Банков въпрос

  • 590
  • 5
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Искам да пратя пари по една сметка в българска банка....Те трябва ли да се декларират  като се има впредвид, че парите, които постъпват в тази сметка са от фирма, която ще ги дава за отчет пред данъчното.....Аз просто искам да използвам номера на сметката....Някой с идея?

# 1
  • Мнения: 7 091
Искам да пратя пари по една сметка в българска банка....Те трябва ли да се декларират  като се има впредвид, че парите, които постъпват в тази сметка са от фирма, която ще ги дава за отчет пред данъчното.....Аз просто искам да използвам номера на сметката....Някой с идея?

Зависи за каква сума става въпрос, имаше преди нещо ..дано не бъркам цифрата над 3000$ ( 5000 лв) трябва да докажеш източника на сумата. Аз не разбрах обаче тази сметка на която ще ги пращаш е НА фирма или парите които ще пращаш са ОТ фирма? Ако сметката е фирмена трябва да се декларират.
Можеш иначе ако е въпрос само на пращане на пари да ползваш и Western Union.
Цитат

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сметката е частна, но парите в нея са от фирма преведени на частно лице.....По- ми е лесно по банков път, но само се опасявам за тия данъци....Иначе сумата не е голяма, но сумата необлагаем доход е твърде малка в България и ако трябва да с декларира сумата, която аз пращам става.....зле.

# 3
  • Мнения: 71
Искам да пратя пари по една сметка в българска банка....Те трябва ли да се декларират  като се има впредвид, че парите, които постъпват в тази сметка са от фирма, която ще ги дава за отчет пред данъчното.....Аз просто искам да използвам номера на сметката....Някой с идея?

Може ли малко да поясниш въпроса - изпращаш от фирмена сметка към банкова сметка в България ИЛИ изпращаш от частна сметка към фирмена сметка в българска банка?

Ако просто си решила да използваш фирмена сметка тук, аз да ипратиш превод към частна сметка в България, защо не потърсиш друг начин?
От 4 години изпращам почти редовно малки суми от Postbank към сметка в ОББ. Преводът пристига за max. 5 работни дни и за суми до 10 000 евро (поне преди това беше ограничението, но сега не го намирам споменато на страницата им) струва 9.50 при положение, че поемеш всички разходи и отсрещната страна не плаща нищо. От тук изпращам сумата в евро, а там тя автоматично се превалутира в лева. Никакви главоболия...

# 4
Калинката, най-добре да попитат в банката, в която пращаш парите каква им е политиката и каква е необлагамата сума.  newsm78

# 5
  • Мнения: 7 091
Сметката е частна, но парите в нея са от фирма преведени на частно лице.....По- ми е лесно по банков път, но само се опасявам за тия данъци....Иначе сумата не е голяма, но сумата необлагаем доход е твърде малка в България и ако трябва да с декларира сумата, която аз пращам става.....зле.

Щом сметката е ЛИчНА, а не фирмена няма причина да ги декларират, освен ако сумата не надвишава позволената от банката сума до която не се декларира. Хонда е права- попитайте каква е сумата за банката, в която ще пращаш, защото за всяка банка е различно.

Общи условия

Активация на акаунт