Силен сърбеж по цялото тяло. Моля споделете!

  • 45 620
  • 40
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравейте момичета ,
бременна съм в 11 г. седмица и цялото тяло страшно много ме сърби. Моля ви дайте ми съвет как мога да се избавя от този сърбеж,че вече започна кожата да се разранява на места. Особено вечер и през нощта направо ме избива на лудост. Сърби ме на всякъде, пръстите на краката, ръцете, лицето, ушите даже и клепачите на очите и пипна ли се веднъж направо си пускам кръв. От около месец съм така, направо не се издържа....
Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем? На какво ли може да се дължи??... Моля ви споделете.  newsm78

# 1
  • Мнения: 281
Абе аз се сещам за едно състояние, при което много сърби, особено между пръстите, но и навсякъде, но ако беше това нямаше да те сърби само теб, ами поне и човека, който дели с теб чаршафите.
А при мен се е получавал сърбеж от определени сапуни, след баня особено не съм се събирала в кожата си. Помисли дали няма нещо, което да ти изсушава кожата като сапуна например. Помисли и дали не ползваш някаква нова козметика или пък не си сменила праха за пране, изобщо опитай се да елиминираш възможни дразнители и ако няма ефект - тичай на доктор! То и без това не е зле поне да звъннеш един телефон да кажеш на наблюдаващия бременността...

# 2
  • Мнения: X
Мисля, че форумът е възможно най-неподходящото място да питаш такъв въпрос. Минавало ли ти е през ума да се консултираш с лекар?

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
консултирай се с лекар, независимо от сравнително ранния срок на бременността.
имаш ли други оплаквания? хронични заболявания? контакт с болни? разбира се, възможно е и да се психогенно състояние. най-добре посети доктор.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абе аз се сещам за едно състояние, при което много сърби, особено между пръстите, но и навсякъде, но ако беше това нямаше да те сърби само теб, ами поне и човека, който дели с теб чаршафите.
Да,и аз се сещам за същото Rolling Eyes
Сестра ми беше болна миналата година.С правилна терапия и постоянство,всичко се оправя.

Консултарай се с дерматолог.Веднага Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 199
По всяка вероятност ще трябва да си пусна кръвни изследвания, но в момента сме на почивка и това ще стане най-рано след около десетина дни след като се върнем във Варна. Ужасно е, на моменти не се издържа. Мъжът ми все ми се кара да не се чеша, но той не е намоето място и не знае какво ми е. Едва се контролирам. На места вече са ми станали ранички.

Иначе нямам обрив, кожата като цяло ми е спокойна, не е зачервена, но ме сърби безразборно, навсякъде. Все си мислех, че е нещо временно и ще ми мине, но уви.. май продължи прекалено дълго. Sad

Реших да отворя тази тема, защото съм чувала, че и при други бременни се е появавял подобен проблем. Не е нещо често срещано, но го има. Казвали са ми, че може да е от хормоните или нещо от черния дроб.. Така или иначе изследванията ще покажат най-точно.

С 1-вата ми бременност имах подобен пробелем, но ми се появи накрая чак в 9-тия месец. Тогава ми откриха повишен билирубин и миказаха, че от там идвал сърбежа. След като родих всичко се оправи, но сега съм едва в началото, а и дали проблема е същия..  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: X
По всяка вероятност ще трябва да си пусна кръвни изследвания, но в момента сме на почивка и това ще стане най-рано след около десетина дни след като се върнем във Варна. Ужасно е, на моменти не се издържа. Мъжът ми все ми се кара да не се чеша, но той не е намоето място и не знае какво ми е. Едва се контролирам. На места вече са ми станали ранички.

Ти си знаеш, но не смятам, че почивката е по-важна от твоето здраве или това на бебето... Ако съм на твое място, не бих чакала 10 дни, но твоя работа! Чеши се там и чакай да се върнете... Peace

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 15:59 от Анонимен

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
А там където сте на почивка няма ли начин да намериш лекар за консултация? Десет дни са много време.

# 8
  • София
  • Мнения: 355
според мен трябва веднага да се консултираш с лекар както вече другите са казали!

# 9
  • Мнения: 8 891
В чужбина ли сте на почивка, та ти е толкова трудно да отидеш на лекар?
Ти си решаваш, но аз не бих чакала 10 дни.

# 10
  • Мнения: 914
При втората ми бременност бях като теб- някъде през втората половина от бременноста.Мен ме дразнеха душгеловете,пробвай като начало докато се видиш с лекар да смениш козметиката си за тяло.След раждането при мен отпадна проблема.

# 11
  • Мнения: 6 274
Ако мацките по- нагоре намекват за краста, аз не мисля така.
Но определено нещо не е наред, така че, отиди на лекар.
И то не се мотай много.

# 12
  • Мнения: 543
Не знам дали твоят случай е същият, но моята кожа беше станала много чувствителна през бременността. Сърбеше ме, но чак ранички не съм си правила. Използвах възможно най-ненапарфюмирани сапуни, само памучни дрехи, завивки и т.н. Нищо ми нямаше, де, посъветвах се с лекари. На твое място също бих отишла на лекар, просто за успокоение, може и нищо да не е. Ако нямаш възможност на място, звънни по телефона на лекаря, който ти води консултациите.

# 13
  • Мнения: 27 524
Чеши се там и чакай да се върнете... Peace[/color]

 Joy hahaha

И аз мисля, че не е краста. Има възможност да е на нервна почва, възможно е да от повишен холестерол, от повишена захар също. Може и нещо кожно да е... няма как сме сигурни така. Иди на лекар  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 179
И аз като тебе бяx така няколко дена в началото на втората си бременност ,ден и нощ се чешеx като крастава  :oops:xодиx при акушерката и ми каза че е от xормоните. И наистина отшумя след 10 дена , но те съветвам все пак си бременна мисли за бебчо и отиди на преглед ,лека бременност bouquet

Общи условия

Активация на акаунт