да сте си правили кухня наскоро ?

  • 2 479
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, да кажете някой готини сайтове/магазини където мога да си поръчам кухня?
Ще се радвам да преложите такива от които вие сте си купили примерно.

Благодаря предварително.

п.с. от тука някой пазарувал ли е : http://perfektmebel.com/

# 1
  • София
  • Мнения: 1 535
Ето тема за кухни - 32-ра поред...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504867.0

освен, ако не е поредното "питане" с рекламна цел  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2
еми не , наистина ме интересуват кухни. аз за сайта питам понеже питах там и даже казаха че ще ми направят безплатен проект, но аз все пак да питам дали някой е правил там да каже впечатления.

# 3
  • Мнения: 0
На мен ми направиха неотдавна кухнята и се опитаха да ми вземат много пари. Само че аз реших да си помогна (да намаля сметката) като си купих сама обкова и аксесоарите  към нея. Майстора направи монтажа и като цяло си спестих около 500 лева.
Не бих ти препоръчала моя мебелист, но те съветвам да си осигуриш аксесоарите отделно. Излиза по - изгодно, а и някои мебелни фирми доста "надуват" цените като включват обкова.
www.kentimpex.bg Оттук си набавих дръжките, лайсните, коша за отпадъци, кошници за вграждане и т.н. Видях, че има и много красиви детски дръжки с животинки, на които мисля да те спра. Успех с избора!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
Здравей,

правих си кухня преди 2 години, не съвсем скоро, но все пак имам наблюдения върху пазара. И това, което мога да ти кажа е да поискаш оферти от няколко места. Това в случай че ще е поръчкова, разбира се.
Аз установих че за едно и също нещо (по мой проект, който им нося начертан и изпълнено с един и същ материал) ми искат между 1300 и 3000 лв. Естествено, поръчах там, където получих най-добрата оферта - старата мебелна къща в Люлин. Транспорта им беше безплатен, което също ме спечели. Доволна съм от изпълнението, единствено нещата, които не бях обмислила и уточнила ме изненадаха, но това си е моя грешка Simple Smile
 Друго, което ми направи лошо впечатление в повечето фирми беше, че искаха да им се плати за калкулирана на цената, независимо че имам оразмерен чертеж (просто държаха те да го направят и да си вземат парите - тогава 40-60лв). Категорично съм против подобно изнудване! Оказа се че за да разбера колко ще ми струва, вече трябва да платя! В мебелната обаче и това не беше така. Изобщо, бях приятно изненадана. 

# 5
  • Мнения: 2
 значи за сега поръчах чертежи в горната мебелна къща и в платан и чакам да видя с каква цена ще ме изненадат Simple Smile иначе сега май на повечето места чертежа е безплатен.

# 6
  • Мнения: 4 428
Когато ние си търсихме мебели преди 2години, минахме през няколко места. Мъж ми се занимава с това и общо взето на него му беше ясно кое колко струва и дали е реално. Поръчахме всичко освен кухнята от Еником. Останахме супер доволни от всички, които бяха вносни. За детската ни трябваха малко по-различни размери и за това не можахме да си сглобим нещо от вносните неща, защото там промени по модулите няма как да се правят. Поръчахме си мебелите по проект, като те работеха с 2-3 голями български фирми за мебел. Нашата последно не помня от коя точно беше, но изработката е много лоша  Rolling Eyes Аз не разбирам от мебели, но дори и за мен е очевадна разликата в мебелите в спалнята и в детската  ooooh!
Така, че аз не бих се доверила на никоя българска фирма. Или само на такава, която работят с вносни материали и по възможност с "вносно" качество. Ако въобще има такоав чуда на нашия мебелен пазар. Просто в тази сфера нашенските изпълнения са плачевни. Искат да изкарат пари от нескопосано сглобени картонени кутийки. Като си плащаш за скъп и качествен материал и типично по български, ти слагат нещо нива под него.
Кухнята си я купихме от местоработата на мъж ми. Те продават немски и словашк кухни. Няма да ти ги казвам, защото там продажните цени са страхотни. Но на нас кухнята ни излезна колкото българска изработка в друга фирма. А изпълнението е на светлинни години  Peace
И според мен не само цената е определяща, а и какво получаваш за нея  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Преди 2 години, когато ние си правихме кухнята чертежче правеха навсякъде безплатно. Ако искаш 3d визуализация - тя се заплащаше  - между 60 и 100 лв. Ако си поръчаш кухнята от въпросната фирма цената на визуализацията се приспада от стойността на кухнята.
Нашата кухня е проектирана и изработена от Рапид груп - http://www.rapidgroup-bg.com/products/kitchens/  Много сме доволни и от проекта и от монтажа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт