Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте майчета, всички майки трябва да защитим тези майки които трябва да връщат парите.Защо ако майката работи или е записала детето си на ясли трябва да връща парите а, пенсионерите които работят не трябва да връщат пенсиите си или да се откажат от тях. Има пенсионери който получават високи  пенсии и работят .Нестига че заемат работни места а ми и харчат от бюджета на държавата .Защо гледат винаги да ощетят бедните майки те и без това получават жълти стотинки . Weary

# 1
  • Мнения: 7 837
Ама, много слаба встъпителна реч. Къде са циганите, безработните и нубийците...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Защото е незаконно.
А оглеждането в джоба на работещите пенсионери е грозно.
Прочетете си домашното и тогава пускайте драматично -конфорнтационни теми.

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Нищо лично, но, ако обичаш, оправи грешката в заглавието.  Peace Пише се "майчИнство".

# 4
  • Мнения: 125
Не разбирам  какво става.Може ли някои да даде повече инфо.

# 5
  • Мнения: 1 240
  Нищо лично, но, ако обичаш, оправи грешката в заглавието.  Peace Пише се "майчИнство".

То цялото заглавие е в грешки, ама карай, важното е да ги подкрепим.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 521
Много е грозно и жалко това противопоставяне на майки срещу пенсионери.  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 074
Едно е да протестираш, друго да призоваваш към беззаконие. За каква подкрепа може да иде реч?

# 8
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Надейте да бъдете толкова дребнави, че имало грешки в заглавието .То цялата ни държава е сбъркана вие за заглавието се хванахте.
А относно пенсионерите Имелда Маркос не е ли грозно оглеждането в джоба на майките?.Стига вече с тези пенсионери.То не бяха коледни новогодишни надбавки ,то не бе увеличение на пенсиите.А за децата какво кучета ги яли защо не увеличат датските или поне да дадат за първи юни двойни детски или за коледа.А сега пък и майчинство да връщат.Нямам думи и тези забележки ги отправяйте някъде другаде тук е форум БГ-МАМA, а не БГ-ПЕНСИОНЕР.Като не ти е приятно не чети и не влизай в темата.

# 9
  • Мнения: 13 256
Ама поне се постарайте малко повечко и попроучете нещата. Да това е форум и се чете от доста хора и Вие ги подценявате.
А въпроса за пенсионерите го повдигнахте Вие. Крайно неуместно сравнение.

# 10
  • Мнения: 5 790
А защо с парите от моите данъци някой ще се облагодетелства незаконно?
Защо тези пари не мога да ги похарча за собственото си дете, на което държавата не дава детски и никога не е давала?
Естествено, че няма да ви подкрепя.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Няма да ви подкрепя в поредната тема го казвам, а това за пенсионерите беше много грозно от ваша страна.
Редно ли е според вас да са работили хората по 34-35 г и да получават 120 лв пенсия. Как се живее с тези пари и за лекарства и режийни дали стигат?Лекарствата на бабата и дядото на мъжът ми са 110-130 лв на месец, как мислите могат да си позволят да ги купуват. Както сега сме бг - мами скоро ще станем бг - баби  дано да сме живи и здрави само.

# 12
  • София
  • Мнения: 216
А вие родители - пенсионери нямате ли, или ако сте толкова млади поне баба и дядо, знаете ли, че пенсиите се изплащат заради това, че цял живот са работили тези хора и са се осигурявали, давали са пари на държавата, за да може един ден да си вземат малка част от тях, която да им стига за един хляб и 2-3 кисели млека на седмица, за ток, вода и т.н. и като могат да работят и законът го позволява, защо да не го правят, заемали работни места, ами аз не съм видяла работодателите да предпочетат пенсионер пред млад човек...а за майчинството има закон, да, според мен е редно да се правят проверки и тези пари изобщо да не са дават, а не да се дават на добра воля, а след това да се правят проверки и да се налага да се връщат, за да спрат да ти плащат когато детето ти започне да посещава детско заведение, трябва да се уведоми с декларация от родителя, който получава тези пари за гледане на дете до 2 годишна възраст, не може ли да се вземат списъците с приети деца в държавните заведения и по тях да се спират плащанията, така няма да се налага на никого да връща нещо, което се е опитал да вземе от държавата без да има право, защото в момента има вратичка, ако мине - мине, а всъщност тези майки както и аз след няколко месеца нямат право на тези пари, защото държавата дава 240 лв на всички за гледане на дете до 2 години, но когато дадеш детето си на ясла, ти вече не го гледаш, гледа го тази държава, парите отиват за храната там, за заплати на персонала и поддръжка на базата, които ако ги нямаше и яслите нямаше да ги има, ти си решаваш дали да дадеш детето си и парите предназначени за него да отиват в яслата или да си ги получаваш и да си го гледаш вкъщи, не коментирам размера на сумата разбира се, тук коментирам, че според закона тези майки нямат право на тези пари и толкова, все пак нека държавата спре да ги изплаща неправомерно, а не после да си ги търси и да "унижава" (тук ще се редактирам, поставям кавички, защото вие може и да се чувствате унизени, но аз тогава трябва да се чувствам балама, че спазвам законите и облагодетелствам хора като вас, които се опитват да ги прескачат) хората, аз обаче лично ще си подам декларацията когато малкият тръгне на ясла, нека всеки постъпва според съвестта си...

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 19:50 от iva_angel

# 13
  • Мнения: 3 675
Аз предлагам да защитим тези, които получават болничните и майчинството си със закъснение като моя милост.От както се е родило бебето, все си получавам парите с почти 2 месеца закъснение /може би затова, че сме месец назад със заплатите/, но това не е хич справедливо.Когато беше бебето на 4 месеца, бях при педиатърката и тя ми каза, че една майка нямала пари за ваксина пентаксим/преди да ги направят безплатни/, защото не е получила никакви пари вече 1.5 месец?!

# 14
  • Мнения: 6 618
Отврат ,догади ми се  Sick
Мързеливо ,неграмотно и завистливо !

Общи условия

Активация на акаунт