Силен сърбеж по цялото тяло. Моля споделете!

  • 45 629
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравейте момичета ,
бременна съм в 11 г. седмица и цялото тяло страшно много ме сърби. Моля ви дайте ми съвет как мога да се избавя от този сърбеж,че вече започна кожата да се разранява на места. Особено вечер и през нощта направо ме избива на лудост. Сърби ме на всякъде, пръстите на краката, ръцете, лицето, ушите даже и клепачите на очите и пипна ли се веднъж направо си пускам кръв. От около месец съм така, направо не се издържа....
Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем? На какво ли може да се дължи??... Моля ви споделете.  newsm78

# 1
  • Мнения: 281
Абе аз се сещам за едно състояние, при което много сърби, особено между пръстите, но и навсякъде, но ако беше това нямаше да те сърби само теб, ами поне и човека, който дели с теб чаршафите.
А при мен се е получавал сърбеж от определени сапуни, след баня особено не съм се събирала в кожата си. Помисли дали няма нещо, което да ти изсушава кожата като сапуна например. Помисли и дали не ползваш някаква нова козметика или пък не си сменила праха за пране, изобщо опитай се да елиминираш възможни дразнители и ако няма ефект - тичай на доктор! То и без това не е зле поне да звъннеш един телефон да кажеш на наблюдаващия бременността...

# 2
  • Мнения: X
Мисля, че форумът е възможно най-неподходящото място да питаш такъв въпрос. Минавало ли ти е през ума да се консултираш с лекар?

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
консултирай се с лекар, независимо от сравнително ранния срок на бременността.
имаш ли други оплаквания? хронични заболявания? контакт с болни? разбира се, възможно е и да се психогенно състояние. най-добре посети доктор.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абе аз се сещам за едно състояние, при което много сърби, особено между пръстите, но и навсякъде, но ако беше това нямаше да те сърби само теб, ами поне и човека, който дели с теб чаршафите.
Да,и аз се сещам за същото Rolling Eyes
Сестра ми беше болна миналата година.С правилна терапия и постоянство,всичко се оправя.

Консултарай се с дерматолог.Веднага Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 199
По всяка вероятност ще трябва да си пусна кръвни изследвания, но в момента сме на почивка и това ще стане най-рано след около десетина дни след като се върнем във Варна. Ужасно е, на моменти не се издържа. Мъжът ми все ми се кара да не се чеша, но той не е намоето място и не знае какво ми е. Едва се контролирам. На места вече са ми станали ранички.

Иначе нямам обрив, кожата като цяло ми е спокойна, не е зачервена, но ме сърби безразборно, навсякъде. Все си мислех, че е нещо временно и ще ми мине, но уви.. май продължи прекалено дълго. Sad

Реших да отворя тази тема, защото съм чувала, че и при други бременни се е появавял подобен проблем. Не е нещо често срещано, но го има. Казвали са ми, че може да е от хормоните или нещо от черния дроб.. Така или иначе изследванията ще покажат най-точно.

С 1-вата ми бременност имах подобен пробелем, но ми се появи накрая чак в 9-тия месец. Тогава ми откриха повишен билирубин и миказаха, че от там идвал сърбежа. След като родих всичко се оправи, но сега съм едва в началото, а и дали проблема е същия..  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: X
По всяка вероятност ще трябва да си пусна кръвни изследвания, но в момента сме на почивка и това ще стане най-рано след около десетина дни след като се върнем във Варна. Ужасно е, на моменти не се издържа. Мъжът ми все ми се кара да не се чеша, но той не е намоето място и не знае какво ми е. Едва се контролирам. На места вече са ми станали ранички.

Ти си знаеш, но не смятам, че почивката е по-важна от твоето здраве или това на бебето... Ако съм на твое място, не бих чакала 10 дни, но твоя работа! Чеши се там и чакай да се върнете... Peace

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 15:59 от Анонимен

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
А там където сте на почивка няма ли начин да намериш лекар за консултация? Десет дни са много време.

# 8
  • София
  • Мнения: 355
според мен трябва веднага да се консултираш с лекар както вече другите са казали!

# 9
  • Мнения: 8 891
В чужбина ли сте на почивка, та ти е толкова трудно да отидеш на лекар?
Ти си решаваш, но аз не бих чакала 10 дни.

# 10
  • Мнения: 914
При втората ми бременност бях като теб- някъде през втората половина от бременноста.Мен ме дразнеха душгеловете,пробвай като начало докато се видиш с лекар да смениш козметиката си за тяло.След раждането при мен отпадна проблема.

# 11
  • Мнения: 6 274
Ако мацките по- нагоре намекват за краста, аз не мисля така.
Но определено нещо не е наред, така че, отиди на лекар.
И то не се мотай много.

# 12
  • Мнения: 543
Не знам дали твоят случай е същият, но моята кожа беше станала много чувствителна през бременността. Сърбеше ме, но чак ранички не съм си правила. Използвах възможно най-ненапарфюмирани сапуни, само памучни дрехи, завивки и т.н. Нищо ми нямаше, де, посъветвах се с лекари. На твое място също бих отишла на лекар, просто за успокоение, може и нищо да не е. Ако нямаш възможност на място, звънни по телефона на лекаря, който ти води консултациите.

# 13
  • Мнения: 27 524
Чеши се там и чакай да се върнете... Peace[/color]

 Joy hahaha

И аз мисля, че не е краста. Има възможност да е на нервна почва, възможно е да от повишен холестерол, от повишена захар също. Може и нещо кожно да е... няма как сме сигурни така. Иди на лекар  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 179
И аз като тебе бяx така няколко дена в началото на втората си бременност ,ден и нощ се чешеx като крастава  :oops:xодиx при акушерката и ми каза че е от xормоните. И наистина отшумя след 10 дена , но те съветвам все пак си бременна мисли за бебчо и отиди на преглед ,лека бременност bouquet

# 15
  • Мнения: 3 675
Мисля, че е от хормоните и от разтягането на кожата.

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз имах подобен проблем, но от 5-тия месец нататък.
Само че при мен имаше и ситен обрив по корема и гърдите.
След хиляда прегледа и консултации, се оказа, че се дължи на киселото мляко.
Нещо свързано с хистамина, непоносимост, натрупвания разни... не помня точно.
Хубавото бе, че мина след като родих. Ти, обаче, не чакай излишно. То и каква ли почивка е...  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Вземи си някакъв хидратиращ лосион или олио против стрии. Аз използвах на Икаров олиото и Перкуталфа против стрии. И двете не са лоши. Второто е емолиентен крем.

# 18
  • Мнения: 6
Към 8-мия месец от бременността и аз получих силен сърбеж по тялото, но беше придружен и от ситен обрив, особено по корема, но ме сърбяха много и ръцете и краката особено на свивките. Ходих на лекар (при генеколога, който ми следеше бременността) и ми казаха, че е от хормоните. Не мога да се сетя за колко време отшумя, но беше ужасно! Съветвам те и аз да отидеш на лекар за твое успокоение.

# 19
  • Мнения: 415
Имала ли си извън бременността подобен проблем?
Защото аз имам невродермит + алергия към влага и от хормоните през бременността като ми се комбинира всичко става това което описваш. Не знам къде си на почивка, но ако е влажно виж дали това не го влошава. А ако случайно се изпотя някъде, става ужас. А как забравих  Mr. Green имам и непоносимост към слънцето така че ако се излагам на слънце ме чака същото.
Както са ти казали - смени всички козметики - това че преди бременността са ти понасяли нищо не означава. Пробвай с козметика за бебета. Слънцезащитен лосион също за бебета (кремовете против стрии са ми противопоказни поне на мене, хидратиращи кремове също).
Храната за мене също е важна - подправки, пикантно, сладко и особено шоколад не трябва да ям освен ако не искам да си сваля кожата после.
И аз например не мога да отида на лекар защото кожната ми е на почивка, а останалите се оказа че дори не са чували за подобен проблем.
Не се отчайвай, а на мъжа ти кажи да прояви малко разбиране, защото който не го е преживял не знае какво е.

# 20
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
какво стана след толкова време?

# 21
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз това искам да питам. Драсни два реда.

# 22
  • Мнения: 633
И аз имах ужасни сърбежи по цялото тяло.Появиха ми се към 26 г.с. Изчезнаха веднага след раждането. Беше много неприятно вечер и през ноща ме сърбеше всичко- пети, уши глава.......

# 23
  • Мнения: 1
Ехо здравейте мамчета.Искам да ви споделя моя проблем.Дано да помотна на някое мамче.
 Моите сърбежи започнаха към 3 близо до 4 и малко месец.Ходих при личната при дерматолог един двама после при Аг -то.Да ви кажа заключението беше-ХОРМОНИ.Но има едно НО.Оказа се че развивам и алергична реакция към някои неща.Спрях ягоди под всякаква форма.Шоколада също.Не ядах мъхести плодове-киви праскови и т.н.Носех всичко само 100 процента памук.Махнах всички етикети от тениски гащи и т.н.Общо взето всичко спря от самосебе си.Спрях душ геловете и всякакви мазила.Използвах медицинската козметика на La Roche.Пожелавам късмет на всички и скоро ще ви мине.Трябва търпение.Аз ставах през ноща и ревях от сърбежи.Но заради това прекрасно нещо в мен издържах.

# 24
  • Мнения: 1 085
И аз имах проблем преди няколко дни, но поне разбрах на какво се дължи и вече съм по-добре.
Бях започнала да се мажа с едно бебешко олио на NIVEA, тъй като съм в петия месец и коремчето ми расте. Е, само два дни след това се получи ужасен сърбеж и много ситен обрив на местата които бях третирала. В комбинация със слъце стана направо ужасно!!!
Спрях веднага да се мажа с въпросното бебешко олио и кожата ми отново се успокои...

# 25
  • Мнения: 914
Има олио за бременни на Хип,аз го ползвах и съм доволна понеже и аз получавах няколко пъти обрив от душ гелове и лосиони.

# 26
  • Мнения: 1
Може да се дължи на проблеми с черния дроб и злъчката, в следствие на хормонални проблеми през бременността.
Извинявай, но намерих тази информацията само на английски.
http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/cholestasispregnancy.html

# 27
  • Мнения: 9 436
Ох,а мен не спират да ме сърбят ходилата Tired През нощта няма заспиване.Облекчава ме единствено хладката вода.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 199
Привет на всички!!  Hug
Ние се завърнахме от почивка и вече ходих на лекар. Обясних на доктора за проблема. Каза ми, че той е сравнително често срещан при бременните и се дължал най- вече на хормоните. Каза ми обаче, че е възможно и да е от черния дроб. Пусна ми изследване за хепатит, което се оказа отрицателно. Разбрах също, че при подобен проблем се пускат и някакви допълнителни изследвания и се гледат някои други показатели на черния дроб. Докторът обаче реши да ми пусне само за хепатит. Още тогава го попитах "ами ако не е хепатит?", а той ми отговори, че тогава ще му мисли, но първо се проверявало това. Иначе кръвната ми картина като цяло е добре, само дето RUE-то е доста високо. Сега вече не знам какво да си мисля. Лошото е, че доктора ми излезе в отпуск и ще се върне чак след месец.  Tired

# 29
  • Мнения: 281
РУЕ-то е високо при бременност, не се шашкай. Моето по спомен беше 25.

# 30
  • Мнения: 1 070
Привет на всички!!  Hug
Ние се завърнахме от почивка и вече ходих на лекар. Обясних на доктора за проблема. Каза ми, че той е сравнително често срещан при бременните и се дължал най- вече на хормоните. Каза ми обаче, че е възможно и да е от черния дроб. Пусна ми изследване за хепатит, което се оказа отрицателно. Разбрах също, че при подобен проблем се пускат и някакви допълнителни изследвания и се гледат някои други показатели на черния дроб. Докторът обаче реши да ми пусне само за хепатит. Още тогава го попитах "ами ако не е хепатит?", а той ми отговори, че тогава ще му мисли, но първо се проверявало това. Иначе кръвната ми картина като цяло е добре, само дето RUE-то е доста високо. Сега вече не знам какво да си мисля. Лошото е, че доктора ми излезе в отпуск и ще се върне чак след месец.  Tired
doh  Ами върви при друг доктор,Варна малък град ли е?

# 31
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
колко високо е РУЕ?
пусни си чернодробните + албумин в урината.
хепатитът не е първата причина за сърбеж или поне той не е водещо оплакване.

# 32
  • Мнения: 1 070
Може да уплаша авторката,ама е крайно време да се стресне малко и да помисли за живота в себе си. Моята най-добра приятелка беше в 7-ми месец със сърбежи по цялото тяло и се оказа,че плода и е мъртъв в нея и кръвта и вече е натровена. Защото не беше отишла навреме при доктора. Едва я спасиха. А бебето ясно-така и си замина.
Явно българинът винаги чака последният момент и почивката или спестяването на 20 лв от прегледа са по-важни. Помислете сами!
Тук от форума и да има лекар никой не може да ти даде диагноза,още повече пък лечение!

# 33
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Може да уплаша авторката,ама е крайно време да се стресне малко и да помисли за живота в себе си. Моята най-добра приятелка беше в 7-ми месец със сърбежи по цялото тяло и се оказа,че плода и е мъртъв в нея и кръвта и вече е натровена. Защото не беше отишла навреме при доктора. Едва я спасиха. А бебето ясно-така и си замина.
Явно българинът винаги чака последният момент и почивката или спестяването на 20 лв от прегледа са по-важни. Помислете сами!
Тук от форума и да има лекар никой не може да ти даде диагноза,още повече пък лечение!

Принципно съм съгласна, че българина е доста немарлив към здравето си, но авторката вече каза, че е посетила доктор, все пак.
И най-големият некадърник да е бил, все би установил нещо подобно на ужасиите, които описваш. Peace

# 34
  • Мнения: 1 070
Може да уплаша авторката,ама е крайно време да се стресне малко и да помисли за живота в себе си. Моята най-добра приятелка беше в 7-ми месец със сърбежи по цялото тяло и се оказа,че плода и е мъртъв в нея и кръвта и вече е натровена. Защото не беше отишла навреме при доктора. Едва я спасиха. А бебето ясно-така и си замина.
Явно българинът винаги чака последният момент и почивката или спестяването на 20 лв от прегледа са по-важни. Помислете сами!
Тук от форума и да има лекар никой не може да ти даде диагноза,още повече пък лечение!

Принципно съм съгласна, че българина е доста немарлив към здравето си, но авторката вече каза, че е посетила доктор, все пак.
И най-големият некадърник да е бил, все би установил нещо подобно на ужасиите, които описваш. Peace
Авторката казва,че е посетила доктор,но той и е пуснал само за хепатит. От това
Цитат
Ние се завърнахме от почивка и вече ходих на лекар. Обясних на доктора за проблема. Каза ми, че той е сравнително често срещан при бременните и се дължал най- вече на хормоните. Каза ми обаче, че е възможно и да е от черния дроб. Пусна ми изследване за хепатит, което се оказа отрицателно. Разбрах също, че при подобен проблем се пускат и някакви допълнителни изследвания и се гледат някои други показатели на черния дроб. Докторът обаче реши да ми пусне само за хепатит. Още тогава го попитах "ами ако не е хепатит?", а той ми отговори, че тогава ще му мисли, но първо се проверявало това. Иначе кръвната ми картина като цяло е добре, само дето RUE-то е доста високо. Сега вече не знам какво да си мисля. Лошото е, че доктора ми излезе в отпуск и ще се върне чак след месец
аз разбирам,че той трябва да и назначи още изследвания,а не само за хепатит. И понеже го няма и е в отпуск цял месец тя явно ще чака доктора да се върне вместо да отиде при друг. Аз поне така го разбирам. Нито съм и поставила диагноза,още повече да твърдя,че нещо не е наред с плода. Казвам,че в случая,който описах е станало така от ненавременно ходене при доктора.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 199
Може да уплаша авторката,ама е крайно време да се стресне малко и да помисли за живота в себе си. Моята най-добра приятелка беше в 7-ми месец със сърбежи по цялото тяло и се оказа,че плода и е мъртъв в нея и кръвта и вече е натровена. Защото не беше отишла навреме при доктора. Едва я спасиха. А бебето ясно-така и си замина.
Явно българинът винаги чака последният момент и почивката или спестяването на 20 лв от прегледа са по-важни. Помислете сами!
Тук от форума и да има лекар никой не може да ти даде диагноза,още повече пък лечение!

