Искам да Ви помоля за помощ

  • 4 755
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
А крайния тон, за който Данидан е пуснала дори отделна тема в клюкарника е напълно неподходящ за нашия форум. И като най-стара( разбирай - мъдра:))) ви казвам, това е наклонена плоскост, няма връщане назад ако веднъж си тръгнал да повтаряш до припадък какви"говеда" сперматзоиди" и прочие са мъжете.
И аз се извиниавам за ОФФа. Първо, има един тип хора, които просто са си радикални - във всички отношениа или само в някои. Може би Тонката е от тях. А може би просто има лош ден. И си казва точно това, което и е на ума в момента. Според мен на всеки 4овек му идват на ум лоши неща за хора, причинили му някаква вреда. Но аз намирам за много ценно качество това да си ги казваш тиа неща. Другото смиатам за лицемерие. Не мисля, 4е има жена измежду нас, която не си е мислила 4е "бащата на детето й" е говедо. И други по-силни думи. Друг е въпроса дали го казва. Въпрос на темперамент и задръжки. И тук не говорим само за БНД, а въобще по принцип.
А що се касае за отношението към мъжете - има нещо виарно в това, че смиаташ ли ги всички за боклуци, обричаш сама себе си и възможността за добра и пълноценна врузка. Обаче не може жените да гледаме децата си /независимо дали жени семеини или не, вижте по другите форуми колко мацки бидеики семеини са изключително нещастни/, да си гледа къщата, да работи и да смогва във всичко, а онзи да мисли че може само да носи пари и това стига. И пак казвам, не говориа само за нас тук, огледаите се наоколо какви са мъжете - за какви неща мрънкат, от какво се оплакват. Ми как да ги уважаваш такива хора. И да не ги смиаташ за говеда. Ми то не става така.За да го уважаваш - ми хаиде да мине 1 крачка пред теб де.

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тонка, дано ти е лош деня, защото ако с всички се държиш така като с нас тук във форума.... Сама прецени!
Jaly и Danidan са казали всичко, което имам в предвид.
Но моля те спри да нападаш всички - последния ти постинг е заяждане с Мишката82, която просто иска съвет. Откъде накъде ще я съдиш и обиждаш, че виждаш ли не знае какво иска????
Теб някой осъди ли те за въпрос, който те вълнува наистина и е жизнено важен за теб?
А по между другото не е нужно някой да те е зарязал, за да познаваш мъжете и това, че си сама с детето не значи, че разбираш и познаваш мъжете по-добре от мен... Ако искам да бъда груба бих казала, че може да се извадят други изводи от ситуацията.
Но не виждам защо трябва да сме груби - да признавам бях остра с Каси в нейна тема, но тя знае, че ако съм прекалила е било, защото от личен опит знам колко зле това се отразява на плода. И съм се извинила подобаващо. Както ти се извиних и на теб.
Но май ти не умееш да разбираш хората и таиш лоши чувства към отминали неща...

# 47
  • Мнения: 473
Тонка, дано ти е лош деня, защото ако с всички се държиш така като с нас тук във форума.... Сама прецени!
Jaly и Danidan са казали всичко, което имам в предвид.
Но моля те спри да нападаш всички - последния ти постинг е заяждане с Мишката82, която просто иска съвет. Откъде накъде ще я съдиш и обиждаш, че виждаш ли не знае какво иска????
Теб някой осъди ли те за въпрос, който те вълнува наистина и е жизнено важен за теб?
А по между другото не е нужно някой да те е зарязал, за да познаваш мъжете и това, че си сама с детето не значи, че разбираш и познаваш мъжете по-добре от мен... Ако искам да бъда груба бих казала, че може да се извадят други изводи от ситуацията.
Но не виждам защо трябва да сме груби - да признавам бях остра с Каси в нейна тема, но тя знае, че ако съм прекалила е било, защото от личен опит знам колко зле това се отразява на плода. И съм се извинила подобаващо. Както ти се извиних и на теб.
Но май ти не умееш да разбираш хората и таиш лоши чувства към отминали неща...


Аз спрямо теб нямам нищо.Само се подразних от едно твое изречение.А слушай това
"Аз съм от тия дето хем ги сърби,хем ги боли.Хем едното,хем другото".Това го е казала Мишка,незнам как да преместа цялата и тема тук защото е от "Искам бебе"и затова и го копирах.Ти как мислиш newsm12

# 48
  • Мнения: 473
Тонка, дано ти е лош деня, защото ако с всички се държиш така като с нас тук във форума.... Сама прецени!
Jaly и Danidan са казали всичко, което имам в предвид.
Но моля те спри да нападаш всички - последния ти постинг е заяждане с Мишката82, която просто иска съвет. Откъде накъде ще я съдиш и обиждаш, че виждаш ли не знае какво иска????
Теб някой осъди ли те за въпрос, който те вълнува наистина и е жизнено важен за теб?
А по между другото не е нужно някой да те е зарязал, за да познаваш мъжете и това, че си сама с детето не значи, че разбираш и познаваш мъжете по-добре от мен... Ако искам да бъда груба бих казала, че може да се извадят други изводи от ситуацията.
Но не виждам защо трябва да сме груби - да признавам бях остра с Каси в нейна тема, но тя знае, че ако съм прекалила е било, защото от личен опит знам колко зле това се отразява на плода. И съм се извинила подобаващо. Както ти се извиних и на теб.
Но май ти не умееш да разбираш хората и таиш лоши чувства към отминали неща...



Искам и това да ти кажа аз не се заяждам а се дразня newsm61.Ако верно е така"че нея хем я сърби хем боли" Може нейния и затова не се навива да има дете от нея.Ами утре ако я пресърби и заболи да не си гледа детето newsm12

# 49
  • Мнения: 2 863
А крайния тон, за който Данидан е пуснала дори отделна тема в клюкарника е напълно неподходящ за нашия форум. И като най-стара( разбирай - мъдра:))) ви казвам, това е наклонена плоскост, няма връщане назад ако веднъж си тръгнал да повтаряш до припадък какви"говеда" сперматзоиди" и прочие са мъжете.
. Не мисля, 4е има жена измежду нас, която не си е мислила 4е "бащата на детето й" е говедо. И други по-силни думи. Друг е въпроса дали го казва. Въпрос на темперамент и задръжки. И тук не говорим само за БНД, а въобще по принцип.

Каси, само едно ще ти кажа- ГРЕШИШ!С ръка на сърцето ти казвам, че никога, в нито един момент не съм мислила за бащите на децата ми като за "говеда" и вече казах защо. Не мога да мисля по този начин за баща на детето ми. Но най-важното е, че  така човек отказва да поеме собствената си отговорност за ситуацията- оттам идват гнева и обидите.Освен това тези мъже съм ги обичала, много унизително и обидно ми се струва да  позволя на себе си до такава степен да ме завладеят гнева и омразата та да не знам какво говоря и какво мисля. И както ти казах  в една такава ситуация винаги са двама, били семейство или не.   Колко жени познаваш, които умело и с такт говорят с мъжете си? без да викат, да мрънкат, да натякват??? Колко от тях се противопостяват наистина на неприемливото поведение на мъжете си???Погледни си подписа и ми кажи кой кой е тогава???Не става само да ревем коко са гадни мъжете, щото ние самите хич не сме китка и колкото и да ми е неприятно да го кажа, щом сме в този форум е мнооооооооого препоръчително да се вгледаме наистина сериозно в себе си. И понеже на мен ми се налага да го правя от години, а успеваемостта ми е ниска:))) приеми че ти го казвам от личен опит и с най-добри чувства:)))

# 50
  • Мнения: X
Виж сега, с 1 дума. Не казвам, че мисля, че е "говедо". Но наистина в моменти на яд го казвам, от злоба и БЕЗСИЛИЕ. От безпомощност. Това е проява на слабост.  Cry
А в сърцето си не мисля че е такъв.
А това, че това се обръща върху мен - ами да, така е. Естествено, че щом има раздяла, и аз не съм могла да се справя със ситуациата. И аз не съм премълчавала, и аз не съм правила отстъпки достатъчно. И аз не съм сложила неговите обувки. Далеч съм от мисълта, че не съм виновна. Много далеч.
Изхода: 1.намираш 4овек, обича6 го, но трябва да правиш много отстъпки и компромиси. Толкова много, че се чудиш дали си заслужава. Много жени ги правиат. Живеят го тоя живот.
2. Търсиш ТВОЯ ЧОВЕК. Които освен плюсовете на номер1, притежава и тези важните неща, които номер1 не притежава. Тук много философски стана. Къде го търсиш? Кога го търсиш?  smile3518  Животът се оказва твърде кратък.   Sob
Осъзнаваики това, се връщаш на номер1. Оставаш с него, но не можеш да преглътнеш недостатъците му. Пак провал.
И накрая оставаш сам.
Дали съм права... дали в търсенето на ЧОВЕКА ниама да изгубиш живота си? Дали ставаики на 60 примерно разбираш, че ТАКЪВ ФИЛМ НИАМА. Може би има такъв човек някъде по белия свят, но не ти е писано да го срещнеш.   Sob

# 51
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ок аз се извинявам, но все пак тук въпроса й е конкретен
айде да я оставим - дсички й казахме много хубави неща и може и крайни да сме били ама в повечето има истина дори и да е противоречива
Тонка, мир! Аз просто съм като теб остра в езика и сигурно затова ти се връзвам

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Искам и това да ти кажа аз не се заяждам а се дразня newsm61.Ако верно е така"че нея хем я сърби хем боли" Може нейния и затова не се навива да има дете от нея.Ами утре ако я пресърби и заболи да не си гледа детето newsm12
Тони сега виждам този пост - колко ли хора говорят за теб така?
Много си остра и то към човек, който тук в постовете си е много последователен. И ако тя се съжалява може да има причини - нали ти си си разрешила проблема като сама си избрала да имаш дете, като си знаела, че бащата не го иска и ще останеш сама. Но това не ти пречи да си му ядосана... Та това значи ли, че не знаеш какво искаш? И че той те изоставя заради това?
А може утре всяка от нас да реши, че не иска да си гледа детето... Ти застрахована ли си, че съдиш другите? Много лесно хвърляш камани по някой който само си позволи да пита нещо! И това, че там тя е непоследователна, не значи че тук не е изложила пределно ясно мислите и чувствата си!
Можеш да я посъветваш, но пък крайни оценки що мъжа й не иска бебе да даваш... Ами утре някой ще ти обясни защо твоя не иска да е с теб....
Аз също съм разярена как един прост въпрос бе оплют щото виждаш ли авторката е объркана и не ти харесва това!

# 53
  • Мнения: 1 425
Изхода: 1.намираш 4овек, обича6 го, но трябва да правиш много отстъпки и компромиси. Толкова много, че се чудиш дали си заслужава. Много жени ги правиат. Живеят го тоя живот.
2. Търсиш ТВОЯ ЧОВЕК. Които освен плюсовете на номер1, притежава и тези важните неща, които номер1 не притежава. Тук много философски стана. Къде го търсиш? Кога го търсиш?  smile3518  Животът се оказва твърде кратък.   Sob
Осъзнаваики това, се връщаш на номер1. Оставаш с него, но не можеш да преглътнеш недостатъците му. Пак провал.
И накрая оставаш сам.

Ами то и мъжете сме така - ти какво си мислиш? Как я виждаш една връзка без някакви компромиси? Аз лично не я виждам (но аз нямам много опит). Така че или правиш някакъв компромис или оставаш сам. Идеални семейства няма. А дали компромисите ще са малки, средни или големи - зависи от късмета, и дали си си отварял/а очите като си се хващал/а на "хорото".

# 54
  • Мнения: X
много отстъпки и компромиси. Толкова много, че се чудиш дали си заслужава.
Ами то и мъжете сме така - ти какво си мислиш? Как я виждаш една връзка без някакви компромиси? ... А дали компромисите ще са малки, средни или големи - зависи от късмета, и дали си си отварял/а очите като си се хващал/а на "хорото".
Естествено, че и мъжете са така. Ма някак си не ги виждам де са тиа мъже правещи мноооооооооооооооого компромиси. Говоря за хората около мен. Все жените са отстъпващите.
Не иа виждам връзката без компромиси. Ама трябва да са и от двете страни.
Моят въпрос всъщност беше, че често се стига до големи компромиси. В смисъл следния: аз моичкия не съм го избирала по това дали става за семеиство. А трябвало.
Тъпо звучи, защото съм се оженила за него, а жененето създава семеиство... но когато съм се женила някак съм смятала, че има достатъчно достоинства. Ми знаеш ли.. много съм мислила аз преди 4 или преди 3 години за когато ще имаме дете. Тогава и аз не съм била готова за него.. а камо ли да мисля тои какъв баща би бил. И така до преди 1/2 година. А тогава. Какъв избор имам. Да се разведа, въпреки че го обичам и че тои ми казва, че иска дете. Безумно звучи... та това по повод оглеждането на партньора.
И малко по малко се опитвах да му наложа моя модел за семеиство. А тои, не само че не го е устроивал, ами и въобще не смята че СЕМЕИСТВО трябва да съществува. В тоя кръг ми се въртят мислите напоследък. За което разбира се тои не е виновен. Просто можеше да си го каже по-навреме. По-навреме за мен... за да ми даде някакъв шанс... и да не прави дете, което ще расте с 1 родител, като не може и не иска да участва. Уффф, много се отплеснах пак.

Последна редакция: пн, 31 окт 2005, 21:47 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 1 425
Говоря за хората около мен. Все жените са отстъпващите.
Може ли някой реален пример?

Ми знаеш ли.. много съм мислила аз преди 4 или преди 3 години за когато ще имаме дете.
...

И малко по малко се опитвах да му наложа моя модел за семеиство. А тои, не само че не го е устроивал, ами и въобще не смята че СЕМЕИСТВО трябва да съществува.
1. Модел не се налага.
2. За 4 години ако не сте се разбрали кой какво смята за семейството ... не знам. Вие изобщо говорите ли си?

А тогава. Какъв избор имам.
Избора е какъвто си го направи човек. И почти винаги има някакъв избор.

... и да не прави дете, което ще расте с 1 родител, като не може и не иска да участва.
Еми това дете май двамата сте го правили - не е само той.

# 56
  • Мнения: X
Сори, че разводних темата.
Говоря за хората около мен. Все жените са отстъпващите.
Може ли някой реален пример?
Не ги познаваш. Иначе бих ти ги казала.
Ми знаеш ли.. много съм мислила аз преди 4 или преди 3 години за когато ще имаме дете.
...
Тук малко ме затапи. Прав си, аз сум си виновна че не сум мислила 4е с този човек някои ден ще имам дете.
1. Модел не се налага.
2. За 4 години ако не сте се разбрали кой какво смята за семейството ... не знам. Вие изобщо говорите ли си?
Излиза /по неговите думи и дела/ че тои бил живял някакъв живот, които не бил искал. Един вид аз съм го била водила, а тои се бил оставял.
По принцип говорим, за това не сме. Аз винаги съм говорила за нещата, които смятам за проблемни. Но отсреща се чува: Ми да, добре, ще се опитам да променя нещо. И така си остава. А тои никога не е казал какво иска от "семеиството" т.е. мен. Защо? Питай го де.
Избора е какъвто си го направи човек. И почти винаги има някакъв избор.
При положение че сме женени т.е. "семеиство" и тои иска дете, аз какво: под вола теле ли да търсиа.  #Crazy Приемам думите му, вярвам че е сигурен и че знае какво прави. Или при желание от негова страна да е с мен и да имаме дете аз пак да давам назаден. Налудно би било...
 
... и да не прави дете, което ще расте с 1 родител, като не може и не иска да участва.
Еми това дете май двамата сте го правили - не е само той.
Еэ, чакай, чакай. Виж в червеното - които не може и не иска да участва, да не участва. Ми аз съм искала. Нали всеки решава за себе си. Аз съм решила че искам да участвам, при положение че сме двама. И какво: аз мисли не чета..., че да разбера че тои НЕ ИСКА ДЕТЕ, обаче ще го направи. #Crazy И да се сетя, че това не е моя филм и че не искам да участвам.

# 57
  • Мнения: 1 425
Не ги познаваш. Иначе бих ти ги казала.
Ами аз може да не ги познавам, ама ти кажи кой какво е отстъпил. Аз познавам други хора и мога да ти дам достатъчно примери на мъже които също отстъпват на жените си.

... Но отсреща се чува: Ми да, добре, ще се опитам да променя нещо. И така си остава. А тои никога не е казал какво иска от "семеиството" т.е. мен. Защо? Питай го де.
Еми това че само приказва и нищо не прави си е повод да се замислиш. А за питането - ти трябва да го питаш, не аз.

# 58
  • Мнения: 473
Искам и това да ти кажа аз не се заяждам а се дразня newsm61.Ако верно е така"че нея хем я сърби хем боли" Може нейния и затова не се навива да има дете от нея.Ами утре ако я пресърби и заболи да не си гледа детето newsm12
Тони сега виждам този пост - колко ли хора говорят за теб така?
Много си остра и то към човек, който тук в постовете си е много последователен. И ако тя се съжалява може да има причини - нали ти си си разрешила проблема като сама си избрала да имаш дете, като си знаела, че бащата не го иска и ще останеш сама. Но това не ти пречи да си му ядосана... Та това значи ли, че не знаеш какво искаш? И че той те изоставя заради това?
А може утре всяка от нас да реши, че не иска да си гледа детето... Ти застрахована ли си, че съдиш другите? Много лесно хвърляш камани по някой който само си позволи да пита нещо! И това, че там тя е непоследователна, не значи че тук не е изложила пределно ясно мислите и чувствата си!
Можеш да я посъветваш, но пък крайни оценки що мъжа й не иска бебе да даваш... Ами утре някой ще ти обясни защо твоя не иска да е с теб....
Аз също съм разярена как един прост въпрос бе оплют щото виждаш ли авторката е объркана и не ти харесва това!


Е доре де и аз се изказвам неподготвена ама не може да пишеш такива глупости"сърби ме не ме сърби".То човек верно неможе да добие ясна представа за проблема на някой тук както казва Jany.Ама и да си пишеш врели некипели.Добре спирам  love001

# 59
  • Мнения: 2 015
Момичета искам да Ви кажа едно-май Вие се задълбочихте повече и от мен в тази тема.Ако неискате да Ви се оплаквам няма да го правя,но тогава не виждам смисъла от всичко това.Някой от Вас ми дадоха много добри и поучителни отговора и аз смятам,че имам напредък по отношение на бебеправенето.Който не е искал да не отговарял.Това е.Мисля,че сами се навивате,а аз просто исках някакъв съвет или поткрепа.Вие пречупвате питането ми и много го изкривявате.

Общи условия

Активация на акаунт