До вече родилите мами с Rh(-)

  • 2 318
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Аз съм с втора бременност и също с Рх-, при първата ме накараха да си я купя - 180лв. е вносната, а преди година нямаше българско производство.

ДНЕС, ОБАЧЕ СЕ ОБАДИХ В ЗК И ОТТАМ КАТЕГОРИЧНО КАЗАХА, ЧЕ СЕ ПОЕМА ОТ ЗДРАВНАТА КАСА И ОТ БОЛНИЦАТА СА ДЛЪЖНИ ДА ТИ Я СЛОЖАТ БЕЗПЛАТНО.
В никакъв случай не си я купувай ти, защото няма процедура, по която да ти върнат парите.

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 10:14 от Iggiberry

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Rodih Monika na  17.09.2005, okaza se che e s B(+)  kryvna grupa i mi postaviha Anti D gama globulin syvsem bezplatno. Kakata rodih predi 4 godini , no i tq kato men se okaza s otricatelen Rh i postavqneto na Anti D- to ne se naloji. A ianche sym si osigurena

# 17
  • Мнения: 3 537
Значи може би от скоро е прието това да е безплатна инжекцията.Защото аз също си я купих преди 1 година.От болницата ми казаха че трябва да си я взема,добре че я намерихме за 30 лв тогава на късмет.

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ето това е най-прясната информация, която имам, а на мен ми предстои раждане след около месец та се опитвам да съм наясно предварително.

"Отговор от: НЗОК - 2005-10-24 11:44:56 ;
Уважаема г-жо, профилактиката с анти-Д гама глобулин е включена в алгоритъма на КП № 50 "Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение". При всички случаи, когато се налага такава профилактика, медикаментът следва да бъде осигурен от болничното лечебно заведение, което изпълнява КП № 50."

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз съм резус фактор отрицателен. Като родих Гери се разбра, че тя е взела моята кръвна група и нямаше нужда да ми се бие инжекцията. След раждането на Юли обаче се наложи- той е положителна. Накараха ме да си купя инжекцията, струваше 150 лв точно преди година. Първоначално бях решила да не си я купувам, защото нямах намерение да имам трето дете, но бързо ме убедиха, че така ужасно много застрашавам здравето си. Примерно при катастрофа ако ми прелеят кръв не от моята група- направо съм пътник.

# 20
  • Мнения: 752
Преди две години, когато родих дъщеря си въобще не съм се интеренсувала дали ЗК поема тази ваксина. Бяхме с различни Rh и мъжа ми я купи - някъде 15-20 лв. Напоследък обаче много ме е яд на тъпата здравна реформа. Само плащаме разни осигуровки, а нищо безплатно не получаваме. И се поинтеренсувах за Анти Д.
Предстои ми раждане след по-малко от месец и реших, че щом си плащам осигуровките и тази ваксина се поема от ЗК, защо да си я купувам аз. Звънях къде ли не. И така - Анти Д се поема от здравната каса и в болницата са длъжни да ти я поставят блезплатно. Говорих и с хора от Шейново - там ще раждам. Отговорът - Да, поема се от ЗК, но знаете ли колко е скъпо едно раждане. То не са конци, игли, и т.н., пък ЗК плаща много малко за раждане и затова ние не можем да я поемем.  Това е. Ако искаш раждаш там и си я купуваш сам, ако не ...търси си друга болница. Питах в ЗК, дали важат тези бележки, за които някой по-горе беше писал. Не, не важат - това казаха. Това тъпотията на тъпата Здравна реформа. Предполагам има и много други подобни парадокси.

# 21
  • София
  • Мнения: 378
И аз раждах в Шейново и понеже със секцио, то ми удариха 2 бройки гама глобулин и си спомням ,че ме накараха аз да си ги купя.Така ,че не знам дали една ампула ще ти свърши работа?! newsm78 -най-хубаво да питаш!пък и като се купи предварително трябва да стои в хладилник задължително!

# 22
  • Мнения: 2 807
Благодаря ви, момичета!  Hug

Остава само да се надяваме, че и в Майчин Дом, София ще й я сложат безплатно...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
По принцип наистина са длъжни да я сложат от болницата, но тъй като АнтиДеГамагуболин не се зарежда централно от касата, а болниците сами трябва да поддържат определени количества, те просто не го правят. Нека приятелката ти да не чака на случайността, защото това не е шега работа, ами да се поразрови из познати фармацефти за българската - тя е около 18 лева, а ако не може да си набави нея да си приготви парите/ако трябва и на заем/ за вносната и ако случайно не й сложат в родилното да си я купува.

# 24
Българската се взема от лабораторията на Онкологията /мисля, че там я произвеждат/. Трябва бележка от личния лекар.Цената беше 11лв./преди 6 месеца/

# 25
  • Мнения: 752
Наистина ли има българска. На мен лекарите ми казаха, че не се произвежда вече и трябва да се купи вносната. Ти преди 6 месеца ли си я купи от там Kzar?

# 26
  • Мнения: 2 807
kzar, ами аз така пробвах, само че беше с протокол (подписан от трима лекари), което е още по добре, но не стана...

Пробвахме за дъщеря ми, която е родена преди 7м. и половина.
Казаха, че българската вече не се произвежда, а вносната не е на сносна цена  Confused

# 27
  • Мнения: 16
До всички бъдещи  мами  с  RH  -     информацията е с  дата 17  ноември   всички изследвания за инти тела  се правят срещу  2 лв. като си вземете  талон от жк   ако се наложи  след раждянето  анти д  то се поема от зк  не се купува от вас  болницата си го намира  може да ви дадат рецепта / както направиха с моята дъщеря  която  в момента е в света софия  родилка със същия проблем  /  С рецептата отидох в зк  и  те  ме посъветваха да отида при управителя на болницата и да му напомня за допуснатата " случайна грешка "  С лед пололовин час  инж. бише сложена  безплатно 

# 28
  • Мнения: 4 473
 Shocked Shocked Shocked
убихте ме с тези цифри бе хора....к`ви 180лв.....аз не съм платила и стотинка за това.....
басси колко са се променили нещата през последните 5 години Sick #Crazy #Crazy

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи от родилният дом - по принцип това се води следболничка помощ (тази инжекция) и ако в болницата решат, ти я поставят безплатно (в провинцията май навсякъде е така), но... в София, по-специално Шейново, където аз раждах - се купува от близките на родилката и до 72 часа след раждане се поставя.
Предварително НЕ се купува, защото се съхранява при определени условия и температура!!!!!!!
Българският вариант вече не се произвежда, в аптеките има само немската на Байер, чиято цена варира от 120 до 190 лв.

Общи условия

Активация на акаунт