Кое е най-доброто мазило за заличаване на белези

  • 84 008
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Търся най-доброто за мазане с цел заличаване на белези. Препоръчвайте, моля  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 556
Lennyh, в момента и ние мажем дъщеря ми, че миналата седмица й шиха рана на челото. Лекарят беше абсолютно категоричен, че най-доброто лекарство е Дерматикс Ултра. Има го в опаковки от 15 и от 6 гр. Трябва да се маже 2 пъти на ден минимум 2 месеца, за да има резултат  Peace

# 2
  • Мнения: 505
Аз не съм открила такова лекарство... с Дерматиск мажехме сина ни, защото едно дете от детската го беше бутнало и се опитахме да заличим белега от челото му, но освен че дадохме доста пари за това лекарство, друг ефект не видях. Има си още белег на челото.... хем го мазахме веднага след като му заздравя удареното... Ако това е най-ефикасното, не искам да си помислям за другите... Пове при него ефект нямаше.

# 3
  • Мнения: 2 556
Кофти, аз така се разочаровах от Контратубекс. С него мазах белег на сина ми под брадичката, седи си, все едно не е мазан изобщо. Та поне на Дерматикса се надявах, като е по-скъп да е по-ефективен, ама... Все пак няма да спирам да я мажа, хайде ако някой предпоръча нещо друго, ще взема и него  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 10 197
Нито Дерматикса, нито Контрактубекса ми помогнаха особено. А имам четири операции с повече от седем-осем белега.

# 5
  • Мнения: 2 556
Ами не знам тогава. Четох за някакви ефикасни лепенки, но при моето дете повечето белег е в окосмената част на главата и няма как да се лепнат там. Освен като порасне да й го махнем някъде с лазер или някаква друга терапия, друго не се сещам. Confused Все пак е момиченце и ако реши да ходи без бретон, ще се вижда белег около половин см. Добре, че повечето е скрит поне.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 197
Тес, зависи си и от кожата. Моята е отвратителна - тънка, почти без слой колаген, бяла - всичко си личи. От синка, до подкожен косъм. И съм предразположена към образуване на стрии, и белезите ми личат  Crazy. Т.е. възстановяване при мене няма  Mr. Green.
Дъщеря ти е малка, нали? На тези гъби всичко им минава в пъти по-бързо и без последствия от на нас, дъртофелниците. Мажи я, при дете шансът е много по-голям за пълно заличаване.  Peace

# 7
  • Мнения: 7 263
Благодаря ви за насоките, явно и точно както си мислех. Мазането е за успокоение на родителите, не че толкова е ефективно и помага  Rolling Eyes. Сина ми вече има 2 белега точно един над друг на средата на челото  Twisted Evil и явно това го тормози. Реших да започна да го мажа, но ....

Тоест аз пак ще почна де но ще е нещо с плацебо ефект, тоест ще се опитам да го убедя, че белезите ще намалеят  Mr. Green с времето Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 39 673
За щерката съм използвала Мадеказол и Контратубекс. Двете по състав са г/д еднакви.
Казвали са ми, че ефект има в/у пресни белези. А педиатърката рече "трябва упоритост".
Дъщеря ми има два белега на клепача на дясното око. И двата след удар в ръба на раклата. Не успях да ги залича напълно, сега са много бледи и почти не се забелязват. Забелязват се само при втренчване.

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз доколкото знам Дерматикс-а и Контртубекс-а са само за пресни белези.
За стари белези са лепенките, които Tess спомена.
Това е гел-лепенка, казва се CikaCare, но дали има ефект, не мога да кажа.
Една кутия е около 80лв., но е доста. Реже се и се слага върху белега за 24 часа, ако не се лъжа.
Бях решила да си заличавам белега от секциото, но той сам се заличи и така и нищо от тези мазила не пробвах.
Определено, обаче, трябва много постоянство, за да има ефект  Peace

# 10
  • Мнения: 305
Аз съм използвала за сина ми Контрактубекс-ефект нямаше.Купих му и едим крем(не му помня името) от 80лв и от него нямаше ефект.С времето белега избледня, но е точно над веждата и си личи.

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 15:29 от iraikova

# 11
  • Мнения: 13 024
Дълго и упорито мазах дъщеря ми и с контратубекс и с модекасол, белезите си стоят. Така че нямам особено добри впечатления от тези две мазила.

# 12
  • Мнения: 1 100
Glyco A, Unitone, Unitone-4 на френските лаборатории ISIS са значително по-евтини и по-ефективни от Дерматикс, според моя опит.
Иначе най-сигурно е премахването с лазер. Ако белегът е на лицето и комплексира, това бих направила.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 197
Glyco A, Unitone, Unitone-4 на френските лаборатории ISIS
За стари белези стават ли?

# 14
  • Мнения: 1 100
Стават. При мен имаше резултат, въпреки че ги ползвах по-рядко от написаното в указанията. Сигурно зависи и от кожата и от типа белези, но при мен от Дерматикс нямаше и минимална разлика, а от споменатите кремчета е очевАдна. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт