо и не правилно и да поема повече въздух. Другото за което се сещам е да даваш една и съща гърда на две последователни хранения, за да може до бебето да достига и задното мляко. Според мен даването на АМ е излишно в случая, ако имаш желание да кърмиш.

# 7
  • Мнения: 521
За мен бебчето е гладно и ще се обоснова защо!
Имах същия проблем-кърмя  го (определено имах достатъчно кърма,поне така си мислех),но се почваше един целодневен рев...
Звъннах на педиатъра и обясних,а тя:
-За мен това дете е гладно!!!
Накара ме след кърмата да му направя АМ,според месеците,разбира се,и ела гледай-три часа непробуден сън,човека се събуди доволен и щастлив Mr. Green
След този случай започнах да се изцеждам след всяко хранене и така стимулирах кърмата!
ПП-Отново от педиатъра знам,че няма колики денонощно-принципно се появяват по късно през деня,но не и през целия!!!


Съжалявам, но не мога да не се включа. Този педиятър е от ония... дето са учили по учебниците от преди 30 години, и проповядва практики, които отдавна са отречени.

Първо - бебето може да има колики по всяко време на денонощието. Моето е пример за това. След всяко ядене се напъваше да ака и пръцка и доста си поплачкваше. И не, не е била гладна, защото яде на поискване... и през половин час е яла, ако е била гладна/жадна.

И второ - разбира се, че ще спи 3 часа след като го натъпчеш с АМ. Тя е много по-трудна за хрнаосмилане от кърмата и единственото нещо, което организмът на мъничкото и още слабо бебе може да прави е да хрнаосмила. Затова и бебето спи. Не защото на организма му е много хубаво да се мъчи да храносмила и усвоява мляко за теленца.

Сияна моят съвет е да си кърмиш бебето на по-малки интервали, винаги, когато е гладно, а 6-часовата пауза е не само ненужна, но и вредна. Не бива да лишаваш рестящият бебешкия организъм, който в момента работи с невероятни темпове от така необходимите му хранителни вещества.  Peace

# 8
  • България
  • Мнения: 757
Съжалявам, но не мога да не се включа. Този педиятър е от ония... дето са учили по учебниците от преди 30 години, и проповядва практики, които отдавна са отречени.

Първо - бебето може да има колики по всяко време на денонощието. Моето е пример за това. След всяко ядене се напъваше да ака и пръцка и доста си поплачкваше. И не, не е била гладна, защото яде на поискване... и през половин час е яла, ако е била гладна/жадна.

И второ - разбира се, че ще спи 3 часа след като го натъпчеш с АМ. Тя е много по-трудна за хрнаосмилане от кърмата и единственото нещо, което организмът на мъничкото и още слабо бебе може да прави е да хрнаосмила. Затова и бебето спи. Не защото на организма му е много хубаво да се мъчи да храносмила и усвоява мляко за теленца.

Сияна моят съвет е да си кърмиш бебето на по-малки интервали, винаги, когато е гладно, а 6-часовата пауза е не само ненужна, но и вредна. Не бива да лишаваш рестящият бебешкия организъм, който в момента работи с невероятни темпове от така необходимите му хранителни вещества.  Peace
Нека подчертая,че детето ми е кърмено-един път дохраних с АМ,за да видя дали още е гладен-ами беше си гладен,а живеех с друга заблуда...
Освен това сучеше на поискване,никога под строг режим,поне до около четвъртия си месец Peace
Научих се да се изцеждам след всяко хранене и имаше ефект!
Относно педиатъра-свикнала съм да й се доверявам,не съм лекар,първо дете ми е,има достатъчно опит,"спаси ни" два пъти от болница,и не е учила преди 30 години,тя е на 45 Wink
Не отговарям,за да влизам в спорове,уважавам мнението ти  bouquet

# 9
  • Мнения: 7
Благодаря на всички,които помагат със съвети. Оказа се,че в кърмата има стафилококи,и ще правят антибиограма,а до пълното излекувене не трябва да се кърми. Колко пъти дневно да продължавам да изцеждам за да не намалява кърмата?

# 10
  • Мнения: 521
velislavа поздравления за кърменето!   Hug bouquet Аз в никакъв случай не влизам в спорове с теб, а се ядосвам на педиатрите... Проблемът е в това, че от 30-40 години учебниците в българия не са обновявани, поне що се отнася за диетата на кърмачетата. Т.е. младите доктори в медицинските институти учат същите неща от време оно, въпреки че сега положението е различно. Това не им пречи да бъдат чудесни лекари и диагностици. Говорех единствено за храненето на кърмачетата.

Сияна много съжалявам за стафилококите. Много неприятно. Дано много бързо да се отървете от тях.  PraynigИзцеждането трабва според мен да е по същия начин по-който бебето е сукало, иначе ще намалее кърмата.

Дано някоя от консултантките по кърменето се включи с по-информиран съвет!

# 11
  • България
  • Мнения: 757
velislavа поздравления за кърменето!   Hug bouquet Аз в никакъв случай не влизам в спорове с теб, а се ядосвам на педиатрите... Проблемът е в това, че от 30-40 години учебниците в българия не са обновявани, поне що се отнася за диетата на кърмачетата. Т.е. младите доктори в медицинските институти учат същите неща от време оно, въпреки че сега положението е различно. Това не им пречи да бъдат чудесни лекари и диагностици. Говорех единствено за храненето на кърмачетата.
Да,сигурно е така,исках само да уточня тези неща!
Хубаво е да общувам с разбрани хора,като теб    bouquet



Благодаря на всички,които помагат със съвети. Оказа се,че в кърмата има стафилококи,и ще правят антибиограма,а до пълното излекувене не трябва да се кърми. Колко пъти дневно да продължавам да изцеждам за да не намалява кърмата?
Поне си разбрала от къде идва проблема!
Относно изцеждането-помъчи се да цедиш до пълното омекване на гърдата и да е поне толкова,колкото поема бебчо за месеците си!

# 12
  • Мнения: 1 174
Благодаря на всички,които помагат със съвети. Оказа се,че в кърмата има стафилококи,и ще правят антибиограма,а до пълното излекувене не трябва да се кърми. Колко пъти дневно да продължавам да изцеждам за да не намалява кърмата?

Колкото пъти е сукало бебето + един път през нощта /ако ти е възможно/, като следи количествата да са като тези, които е сукало досега 100-110 мл. Пак ако е възможно, разбира се.
Бързо оздравяване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт