Да споделя и аз с Вас

  • 2 591
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 461
Някой беше казал,че родината е там,където се чувстваш добре.Няма да забравя в каква депресия и тъга по България  бях изпаднала малко след раждането на второто ми бебе.Може би беше от хормоните,но добре че Hondich ме отрезви набързо Hug,много ми помогна тогава Heart Eyes.Майка ми,която имам късмета да живее с нас, е на 72 години и не иска да се връща в България,а казват че старите хора по-трудно се приспособявали на нови места.Не мога обаче да го обясня на приятелите си в България(които от ден на ден стават все по-малко за съжаление).
Пела,желая ти да реализираш мечтите си и да живееш там,където сърцето ти иска.  bouquet

# 31
  • Мнения: 7 605
Определено е много по-различно да се прибереш за няколко седмици и месеци, друго е "до живот". Такава е и ситуацията в "чужбина".

100% подкрепям. Хубаво ни е сега да се върнем zа ограни4ено време в БГ, да се среЩаме с приятелите и роднините, ихо ахо, и да хар4им zападните си zаплати. Но това няма ниЩи4ко обЩо с живота в БГ.... (както и в обратния слу4ай в 4ужбина)

# 32
  • София
  • Мнения: 2 686
Съвсем добре те разбирам, Пела! И ние живяхме в щатите съвсем малко по-малко от вас. Липсва ми ужасно! А като бяхме там ми липсваше България. Сега се чудим как сме могли да бъдем толкова глупави. Нищо от това, което ни липсваше не си заслужаваше връщането, даже и приятелите ни, както се оказа впоследвствие и за съжаление. Въпреки всичко знам, че ако заминем пак ще ми липсва България, но вече няма да обръщам толкова внимание на това чувство. Просто копнея за спокойствието там. Психически не съм се чувствала никога толкова добре.

# 33
  • Мнения: 71
Пела, опитай се да не правиш непрекъснато сравнения. Това помага при всяко преместване и започване от начало. Възползвай се от преимуществото, че ти не попадаш на абсолютно непознато място. Дори и гадорийките, които ще ви се изпречат, са ви познати...
Опитай се да живееш в света, в който си, а не, раздвоявайки се между това, което е било и това, което искаш да е, да си абсолютно неподготвена за това, което е. Вярвай ми (опит с това имам доста, уви), животът ти ще стане по-лек и много по-приятен. Е, разбира се, всичко розово няма да е, но ще бъде много по-ясно.
Аз, честно да ти кажа, малко завиждам на завръщащите се. Не е черна завист, ей. Заплювам ви, за да не ви урочасам!
При нас решението е вече взето, но ни трябват поне още 5 годинки... Доучваме си Wink Но за сега сме тук и толкова. Само ние си знаем за това, което ни е в главите Wink

# 34
.....Преди няколко дни минавам по улицата и виждам две момченца как се обиждат и псуват грозно и жестоко /няма да цитирам/. Бяха на не повече от 7-9 годинки. АЛИ ги гледаше втренчено и с голям интерес. Замислих се, че само след месеци ще ми се наложи да и обяснявам какво и защо са си казали и ми стана грозно, а тях навярно ги възспитават страхотни родители. Thinking
Пела, нали не живееш в заблуда, че на "запад" тия неща ги няма. Псуват на всякъде по света. Където и да си един ден ще се наложи да обясняваш на детето си и за "лошите" думички. И погледни малко по-ведро на нещата - все пак сте семейство с доход, който много, ама много семейства в Б-я само могат да мечтаят за него и тези същита семейства едва ли се вълнуват за кремчета за дупе щото не могат даже да си го позволят (а ти вярно ли по 10 пъти на ден мажеш  newsm78 - защото аз като се замислих едва ли имам и съм имала по 2-3 пъти седмично Thinking) ами гледат как да заделят за хляба - повярвай ми много такива познавам. Та помисли и за тия хора пък се "успокой" и си речи "Не съм аз най-зле".  Просто животът ти е такъв, какъвто искаш ТИ да бъде. Виждаш в него това, което искаш ТИ да видиш (тук визирам линкът на испанецът, който Тея пусна преди няколко дена). Пък има и една хубава поговорка "Всяко зло за добро" . И не казвай в този момент "Лае си тая щото е далече от Б-я". Просто никой не е застрахован от нищо в този живот. Утре може да се обърне всичко на 180 градуса. Е няма да лягаме да мреме я. Абе "ЖИВОТЪТ Е БОРБА". И това, което Розелини казва съм съгласна, че правенето на сравнения само засилва страданието - факт.  Confused

Успех и късмет за в бъдеще. Grinning

# 35
  • Мнения: 811
Пела,
Щом имате мечта - търсете начин да я постигнете. Няма начин да няма начин  Grinning

.....Преди няколко дни минавам по улицата и виждам две момченца как се обиждат и псуват грозно и жестоко /няма да цитирам/. Бяха на не повече от 7-9 годинки. АЛИ ги гледаше втренчено и с голям интерес. Замислих се, че само след месеци ще ми се наложи да и обяснявам какво и защо са си казали и ми стана грозно, а тях навярно ги възспитават страхотни родители. Thinking
Няма да коментирам, защото е меко казано смешно, а дори и леко обидно  newsm78
Много съм изостанала. Мойта `убавица е на седем, а още не псува  Embarassed

# 36
  • Мнения: 384
.....Преди няколко дни минавам по улицата и виждам две момченца как се обиждат и псуват грозно и жестоко /няма да цитирам/. Бяха на не повече от 7-9 годинки. АЛИ ги гледаше втренчено и с голям интерес. Замислих се, че само след месеци ще ми се наложи да и обяснявам какво и защо са си казали и ми стана грозно, а тях навярно ги възспитават страхотни родители. Thinking
Пела, нали не живееш в заблуда, че на "запад" тия неща ги няма. Псуват на всякъде по света. Където и да си един ден ще се наложи да обясняваш на детето си и за "лошите" думички. И погледни малко по-ведро на нещата - все пак сте семейство с доход, който много, ама много семейства в Б-я само могат да мечтаят за него и тези същита семейства едва ли се вълнуват за кремчета за дупе щото не могат даже да си го позволят (а ти вярно ли по 10 пъти на ден мажеш  newsm78 - защото аз като се замислих едва ли имам и съм имала по 2-3 пъти седмично Thinking) ами гледат как да заделят за хляба - повярвай ми много такива познавам. Та помисли и за тия хора пък се "успокой" и си речи "Не съм аз най-зле".  Просто животът ти е такъв, какъвто искаш ТИ да бъде. Виждаш в него това, което искаш ТИ да видиш (тук визирам линкът на испанецът, който Тея пусна преди няколко дена). Пък има и една хубава поговорка "Всяко зло за добро" . И не казвай в този момент "Лае си тая щото е далече от Б-я". Просто никой не е застрахован от нищо в този живот. Утре може да се обърне всичко на 180 градуса. Е няма да лягаме да мреме я. Абе "ЖИВОТЪТ Е БОРБА". И това, което Розелини казва съм съгласна, че правенето на сравнения само засилва страданието - факт.  Confused

Успех и късмет за в бъдеще. Grinning


Хондич,ама тук не става въпрос изобщо за финансии, а за спокоен и нормален живот, който липсва на Пела. Аз лично много се дразня, някой българин тук като каже "Абе ако имам прилична заплата в БГ се връщам веднага". Абе къде се връщаш бе човек, не виждаш ли каква анархия цари в таз държава, убийства, мръсотия, скъпотия. Ми и аз няма да се прибера там, честно казано. Икскам децата ми да играят на воля и да се търкалят на двора, да си оставям колата отключена без аларми и нам какви чудесии, да не си пазя чантата в магазина от мангасари, ми ей такива дребнички наглед неща. Пела, пожелават ти да спечелиш зелена карта, дано имате успех Grinning

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Пела,
Мога да си представя как се чувставаш.....И аз го изпитах това лято, въпреки че си бях отишла за малко. Много хора се чудят какво правя тук и какво ми харесва...Нямам отговор, освен един, а той е че съм щастлива...Някои дори си мислят, че е заради по-доброто финансово положение...А аз виждам в това само възможност да помагам, където е нужно...С една дума понякога  е необяснимо защо се свиква с нещо и след това толкова ти липсва...Пожелавам ти да откриеш за себе си баланса и щастието...

Ти знаеш моята история, която беше част от причината да дойда тук /между впрочем, съм насъщото дередже само с хиляди левове назад, защото покрива ни рухна от едната страна../. Мислех си, че за 3 години нещо ще се промени в България в това отношение / корупция и права на хората/, за да затворя тази страница от от онзи кошмар...Само че, нищо не се променя, а и докога трябва да се чака??????За мен лично няма значение позицията в работата или парите, коието се взимат, а да е мястото, където има закони, които те закрилят. И, разбира се, където се чувставаш щастлив- по необясними причини.....   

# 38
  • Мнения: 4 629
А вие имате ли някакъв възможност да се върнете в Щатите?
ДА!Само, ако спечелим зелени карти!

Желая ви успех в лотарията и ви стискам палци   bouquet

Хондич,ама тук не става въпрос изобщо за финансии, а за спокоен и нормален живот, който липсва на Пела. Аз лично много се дразня, някой българин тук като каже "Абе ако имам прилична заплата в БГ се връщам веднага"

И защо имм се дразниш на българи, които, ако имат добър доход ще се върнат в България? Защото са различни от теб ли? За някои хора щастието освен това "да не си заключват колата и да не си пазят чантата" се намира и в други неща. Ценностната система не на всички хора е като твоята

# 39
  • Мнения: 384
А вие имате ли някакъв възможност да се върнете в Щатите?
ДА!Само, ако спечелим зелени карти!

Желая ви успех в лотарията и ви стискам палци   bouquet

Хондич,ама тук не става въпрос изобщо за финансии, а за спокоен и нормален живот, който липсва на Пела. Аз лично много се дразня, някой българин тук като каже "Абе ако имам прилична заплата в БГ се връщам веднага"

И защо имм се дразниш на българи, които, ако имат добър доход ще се върнат в България? Защото са различни от теб ли? За някои хора щастието освен това "да не си заключват колата и да не си пазят чантата" се намира и в други неща. Ценностната система не на всички хора е като твоята


Е, съжалявам, моята ценностна система не се върти само около парите, а и не обичам да ме крадат, някой може и да го влече, де да знам.

# 40
  • Мнения: 4 629
ОФФ:
Е, съжалявам, моята ценностна система не се върти само около парите, а и не обичам да ме крадат, някой може и да го влече, де да знам.

Едва ли това, което влвче хората към България е желанието им да ги крадат. Ама и аз де да знам, някой може и да го влече. И няма нужда да съжаляваш за това около какво се върти или не твоята ценностна система.

# 41
  • Мнения: 3 367
..спорьт май иде оттам че всеки вижда/ помни различна България....и да, може да съм мноооооо елементарна,но ми е важно да гледам децата си в относително спокоствие(+пари) и в най-вече в предвидимост..за мен мьката идеше че 1.тамън запомня къде има хлебарница и аре утре е будка за вестници 2.тотална липса на уважение към ред и закон..не знам как се учи дете на тези неща като е заградено от обратото..та и затуй сме тук,с всичките му - к са неминуеми..
..ма всеки си има истината..

# 42
  • Мнения: 7 837
Малко встрани от темата...

Пела, нали Алисиа е американски гражданин. Някой ми беше казал, 4е в този слу4ай е много лесно родителите да полу4ат Зелени карти по опростена процедура. Пове4ето мексиканци то4но това правели  newsm78

Ние сме тук ве4е пове4е от 6 месеца и макар 4е много оби4ам БГ, не искам да се прибираме. Безсмислено е да обяснявам защо  Wink

# 43
  • Мнения: 1 178
Проблема е в приспособяването, разбира се с хубавото 4овек бързо свиква и после е доста трудно, по4ти невъзможно да нагласи6 "изнежаната" си ду6евност към настоя6тата действителност.
На мен ми се наложи да живея в България след престой в съседна Гърция. С моя приятелка тръгнахме да се разхождаме в 22 4аса лятно време в Пловдив, така и не усетих как са ни проследили и на едно затъмнено място ми изкоп4иха 4антата от ръцете, докато се опомня крадеца бе6е офейкал. Странното бе 4е когато разказах слу4ката мои приятели ме попитаха как тага сме се разхождали по тъмно, така е бяхме свикнали в Гърция да излизаме късно ве4ер и изоб6то не ни хрумна 4е в България това не е много безопасно. От тогава стисках здраво 4антата, не оставх ве6тите си без надзор, с една дума притъпява6 4увствителността си и обостря6 сетивата, въоръжава6 се с безкрайно търпение.  Живота в България не е толкова стра6ен, сигурна съм, 4е на някой изстрадал афганистанец България 6те му се стори рай, така 4е проблема не е в "колко хубава е в Америка" и "колко ло6о е в България", проблема е дали може6 да се приспособи6 и да се 4увства6 на мястото си.

# 44
  • Мнения: 318
Пела, а вие единствено и само щатите ли целите или бихте се навили и за други държави? Има и други алтернативи, като Австралия или Канада, които имат утвърдени имигрантски политики, а условията на живот са не по-лоши от тези в Америка.

Общи условия

Активация на акаунт