Автоимунен тиреоидит на Хашимото (14)

  • 95 875
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Здравейте, да попитам бременните и вече родилите, всеки месец ли изследвате ТСХ? Моята ендо ме вика през един и се чудя дали да не си пускам изследвания всеки месец, за мое успокоение или няма смисъл, при положение че ТСХ  ми е все около 2.

# 16
  • Мнения: X
Хайде и аз да не пропусна да се запиша, че да мога да ви мятам по оче   Blush  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 776
И аз съм тук, при нас е весело!  Heart Eyes

Птица, благодаря за новата темичка и за ценните съвети!  bouquet

# 18
  • Мнения: 93
Успех на новата темичка  и от мен    bouquet

setibeti, ще ти напиша няколко реда за плажа сега, пък за очните истории малко по-късно, че в момента съм малко в стрес - след 2 седмици имам изпит и нещо главата ми дава заето, а 3 дни по 8 часа на ден ще ме препитват за какво ли не......от физика, химия и математика  до компютри и немски, IQ-тест...за да изкарам един безплатен квалификационен курс SAP Power User.
Позволено ли ми е да ходя на плаж?
Хашимото болните често се излагат на директен контакт със слънцето, директния контакт със слънчевите лъчи трябва да го избягвате.
За плажуващите важи: никъкъв плаж в обедната жега, защита на кожата, чрез лосион с висок uv-фактор и редуциране на плажните бани и носене на слънчеви очила с висок  защитен uv-фактор. Ако страдате от виталиго, трябва въобще да забравите за плаж, защото има голям риск от изгаряния.

И според мен спокойно можеш да си ходиш на плаж, само гледай да не прекаляваш със слънчевите бани и избягвай жегите разбира се:peace:

# 19
  • Мнения: 348
Здравейте и от мен!
Птица,благодаря за темичката!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз вчера пусках ТСХ-2,93.Преди месец беше 15 и 19.
Днес бях при друг д-р и според нея много ми играе ТСХ,което е причина да се чувствам зле.А това е в резултат на неправилно дозиране на хормона.

# 20
  • Мнения: 27
Здравейте Hug  bouquetДа се запиша и аз в новата тема да ви следя.Мойте изследвания са чак септемрви,продължавам да си пия еутирокса 75 мг.

# 21
  • Мнения: 6 031
Да се запиша, за да ви чета поне.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет!Много полезна тема  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Честита ни нова тема!

От статията по-горе ей това много ми хареса:"...не изхвърляйте от менюто си хляба, картофите, тестените изделия и ориза...". Супер, на мен ми пасва! Какви катми ядох преди малко..., със сладко от горски ягоди...

# 24
  • Мнения: 776
Здравейте и от мен!
Птица,благодаря за темичката!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз вчера пусках ТСХ-2,93.Преди месец беше 15 и 19.
Днес бях при друг д-р и според нея много ми играе ТСХ,което е причина да се чувствам зле.А това е в резултат на неправилно дозиране на хормона.

Честито за хубавия резултат на ТСХ! Пожелавам ти да го задържиш и ако се променя, да е само надолу!!! Hug  bouquet

hot pepper, ти ме разби с тия катми със сладко от горски плодове, ще ги сънувам довечера. Утре, сутринта, рано, рано ще правя катми май  Blush

# 25
  • Мнения: 348
Писана,благодаря. Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 351

hot pepper, ти ме разби с тия катми със сладко от горски плодове, ще ги сънувам довечера. Утре, сутринта, рано, рано ще правя катми май  Blush

Е, ти пък сега. Взех да се чуствам виновна. Сладкото сама си го правих - брахме ягоди в събота и стана- един път, та затова се хваля. Умря циганката....

# 27
  • Мнения: 74
Здравейте, да попитам бременните и вече родилите, всеки месец ли изследвате ТСХ? Моята ендо ме вика през един и се чудя дали да не си пускам изследвания всеки месец, за мое успокоение или няма смисъл, при положение че ТСХ  ми е все около 2.

Аз го изследвах като ми кажеше ендото, но нищо не пречи всеки месец да го изследваш Simple Smileнаистина е по-спокойно така и ако се наложи вдигане на дозата, адекватно да се обърнеш към доктора. По време на моята бременност се налагаше непрекъснато вдигане на дозата.

Какво правите като ви стегне жлезата? Днес имах страшно натоварен ден и в един момент си усещах жлезата като опънати корабни въжета Sad

...май май ще си хапна от катмите  Mr. Green smile3535 пък дано ми мине Joy


 

# 28
  • Мнения: 534
и аз тези дни ще пускам едно ТСХ да видим до къде съм го докарала  Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Привет в новата тема  Hug
Диетата с кленовия сироп ми хареса, но после като прочетох другата статия и се раколебах.
"...не изхвърляйте от менюто си хляба, картофите, тестените изделия и ориза...".
Аз пък точно от тези неща се ограничавам, хляб ям много рядко.
С излишните килограми се справям с каране на велоергометър, ям зеленчуци, пиле, риба, кисело мляко и много грейпфрут. Като ми се дояде шоколад, ям предимно черен.
Контролно ТСХ ще пускам към 20.07. Сега пия по 25 мг., мислите ли че с тази доза ТСХ-то ще падне от 3,31 до около 2?

Общи условия

Активация на акаунт