Майчинство - 160 лв.?

  • 1 197
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте, мами!
Абе, имам един въпрос - Наистина ли вече са решили от януари другата година да направят майчинството 160лв. или все още си е проект?
В един друг клуб четох, че вече било решено, а не проект.
Ех, че ще е хубаво, ако е така!!!!! Laughing

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ами така казват, но ще видим догодина, какво ще ни дават.

# 2
  • Мнения: 5 577
Наскоро имаше такава тема, но никои не беше сигурен.

# 3
  • Мнения: 7 640
Ами така казват, но ще видим догодина, какво ще ни дават.
нали ще дойде светлото бъдеще Joy

# 4
  • Мнения: 337
На фона на увеличените цени почти на всичко едва ли има място за радване. Инфлацията по всяка вероятност предварително е изяла това увеличение. Ако започнем да пресмятаме какво сме купували със 130 лева сигурно тези 160 няма да ни стигнат при тези цени. newsm78

# 5
  • Мнения: 955
И аз не мисля, че това е добра новина. Преди изборите социалната министърка обещаваше куп НЕРАЗУМНО БЕЗБРОЙ НЕЩА!  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 6
  • Мнения: 532
Снощи в новините казаха , че е решено вече , но все пак сме в България до януари има много време Hug

# 7
  • Мнения: 1 336
Прието е - 160 лв от януари, ама да вземат да удължат и болничните около раждането на 6 месеца, нали искат да стимулират раждаемостта...с 30 лв на месец отгоре не виждам какво ще си купя на бебето....

# 8
  • София
  • Мнения: 985
Поредната подигравка си е това. Направо незная как може да са толкова цинични. Жал ми е за малките сладурчета, защото когато порастнат вече ще са малцинство.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря на всички, които се включиха! Hug
Е, да съгласна съм с вас, че определено е подигравка и какво са 30 лв. отгоре, като се има в предвид и инфлацията, ама аз се позарадвах!
Лек и весел ден на всички! Laughing

# 10
  • Мнения: 9 894
аз пък винаги мога да намеря приложение на едни 30 лева в повече.

# 11
  • Мнения: X
Аз немога да разбера - хем все ревем, че не ни стига майчинството, хем при всяко увеличение било подигравка Rolling Eyes Ами, като е подигравка не ги взимайте тези 30лв., карайте си на 130.


Прието е - 160 лв от януари, ама да вземат да удължат и болничните около раждането на 6 месеца, нали искат да стимулират раждаемостта...с 30 лв на месец отгоре не виждам какво ще си купя на бебето....

Извинявай, но като се има в предвид, че по другите държави майчинството е около 15 седмици, за какво удължаване говорим. Shocked Та те се чудят как да го намалят - е, вярно парите са малко, ама си гледаме децата до 2 години, а не ги зарязваме на някоя ясла или бавачка на 3 месеца Crossing Arms


Няма угодия и това си е.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 903
аз пък винаги мога да намеря приложение на едни 30 лева в повече.

Само да ги дадат. Не са малко пари 30 лв. обърнати в играчки или храна. Най-малкото това ми е таксата за яслата или един чефт обувки или 2 костюмчета.

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз само не разбрах дали вдигат необлагаемия минимум или ще плащаме данък върху разликата от 10 лв.
Иначе, айде стига вече с размера на тия помощи, нима това ви е провокирало да имате дете? Всеки си прави сметката и се наглася според ситуацията, а и затяга колана. Все пак не е до живот, а за период, какъвто Вие решите.
Пък и какво очаквате като повечето хора ги облагат на МРЗ или близка до МРЗ? Не е проблемът в помощите, а в това, че все още има очаквания държавата-кърмяща майка да ни люлее в ръцете си.

# 14
  • Мнения: 1 336
Аз немога да разбера - хем все ревем, че не ни стига майчинството, хем при всяко увеличение било подигравка Rolling Eyes Ами, като е подигравка не ги взимайте тези 30лв., карайте си на 130.


Прието е - 160 лв от януари, ама да вземат да удължат и болничните около раждането на 6 месеца, нали искат да стимулират раждаемостта...с 30 лв на месец отгоре не виждам какво ще си купя на бебето....
Извинявай, но като се има в предвид, че по другите държави майчинството е около 15 седмици, за какво удължаване говорим. Shocked Та те се чудят как да го намалят - е, вярно парите са малко, ама си гледаме децата до 2 години, а не ги зарязваме на някоя ясла или бавачка на 3 месеца Crossing Arms
Няма угодия и това си е.
Ми то с 160 лв е едно гледане, да са ви живи и здрави мъжете  Laughing  който ми каже, че му стигат ако иска ще му давам 4 пъти по 160 да ми гледа детето и да ми върти къщата... Големи факири сте бе хора как го правите този номер ??? Аз предпочитам да се върна на работа и да му дам добро образование на детенцето и да е нахранено и облечено добре, а не да му обяснявам че шоколада е развален и нямаме пари за кукла или камионче като на съседите...
В другите държави циганите не са станали повече от българите, и няма толкова голям отрицателен прираст на населението...в съседна гърция  е 6 месеца например майчинството 100% от заплата, а не 15 седмици ... Аз на тая държава от 7 години всеки месец по 7-8 пенсии данък давам и смятам, че съм в пълното си право да си мрънкам поне за 90% от заплатата 6 месеца след раждане! Една циганка с 6 деца на работа не ходи тока не си плаща взема 700 лв и децата и просят и крадът по цял ден... Да не говорим, че и детски не ми се полагат, защото ми е "висока" заплата...

# 15
Азтова за първи път го чувам но определено ще се радвам ако го направят Laughing,все пак това са си пари за период ,в който жената не работи и всичко е добре дошло според мен.

Общи условия

Активация на акаунт