Сбъдването на желания - възможно ли е?

  • 8 137
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Току що попаднах на един много як текст за сбъдването на желания. Леко е дълъг затова слагам линк;  http://asktisho.wordpress.com/2010/06/24/jelania/ Авторът отговаря на повечето ми въпроси, които винаги съм се питала, защо желанията понякога не се сбъдват? Вярвате ли в желания? Как ги постигате?

# 1
  • Мнения: 4 841
Вярвате ли в желания?

Това не мога да го разбера... Как така дали ВЯРВАМ в ЖЕЛАНИЯ? Желанията не са Дядо Коледа или Великденския заек, все пак. Или ги имаш, или ги нямаш... Всъщност, всеки човек има желания, Сега след малко желая да отида на обяд и... ще го направя...
Освен ако нещо не съм разбрала темата  newsm78

# 2
  • Мнения: 4
Правя разлика между желания и мечти.Мечтите са желания,за чието изпълнение не зависи нищо от нас самите,например да спечеля големия джакпот от тотото,а мечтите са напълно изпълними цели да си купя нова кола например.

# 3
  • Мнения: 0
Желания и мечти са едно и също нещо когато ги нямаме. Аз се интересувам от причините защо не виждам желанията си на практика. Прочетох доста книги по въпроса и все нещо не мога да си обясня - все нещо не се получава като хората. Авторът обяснява защо става така и ме накара да се замисля. Ако вярваш в дядо мраз той май наистина съществува  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 758
Аз съм забелязала, че ако достатъчно дълго искам нещо и го искам от сърце, накрая го получавам. Просто нещата се стичат така, че въпросното желание се случва. Тук обаче съм изпадала в ситуации, когато съм се сещала за поговорката: "Внимавай какво си пожелаваш, че може и да се сбъдне."  Laughing

# 5
  • Мнения: 431
Не вярвам в каталога-вселена и "Тайната".

# 6
  • София
  • Мнения: 12 095
Формулирането на онова, което искаме е достатъчно сложно, за да се налага да се занимаваме и със сбъдването на пожеланото. Познавам малцина успели да разберат какво искат и още по- малко, които знаят защо го искат и им се възхищавам. Затова въпросът за сбъдването ми се струва някак не актуален. Както някой бе казал- ако не знаеш накъде отиваш, когато стигнеш там може и да не ти хареса. Laughing

ПП Позитивната нагласа не е навредила никому, но илюзията за позитивна нагласа може да те закара в дълбините на депресията без въобще да се усетиш.

# 7
  • Мнения: 5 710
Вярвам в молитвата.  И то по начинът по който е обяснена от Шоги Ефенди ( това е важна фигура в бахайството). Те смятат, че молитвата е динамичен акт. Не просто 'дай' или 'искам". 5тте стъпки на бахайската молитва са обяснени много преди "Тайната' да бъде написана Wink Някъде през 19ти век.
5тте стъпки са
Step 1: Pray and meditate about it.
Step 2: Arrive at a decision and hold this.
Step 3: Have determination to carry the decision through.
Step 4: Have Faith and confidence that the power will flow through you and the right way will appear, the door will open, the right thought, the right message, the right principle or the right book will be given you
Step 5: Act. Act as though it had all been answered.

Общи условия

Активация на акаунт