Кърмаче с варицела?

  • 931
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Проблемът е следният: Аз и бебо, който е на 10 месеца, се намираме в БГ. Таткото е по работа извън страната. Разболя се от варицела. Ще забавим неговото пристигане, за да избегнем вероятността малчо да се разболее. Лекар ни каза, че е опасно под 12 месечно бебе да кара варицела, заради евентуални усложнения. Аз я изкарах като малка. Прочетох, че чрез кърмата се предава имунитет на бебето за варицела, морбили, рубеола и т.н., ако майката има антитела, обаче до 6-тия месец на кърмачето  Rolling Eyes - да не би да се предполага, че след 6-тия не е кърмаче?! Каква е разликата, нали една и съща кърма приема?
  И при най-малката опасност за бебето, няма да рискувам. Но се чудех дали имате някаква информация по въпроса. Ще се радвам, ако може да я подкрепите с линк към здравен източник.
 

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 22:23 от Venilove

# 1
  • Мнения: 1 072
Така доста стесняваш кръга на хората, които могат да отговорят в този форум  newsm78
Все пак ще рискувам и ще ти кажа, че и мен ме уверяваха, че кърмачетата до 1 година ползват имунитета на майка си и не се разболяват. Но въпреки това синът ми прихвана от мъжа ми, а беше на 7 месеца и още почти незахранен...
За риск под 12 месеца не бях чувала, нито пък педиатърът ни каза нещо подобно... По-скоро съм чувала, че колкото по-рано се изкара, толкова по-леко ще бъде, но това само от "непроверен" източник  Wink Peace

# 2
  • Мнения: 2 768
Синът ми на 4м (изключително кърмен) беше контактен, малката му сестра се оварицели. Нямаше смисъл да ги отделям, нищо кой-знае като мерки не взех и въпреки това, той не се разболя. Относително е, правила няма  Peace

# 3
  • Мнения: 71
Прави сте, относително е. Ние решихме да изчакаме карантинния период все пак. Май беше по-удачно да питам на какви усложнения мога да се натъкна, ако все пак малчо се зарази. Казаха, че ако изкара варицела преди годинка, детският организъм е твърде крехък още и може да се усложни болестта. Имунитетът отслабва значително и може да се появи пневмония например.  newsm78

# 4
  • Мнения: 718
Племенницата ми изкара на 6 м. заедно с по-големите си брат и сестра, не е имала усложнения. Но според мен прекалено много го мислиш предварително какво ще стане. Нали ще изчакате да мине карантината преди да контактува детето с баща си, оттам нататък нищо не можеш да направиш. Аз не съм карала варицела, бях контактна с племенниците ми и не се разболях, а бях бременна и притесненията бяха големи.

# 5
  • Мнения: 83
Праз март тази година, синът ми се разболя от морбили, тогава беше на 4 месеца, аз не се разболях. Предполага се, че имам имунитет срещу морбили, а той е кърмен само , но въпреки това го хвана, четох тогава, че имунитет се придава на кърмачетата само през първите три месеца.....дано да съм била полезна.

# 6
  • Мнения: 71
Благодаря ви!   bouquet Мъжът ми е по-добре, няма нови обриви, сегашният завяхва, така че се надявам до следващия
понеделник да не е опасен вече.  Wink

Последна редакция: сб, 19 юни 2010, 22:04 от Venilove

Общи условия

Активация на акаунт