Кв. Дружба ?

  • 42 766
  • 150
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17 546
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy
newsm78

# 106
  • София
  • Мнения: 12 554
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy

Ми няма как да е Ели Кузмова, защото на тях вече им подариха апартамент в Манистирски ливади.

# 107
  • Мнения: 6 529
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy

Ми няма как да е Ели Кузмова, защото на тях вече им подариха апартамент в Манистирски ливади.


Още не са го взели и не е в Манастирски ливади  Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 12 554
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy

Ми няма как да е Ели Кузмова, защото на тях вече им подариха апартамент в Манистирски ливади.


Още не са го взели и не е в Манастирски ливади  Peace

Да, добре в кв. Витоша е. Има ли всъщност значение?

# 109
  • Мнения: 6 529
Да не си Ели Кузмова от ББФ, че така живо се интересуваш?  Crazy

Ми няма как да е Ели Кузмова, защото на тях вече им подариха апартамент в Манистирски ливади.


Още не са го взели и не е в Манастирски ливади  Peace

Да, добре в кв. Витоша е. Има ли всъщност значение?

Аз питам нея, за теб дали има значение не знам

# 110
  • София
  • Мнения: 2 296
Като стана въпрос за кв.Витоша,не мога да не се включа...
Та,в този"престижен"столичен квартал  сестра ми живее,баш на Симеоновско шосе.
Там е просто ужас!Все едно цялото движение по булеварда минава през хола,а "кварталът" навътре няма никаква инфраструктура!
Нито пейки,нито детски съоръжения...то и асфалт някъде няма! ooooh!
Излизаш от входа и си на булеварда!  Rolling Eyes
Да не говорим за ГТ-един рейс минава-67,като бялата лястовица е,и то само от  Семинарията до Симеоново...
Та,не бих заменила милата ми гарсониерка в Дружба за тристайния апартамент с 3 тераси!Благодаря! Sick

# 111
  • Мнения: 13
Преобладаващото мнение е, че хората закупили апартаменти в тези квартали ( Витоша, Манастирски ливади)
 не ползват градски транспорт, доста са мобилни, могат да пазаруват отвсякъде, така че и от магазини няма нужда
и въобще от нищо няма нужда изглежда Simple Smile)))

# 112
  • Мнения: 9 990
 Laughing Laughing Laughing

Всъщност, в Ливадите са огромни катакомби, направени И като Затворен комплекс, с някакви бариерки и огромен брой магазини отдолу.Празни.Коли до вътрешната част достъп имат само на собственици явно, но то собствениците май са кът и отвътре паркинги-празни, а отпред пред бариерите-гъч от коли в тесни улици/където изобщо ги има/ и то като алеи-толкова тясни.В по-горната част и настилката лиспва, а са ями и кал.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 75
Здравейте, дами!  bouquet
Виждам, че темата е стара, но реших все пак да пиша тук, защото имам почти същия въпрос като авторката.

Искам да си взема жилище в Дружба 1. Може ли да ми дадете актуална информация? Интересува ме по-конкретно блок 3 - ходих на оглед, изглежда доста прилично (и блока, и входа, и района), но много хора казват, че в този блок живеят само цигани...
Моля, дамите, които живеят в района за информация.
Благодаря предварително!  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 23 083
Забрави за бл. 3!  Peace
Ти не се ли огледа? Не знам какво му е приличното, но аз лично от там минавам на бегом.
Блокове 3,4,5,6 просто ги изключи от търсенето.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 75
Уаау! Благодаря за бързия отговор, Тонка*!
Не предполагах, че е толкова зле. Като бях там не видях мургави обитатели... сигурно защото ходих в неделя  Tired Както и да е... благодаря още веднъж! Ще огледам другите блокове, защото квартала много ми хареса.  Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 23 083
Fluffy, успех. Дано си намериш нещо добро. И обръщай внимание на общите части на входа. По това ще си направиш извод що за хора живеят там. Аз така ужасно съм се нахендрила, че нямам търпение да си продам апартамента, когато му дойде времето. И отново в Дружба ще купуваме.

# 117
  • Мнения: 1 711
Ако купувате бих те посъветвала да търсите между Кауфланд и Цариградско шосе. Там е Дружба 2 и - прочети какво съм писала по-горе.
Това, което си описала е на около 500 м. от циганските блокове. Аз там не бих инвестирала.
Влез в бг мапс и търси Дружба бл. 130 - 135, около общината и соц. подпомагане - там настаняват нуждаещи се. Това не са просто цигани, а гнусни мазни мангали. Между блоковете има и каручки, пасат коне. Наоколо има и 2 блока - общежитиеза соц. слаби. Скоро писаха за 1 - някакъв се напил и убил майката, децата останали до трупа 2 дни. Та в тази част на Дружба за мене е неприемливо. Другите блокове с цигани са по посока летището в дясно - бул. Брюксел. Стари панелки, външно занемарени. Там живеят доста богати цигани - кардараши.
След като може да купите - отидете да разгледате квартала и потърсете в Дружба 2.  имате ли пари - лесно е - вие ще избирате. В момента опашки от купувачи в София няма, ще гледате докато харесате нещо приемливо.

Здравей, мога да ти кажа, че тотално си сгрешила и залъгваш в кои блокове точно живеят цигани. Лично аз като малък съм живял в бл. 131 и гаранция, че циганите и социално слабите не са там. Блоковете, за които ти говориш са  от 145 до 150, които са точно до общината, както ти спомена (просто си объркала номерата). Също цигански са блоковете 4-ти, 5-ти и 6-ти. Цигани преди имаше и на изток от езерото, но скоро не съм ходил и не мога да дам гаранции, че още са там, но лесно може да се провери в сателитен режим на Google Maps.

# 118
  • Мнения: 478
Здравейте,

Днес бяхме на оглед и харесахме апартамент Дружба 1 бл.55 , питахме,казаха,че няма роми.Локацията ми допадна,някакви конккретни отзиви да споделите?

Благодаря предварително

# 119
  • Мнения: 17 546
Този блок зад автосервиза и срещу Еником ли е? Ако е той, ромското гето е на една ръка разстояние от него... в 5-ти и 6-ти блокове, виждат се по диагонал зад големия тухлен блок, който е на булеварда.

Общи условия

Активация на акаунт