?си за цедената кърма

  • 998
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
здравейте smile3525това сигурно са от често задаваните вупроси, но да попитам и аз.
1. в какви съдчета замръзявате кърма
2. каква трайност има замръзената кърма
3. каква трайност има кърмата в хладилник
4. колко време може да преседи кърмата в стая с температура 22 градуса, преди да се развали или до колко часа може да се даде на бебето без риск за неговото здраве..
мерси предварително за отговорите ви.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук ще намериш отговорите на въпросите си Grinning
Хранене от шише с изцедена кърма
За съхранение може да ползваш стерилните шишенца за урина,които се продават в аптеката Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 603
В аптеките продават бурканчета за замразяване на кърма и могат да се стерилизират. На Авент са и аз ползвам такива

# 3
  • Мнения: 4 358
Мира, надявам се нямаш нищо против, че ползвам темата ти, за да питам и аз Blush

1. Може ли да цедя преди да яде бебето?
След като Ивето се нахрани ми е много трудно да цедя. Преди да яде успявам да изцедя доста, пък и тя не остава гладна.

2. Трябва ли да изчакам кърмата да изстине преди да я сложа във фризера?

3. Прочетох, че мога да използвам едно бурканче за няколко изцеждания (в рамките на 24 часа) и после да замразявам. Бурканчето естествено ще го държа в хладилника, но има ли още някакви изисквания за правилно съхранение в този случай?

Сигурно ще изникнат още въпроси... после пак ще питам  Blush

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 12:29 от tedi_b

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Можеш да цедиш преди кърмене, но гледай да изцеждаш само от едната гърда. По този начин осигуряваш баланса между предно и задно мляко в изцедената кърма. Ако цедиш по малко от двете гърди например ще имаш само рядко мляко, което не е желателно. 

Не мисля, че е нужно да чакаш да ти изстине кърмата преди да я сложиш във фризера. Все пак тя не е гореща има-няма 36 градуса Wink

За специални изисквания при събирането на кърмата в рамките на 24 часа не се сещам, освен да следиш да не надвишаваш този интервал от време от първата доза, до последната.

# 5
  • Мнения: 4 358
Можеш да цедиш преди кърмене, но гледай да изцеждаш само от едната гърда. По този начин осигуряваш баланса между предно и задно мляко в изцедената кърма. Ако цедиш по малко от двете гърди например ще имаш само рядко мляко, което не е желателно.
Ако изцеждам по около 50-60 мл преди ядене, достатъчно ли е да е слязла и по-гъстата кърма?

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
По-принцип за да изцедиш кърма с добра пропорция на предното и задно мляко трябва да пресушиш гърдата.
Всъщност не ми е ясно защо цедиш, но сигурно си имаш причина. И все пак ако не храниш бебето редовно с изцедена кърма само от предно мялко няма да има проблем.

# 7
  • Мнения: 4 358
Хм... цедя, защото имам бучки и искам да ги махна с помощта на Ивето. Идеята ми е да махна част от млякото (имам доста), а после да я сложа на гърда и тя да изсмуква бучките - на мама чудната помпичка  Laughing
Досега хвърлях изцеденото мляко, ама ми е жал да отиват в канала 50-60 мл  Confused
По предложение на майчетата тук, реших да ги замразявам.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
В такъв случай ми се струва, че е по-добре да цедиш след кърменето, ако има останало за цедене. Защото така предварително създаваш допълнителна стимулация и гърдите ти ще продължават да произвеждат повече кърма от нужната на бебето, а това е излишно и често то причинява проблемите.

Моят съвет е да я оставиш да изсмуче едната гърда до края и ако иска да я прехвърлиш на другата. Ако не, то цедиш другата гърда само колкото да ти олекне, ако е твърда и болезнена.

Сигурно си чела и за лецитина и неговото вълшебно действие при подобни проблеми. Ако още не си го започнала, не е зле да опиташ

# 9
  • Мнения: 4 358
Много ти благодаря за търпението, с което ми отговаряш  Hug
Тук прочетох за лецитина, ще го пробвам задължително!

Ясно ми е, че стимулирам допълнително, но ми се искаше първо да махна бучките и после да намаля лактацията  Confused Не се цедя на всяко ядене, а само на едно-две. Така по-добре ли е?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Не се цедя на всяко ядене, а само на едно-две. Така по-добре ли е?

Колкото по-малко толкова по-добре Wink
И все пак при поява на болка, зачервяване или температура помпата би помогнала. Опитай се да сведеш до минимум цеденето и да оставиш бебата сама да те изсуква. Правилно си установила, че по-добра помпа от нея няма, а и тя е вече достатъчно голяма и вероятно сукателния и рефлекс работи с пълна сила.

Стискам палци да се справите бързо и лесно и скоро да влезете в отбора на безпроблемно кърмещите Grinning

# 11
  • Мнения: 4 358
Стискам палци да се справите бързо и лесно и скоро да влезете в отбора на безпроблемно кърмещите Grinning
А дано  Grinning
Пак мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт