Шейново-захранване на новородени с адапте?

  • 2 113
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
Някой попита защо съм избрала Шейново - при мен беше ясно, че ще бъде секцио от доста време.
Имах 2 варианта - Тина Киркова и докторка там с която работи моята гинеколожка и нито една позната раждала при нея + Шейново и докторка там за която имам добри отзиви от мами които познавам раждали секцио при нея през последните 6 месеца.
Тъй като за мен беше важен лекаря поразрових из форумите за 2-те лекарки и избрах тази за която нямаше почти нищо негативно написано т.е. Шейново.
Видяхме се, харесахме се и толкова. Няма сега 3 дена преди да родя да сменям болница я Wink

# 16
  • Мнения: 815
най- важното е, че след като се прибереете трябва да спреш с адаптираното мляко. На мен в Шейново ми казаха,че кърмата ми не стига и трябва да дохранвам. Аз им отвърнах- добре и като се прибрах дори не си помислях да давам адаптирано мляко- хранех го през 3 часа, но ако огладнееше много го кърмех като приреве. Първия месец наддаде 750 грама, втория 900-е, това ако е недостатъчна кърма..Да ми е жив и здрав-още се кърми

# 17
  • Мнения: 2 047
 Еххо, да ти ползвам темата  Praynig да питам  след секцио слагат ли и докога антибиотици и дали това не се отразява на коластрата.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
аз бях във ВИП в Шейново и ми се случи на няколко пъти д аме питат искам ли да оставят бебока при мен до следващото хранене:)на момичето в съседната стая и взимаха детето само ако тя искаше!/тоест то седеше почти изцяло при нея,знам го защото беше доста ревливо бебе:)/
а шишето с адаптирано ми го носиха първите два дни и после карахме без него:)

п.п за антибиотиците на мен не са ми слагали

# 19
  • Мнения: 4 915
Еххо, да ти ползвам темата  Praynig да питам  след секцио слагат ли и докога антибиотици и дали това не се отразява на коластрата.
Слагат антибиотици, което е задължително за следоперативния период.
Продължителността е различна - около 3 дни или повече.
Съобразени са с кърменето, не се тревожи. 

# 20
  • Мнения: 3 550
1. Дали наистина на бебетата се дава адаптирано млако от самото начало въпреки несъгласието на майката с това?
Още първия път, когато ми го донесоха, в креватчето му имаше шише с мляко, с огромна течаща дупка. Акушерката направо ми каза:"Ето, майче, дай му да изпие млякото." "Ама, аз мисля да кърмя." Тук акушерката стисна зърното ми, изглежда това, което изтече я удовлетвори, та ми позволи да го накърмя, излизайки си. Нито ми показа как да го сложа, абе нищичко. Само заръката да не стои повече от 5 минути на гърдата. Добре, че се бях подготвила предварително.
2. На кого в болницата би трябвало да кажа, че не искам на детето ми да се дава адаптирано мляко?
И да кажеш, едва ли ще те послуша някой.
3. Има ли някоя от вас която е успяла да се пребори да не хранят бебето й с адаптирано мляко и да й го носят ненахранено?
Всъщност не беше нахранено всеки път, но понякога със сигурност. Аз правих забележка, другите от стаята също се оплакваха, но акушерките отричаха. Веднъж една акушерка пред очите ми изсипа недокоснатата от мен бутилка в устата му. Сега си давам сметка, че трябваше да го изсипвам в мивката.
4. Има ли някакви шансове бебка да бъде повече време при мен в стаята?
Все си мисля, че щом си във ВИП можеш да искаш по-внимателно отношение. Ако всичко с теб и бебчо е наред, защо да не ти го оставят? Пробвай.

Другите са ти казали. Вземи си хубава попма, цеди редовно. Ще си там има-няма 5 дни. Като се върнете вкъщи, ще се оправиш. Ако си по-близка с някоя от форума, вземи телефона, та ако закъсаш нещо там  с кърменето, да има кой да пусне тема тук от твое име. Всъщност това може да свърши и съпругът ти. Инструктирай го. Успех! Леко раждане и дано скоро се видим тук.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 603
Еххо, аз бях във ВИП/малкия такъв/ на Шейново 7 дни, след което избягах и отидох в стая на 3-я етаж. Дано си запазила голям, защото в малкия няма как да има хора при теб през нощта/или трябва да спят на стол/. При мен беше труден възстановителния период и не можех да ставам от леглото за повече от 2-3 минути от болки в главата. Та за това ти препоръчвам да си вземеш кофергамин и аулин за всеки случай. Иначе малкото да не е при теб през целия ден си има и + страни, че можеш да си починеш. Ако искаш можеш да ми пишеш на лични

# 22
  • Мнения: 1 253
Офф - брей то и различни размери ВИП-ове ли имало  newsm78 Вече започва да ми става смешно  Joy Joy
Би трябвало да е голяма стая, защото е запазена отпреди 1 1/2 месец, ноооо пък знае ли човек Wink каквато такава Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
Също съм раждала секцио, но в Св.София. Там анестезиолога препоръча да си взема Солпадеин за болките в главата. Тези болки може да ги получиш от преминаването на упойката. Важно е също да пиеш много вода първите дни, за по-бързо изчистване от упойката. След операцията ни разрешаваха да пием само вода и ябълков сок.
До колкото знам Аулина има много странични ефекти и не се препоръчва при кърмене.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аз родих нормално в Шейново. Бяхме се разбрали с моя лекар за ВИП, но когато родих, нямаше свободен. Не съжалявам!!! Бх в болницата само 2 дни. Все пак със секцио, сигурно е по-добре, че си го запазила.
Сега по въпроса:
Аз родих на 19 септември. Когато започнаха да ни носят бебетата за кърмене, моето постоянно спеше заради жълтеницата. В началото бях спокойна, че така или иначе ги хранят, нищо че спи, а не суче. Да, ама НЕ!!! Едното момиче от стаята имаше позната акушерка, която идваше да я види. Тя каза, че вече им е забранено да дават адаптирано мляко. Дават го само, когато бебето започне много да пада  на тегло и трябва да се назначи от педиатър. