До вече родилите мами с Rh(-)

  • 2 315
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 807
Пиша от името на една моя бременна приятелка...

Молбата й е, ако случайно има мами, които предварително са се сдобили с анти Д гамаглобулин-а (ваксината, която се слага до 72-я час след раждането, ако бебето е с положителен резус фактор), а не им е потрябвал, да й го продадат, но на по-ниска цена.

Наближава раждането й, термина е 10 ноември, но почти цяла бременност изкара в болница (за задържане), което ме кара да мисля, че може и по-рано да роди...

Безкрайно ви благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 186
Анти Д- то се поема от ЗК. Ако е осигурена ще и го поставят безплатно в болницата.

# 2
  • Мнения: 2 807
Това от скоро ли е решено?

Защото аз преди малко повече от 7 месеца (за бебата) се изръсих 180 лева, въпреки че и тогава уж се осигуряваше от здравната каса, ама не  Confused

Става въпрос за Майчин Дом, ако това има някакво значение, де  Wink
А там са й казали да се подготви с намирането на ваксина, защото според тях бебето е с положителен резус фактор...

# 3
  • Мнения: 5 790
Процедурата е - тя си го купува, а след това от болницата й дават бележка, че й е поставена и с нея отива в Здравната каса, където й връщат парите. Поне така беше доскоро.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Много се извинявам,ама за какво става въпрос.Когато родих никой не ми е искал такива суми за каквото и да било.Извинявам се за невежеството си,но любопитството е по силно Embarassed Embarassed

# 5
  • Мнения: 5 790
Ами ако ти си с отрицателен резус фактор,  а бебето - с положителен, задължително на майката се бие анти д инмуногобулин, против антителата. Това при евентуална следваща бременност да няма проблеми със задържането на плода.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Благодаря за пояснението  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 807
Alabala , когато родих Дани (2г 5м е вече) и на мен никой нищо не ми е търсил, но тогава наистина ваксината се поемаше от здравната каса.
Тогава обаче можеше да си я намериш за 18 лева.

Нещата се промениха (вече не се поемаше от касата), месец преди да родя дъщеря си, т.е. ти си хванала "безплатната" ваксина.  Wink

# 8
  • Мнения: 2 807
Ох, аз пък реших, че Alabala също е с Rh(-), та затова и по-горните от мен обяснения...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами аз съм нулева отрицателна,а на бебо му забравих  EmbarassedМай ми ги дрънкаха някакви такива в болницата,ама само до такива работи ли ми беше.Пък и раждах секцио и ми го дадоха на 3 ден ,а после ми обясняваха що ваксини що лудости са му правили Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Последно офф-
Ей сега му погледнах имунизационния паспорт и има само една ваксина в болницата на 2 ден след раждането.Дали ще да е била тази newsm78

Извинявам се,че разводнявам темата Embarassed

Последна редакция: чт, 27 окт 2005, 00:55 от Alabala

# 11
  • Мнения: 2 807
Нее, ваксината се прави на теб, обикновено в дупето  Blush
А ако не са ти я правили, значи бебчето е отрицателна като теб.

Ваксината се прави само на майката, ако бебето е с положителен резус фактор, за да няма проблеми при следваща бременност.
Прави се и след аборт, било то спонтанен или по желание.

# 12
  • Мнения: 1 107
За съжаление не мога да помогна, но дори да намери нека не я купува преди да излязат резултатите на бебето. Може да вземе резус фактора й, както стана при нас Wink

# 13
  • Мнения: 2 327
Не е нужно да се купува предварително ваксината. Има възможност след това да и я донесе някой в болницата. Все пак да изчака да изследват бебо и тогава. Ако не си намери на по ниска цена разбира се...
Иначе на мен ми я взеха от аптеката на Славейков до пекарна Графа. Там беше 160 лева. Поръчваш се единия ден и на другия я вземаш.

# 14
  • Мнения: 7 186
Мен пък никой не ме е карал да купувам Анти Д. Аз съм АВ (-), а бебето В (+). Инжектираха ми го в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт