Моите най-кошмарни дни

  • 14 660
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много съжалявам за това което си преживяла,дано на никой не се случва и Господ да ни пази и децата и нас! Praynig

# 46
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Съчувствам искренно за това което сте преживели и вие и детенце! Дано на никой не се случва! Praynig

Боже, мами като чета и изпадам в паника и се депресирам колко съм зле като майка. Та аз въобще незнаех, че е опасно да се дават ядки на детенце, а и изобщо какви са последствията ако нещо такова стане. Embarassed Sad Добре, че е форума да се ограмотявам и добре, че има мами които пишат за случилото им се, че да добивам опит!

Dory_28 благодаря ти, че го сподели с нас, със сигурност си предотвратила поне един такъв случай, като ограмоти мен!

А пуканки също ли не се дават?

# 47
  • Мнения: 211
Не се дават и семки и пуканки!
А бронхоскопията си е операция все пак-правят ти упойка и т.н. Не съм запозната с хирургическите термини:(

# 48
  • Мнения: 3 461
Съчувствам ти,защото знам много добре как се чувстваш EmbarassedКогато дъщеря ми беше на 3 години й направиха бронхоскопия.Беше с пневмония по вина на една некадърна детска лекарка,която заместваше нашата педиатърка.След 14 дни на един и същ антибиотик,от който нямаше никакво подобрение,една нощ вдигна 42 градуса.Приеха я по спешност в Детската пулмология в София.След няколко дни,на снимката видяха нещо и решиха,че може би е чуждо тяло,което е аспирирала или гной.Така и не разбраха какво е,защото при бронхоскопията го всмукали много бързо и не можаха да го изледват.Отделно,че тя се покрила с обрив на операционната маса,направила алергия от упойката,пълен кошмар,не искам да си спомням изобщо.Операцията тогава беше при някакво светило в ИСУЛ,ние я закарахме с кола и после я върнахме в болницата,но не е била не системи,тъй като приемаше други антибиотици.От тогава обаче винаги имам едни на ум за пуканки,ядки и други,никой не е застрахован,може и на възрастен да се случи.Желая ти да нямаш повече проблеми и бързо да забравиш този инцидент.

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...А пуканки също ли не се дават?

Ми пуканки, чипс, зрънчо и други подобни не се дават категорично на дете с бронхо-
проблеми (примерно на деца с астма, или болни в моменат от пневмония, бронхит или бронхиолит и т.н.) и като цяло, се внимава доста с тези неща и малкото дете!

И ирка, споко де, никой не се е родил научен, пък и нашия опит е от преживелици  Crazy
Дано не се случва на никого  Praynig

# 50
  • на терасата
  • Мнения: 660
Не разбрах Шани какво искаше да каже за пълната упойка. Ако е анестезиолог, моля да ми изясни .....
Аз като лаик в тази област съм чела, че е рисковано да се прави пълна упойка на малките деца, просто защото може да не излязат от нея (т.е. умират).
Моля, Шани, обясни

# 51
  • Мнения: 6 206
Е чак пък и Зрънчо ли? Shocked

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е чак пък и Зрънчо ли? Shocked

да, точно тъй, Поля.

Лекарка, която ме хвана да храня щерката с фъстъци, ми обясни, че въпросните храни са абсолютно противопоказни за кашлящи деца/хора. Дразнят трахеята, затрудняват отхрачването и подобни....
Потвърдиха ми го и спецовете от Детска Пулмология към Александровска. НЕ оспорвам, а само слушам  Peace

Естествено, че ако дечко е здрав и ако майката позволява такива храни на чедото си Twisted Evil, няма проблем да се консумират.

mama_mary - анестезиолог не съм. Упойката е в повечето случай една и съща както за голям, така и за малък индивид. Въпросът е да се дозира правилно (както и да се вземат предвид всички други моментни жизнени стойности на оперирания, преди интервенцията), защото иначе всеки е застрашен да " не се събуди" (да не дава Господ никому  Praynig)!
Дъщеря ми има 2 операции с пълна упойка. Преди тях ни скъсаха от изследвания. Ако даже по 1 параграф не отговаряше на критерия за пълна упойка - никога нямаше да я оперират.
Виж Реза също ти е отговорила Wink

# 53
  • Мнения: 6 206
Евъх, ти знаеш за нашите дертове с бронхите.
Аз не купувам такива работи, но като види някое дете и го почерпят, позволявам.
Нашият пък много се радва. Мани.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 262
Да кажа и аз за упойките, преди 2-те операции на Мишо, много се притеснявах от упойките и наистина те са опасни при малките деца, защото има случаи в които детето така реагира на упойка, дори и добре дозирана, а при децата е много трудно това, че трудно го събуждат след това, ето за това е много важно да разпитвате какъв е анестезиолога преди такива интервенции. Моя син беше на 11 месеца, когато внезапно ми се наложи спешна операция, и да не е отговарял на нещо, нямаше време да се реагира по друг начин. Така че не се плашете излишно и просто ако нямате проблем не се задълбавайте много в такива теми действат подтискащо и стряскащо. Да не дава господ да ви се налага да се запознавате по принуда като с нас с тези неща, живейте по-спокойно и пазете малките от всякакви ядки, не им давайте да тичат с пълни уста дори и с храна, равнозначно е дали ще има хляб или фъстък в устата си, ако тича и се смее и го вдиша, ефекта е един и същ. А за упойките, днес те не са онези упойки, доста са изчистени от странични ефекти. Стискам ви палци. И една молба не разводнявайте повече темата, радвайте се на живота и на здравите си мъничета.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 751
Подкрепям мамите, които съветват потърпевшите да дадат максимална гласност на видените и преживени неуредици. Даже нищо да не се направи от властимащите, не може да се сърдим на скапаната ни държава, ако преди това не сме направили всичко, което ни е по-силите да променим нещата. А мълчанието и примирението съвсем пък нищо няма да променят. Най-малко сме длъжни заради децата си, които тепърва ще растат и развиват в "уредната" ни държава. Stop

Общи условия

Активация на акаунт