Нито ме е интересувала само почивката, нито съм гледала да спестя 20 лв.
Пуснах темата във форума, именно защото съм ходила по лекари и досега никой нищо не ми е казал конкретно и от какво може да е проблема. Исках да споделя с майчетата тук и да попитам дали някоя се сблъсквала с подобно нещо и да чуя мнение от какво може да е това.  Sad

Аз съм така от близо 2 месеца. На женска консултация се записах наскоро и това е този въпросният лекар, за който писах по-горе и който в момента е в отпуск. Преди него ходих при личната си лекарака, а след нея направих консултация и с още един лекар. Това са вече трима доктори, които са запознати с моя проблем и не са ми казали нищо конкретно. Отговора и на тримата беше долу-горе един и същ, случвало се понякога от бременността. За мен лично не е нормален такъв жисток сърбеж...  На моменти не се трае, а вечер е направо кошмар.

Този последният доктор, при когото ходих и при когото се записах за ЖК реши за всеки случай реши да ми пусне изследвание за хепатит. След като резултатът се оказа отрицателен трябва ли да се успокоя и да реша, че всичко е наред?? При кого да отида, кого още да питам? Сама ли да си пусна тези чернодробни изследвания, какви точно неща трябва да изследвам? Не искам да звуча, сякаш се отнасям към здравето си немърливо , но след като лекарят ми "не вижда проблем", аз самата как да го намеря и справя с него??  Sad  Sad  Sad

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 11:34 от AnMary

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравей!
Последните три седмици от бременността ми бяха ужасни точно, защото цялото тяло ме сърбеше страшно много, включително ходила и длани. Допитах се до няколко лекари - всички ми казаха, че е от хормони и след като родя ще се оправи. Така и стана.
Ти обаче си още в началото, така че за успокоение си пусни каквито изследвания трябва, защото това не се издържа.

Поздрави!

# 37
  • Мнения: 8 891
venira, преди няколко седмици гледах един филм, в който героинята имаше такъв проблем. После случайно попаднах на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489227.0
Когато прочетох поста ти се сетих за това, но не исках да те плаша излишно и си замълчах.
Все пак във Варна има достатъчно добри гинеколози и може да потърсиш още мнения.
 Пък, дано е най-баналното – хормони. Стискам ти палци! Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 199
Ани, погледнах линкчето, което си ми пратила, благодаря ти.  Hug
Това за интрахепаталната холестаза на бременността звучи доста страшничко. Също като авторката на темата не вярвам тук в България да се обръща особено вснимание на това. Аз обаче мисля на своя глава да си пусна изброените от нея чернодробни изследвания пък да видим какво ще излезе.  Дано да не се окаже това Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 12 229
  В близнашките темички, често се сблъскваме с подобен проблем, но при нас е следното - PUPPР
  Повече може да прочетете тук и да видите снимки тук Ако е подобно при вас. Извинявам се че е на англииски.

# 40
  • софия
  • Мнения: 1 305
Някой тук доста агресивно и нападателно отговарят на момичето не така Stop
В 8 месец бях и аз изпитах същото нещо страхотни сърбежи, всички лекари в Шейново съм питала и те ми отговаряха че ще мине като родя, така и стана но какво ми беше сърбежи плюс безсъние #2gunfire. Според мен има нещо общо с психолигическото състояние на човек и хормоните. Прави ми впечатление че и на дргуте на който им се е случвало са в края на бремеността.
Стискам ти палци и лека бременост Hug

Общи условия

Активация на акаунт