проблем с миризма от куче

  • 22 781
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте , надявам се на съветите ви.От скоро имаме куче-страхотно голдънче.Обичам я много ,но ми създава големи проблеми.Малка е и неможем да я научим все още да пишка и ака навън ,затова минира всичко в къщи.
Лошото е ,че е мокет и попива бързо -веднага търкам с мокетин ,но когато ме няма си попива .Имам чувството ,че вече всичко мирише на напишкано.Купих специален ароматизатор за отмирисване на животински миризми ,едно друго което се пръска направо върху тъканите.Резултатът е временен.Ако някой има опит моля за съвет.Предварително благодаря.Пропуснах да кажа ,че съм поднаем и мокетът е закован с первази -няма измъкване.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 016
Да не те отчайвам, но както го свикнеш от началото така ще продължи.
Вече близо 5 год. у нас има куче. Върши си работата зад вратата в коридора. Уж мия, слагам ароматизатори, но пак ми мирише. водих го на кучешко у-ще - не става, хората вдигнаха ръце и даже таксата ми върнаха. Имало такива инатести екземпляри. Добре поне, че не го пускаме в стаите, само в коридора седи.
А наемодателите знаят ли за придобивката ти и съгласни ли са да им съсипеш всичко с кучето?
Сигурно ще започне да гризе навсякъде. Моето изгриза стената в началото.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 996
Aisha, а като го дебнеш и го извеждаш редовно не се ли научи? В книжките пише също да се поощряват за добре свършената работа навън и да се скараш, ако го видиш да го прави вкъщи.
И аз с моето куче навремето видях голям зор, някъде 5-6 месеца трябваха, за да се научи.
Иначе с белина не знам дали няма да се отстрани миризмата, но мокетът си е гадна работа, трудно ще се изчисти. Другият вариант е да извикаш някоя фирма специализирана да го изпере, ама после ще се вмирише пак, ако кучето не се научи.

# 3
  • Мнения: 189
да научим нашето да ходи само на вън ни отне 6 месеца , извеждахме го на всеки 2 часа и докато не си свърши работата не го прибирахме , научи се и сега се стиска докато не излезе навън няма пускане  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Кучето пишка там, където е пишкало и преди. Когато се изпишка, вземи салфетка, попий урината и я остави на мястото, където искаш да ходи. С акането е по-трудно - дебни го и когато тръгне да се изхожда, го носи на мястото, което си определила за целта. Лека полека, когато тръгнеш да го извеждаш и то ще свикне да си върши нуждите навън.
За да не пишка по мокета, го обработи с нещо силно миризливо, за предпочитане съдържащо амоняк.

# 5
  • Мнения: 7
 Simple SmileБлагодаря, за отговорите,уж ретривърите били умни кучета Grinning.Може би прекалено умни щом успява да ме работи така.Днес пак ще търкам мокета -от няколко дни имаме успех с ходенето навън- има надежда.може би просто трябва да се въоръжа с търпение...

# 6
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ще се научи,споко.Стига да го извеждате достатъчно често.
Накрая викни  фирма да изперат настилката и това е.Аз съм чувала че миризмата на цитрус много ги дразни,ако има любими места за пишкане вкъщи пробвай с лимонова кора примерно да пръскаш.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 414
През 2 часа на вън и като свърши работата там НАГРАДА кръгче кремвирш,много са лакоми и само това ги мотивира.За седмица ще отвикне,но незнам дали може някой от семейството или ти да сте по цял ден.Има и едни шпрейове във големите магазини които миришат за кучетата гадно,това на моя му помогна да не гризе кабелите плюс пресовани кокали за занимавка.

# 8
  • Мнения: 320
с напикания мокет решихме проблема като го изхвърлихме и сложихме друга настилка Laughing...а само кучето се научи да пишка на терасата ,направо ме изуми,сега е при майка ми и пак..седи и чака да му отвори вратата  Heart Eyes умника ни той,обаче..яде мебели гризе като побеснял, спалнята и един стол си е харесал ,японски хин е Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 ooooh! гадост,не бих живяла в такава воня, мои познати имат куче,което гледат вътре,много къпано,с тоалетна и какво ли не ,обаче да ме прощават ама си миришат хората,те не го усещат, защото са си там,но като дойдат в къщи,еми миришат им дрехите бе хора Peace Peace Peace
не съм човек който мрази животните,имаме куче и две котки на двора,за щастие живея в къща,но ако съм в апартамент колкото и да обичам животните не бих си причинила това с миризмите и космите Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 1 294


Моя съвет е да махнеш мокета. Така ще се лишиш от попивателната за урина и кучето по-лесно ще откажеш.
 Много разходки трябват докато е малко кучето, защото не може да задържат дълго(както при малките деца).А когато сте в къщи го наблюдавайте и а ко го усетите неспокоен, го водете към банята или терасата, а най-добре на вън. Ние сме извеждали малкия по 3-4 пъти на ден., а сега когато е на 11 месеца може и само с две разходки да мине

До шестия месец нашия  приятел се научи всичко да си върше на вън и добре че е така, защото е огромна каракачанка и когато реши да пикае, ефекта е все едно си пускал душа в банята Party

# 11
  • Мнения: 1 294
Когато кучето за първи път стъпе в дома, трябва да се наблюдава. Много е важно, къде ще свикне да си върше работата още в първите дни. Нашия го насочихме към терасата от първия ден и само там си е вършил работата, като изключим препикаванията му от радост, че ни вижда.
А след това като разбра че му се дава възможност да излезе, спря и на терасата да ги върши. Сега няма сила която да го накара да се изс.р.  дори на терасата Twisted Evil

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз така съм чела и чувала. Възнаграждаваш с лакомства и похвали, ако свърши работата там където искаш и се караш като го хванеш да пишка там където не искаш или му натъркваш леко муцунката в пишото за да разбере, какво не искаш от него.  Всеки домашен любимец, носи много радост, но и много грижи. Особено малките.  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 294
И аз така съм чела и чувала. Възнаграждаваш с лакомства и похвали, ако свърши работата там където искаш и се караш като го хванеш да пишка там където не искаш или му натъркваш леко муцунката в пишото за да разбере, какво не искаш от него.  Всеки домашен любимец, носи много радост, но и много грижи. Особено малките.  Crazy
това с натъркването на муцунката не е правилно. Посочваш напиканото, казваш ясно и строго НЕ, трябва да даваш вид на недоволна Laughing и отвеждаш веднага кучето на терасата(банята). Няма смисъл от крясъци, защото ако крещиш, кучето губи уважението си към теб, смята те за слабохарактерен. Най-добре е да се избегне първото напикаване в къщата, обаче. Ако сте забелязали кучетата препикават на едно и също място, когато са на разходка.

# 14
  • Мнения: 4 965
Има далеч по-лесен вариант - т.нар. тоалетни кърпички. Обикновени хартиени кърпички, които са напоени със специфична миризма и карат кученцето да пишка върху тях. Можеш да ги сложиш върху канала или в някакъв леген и после само изхвърляш и миеш. Пакет от 60 или 70 кърпи струва около 6-7 лв.
Ние планираме да ползваме такива за предстоящото ни кученце (чакаме го да се роди всеки момент).
Подобни ползвахме преди години за котарака и действаха безотказно (вършеше си работата само и единствено на канала в банята върху кърпичките) - той сега живее на вилата, но пак си има само едно конкретно място на "действие", на което също го приучихме с ползване на кърпички 10-тина дни.

Общи условия

Активация на акаунт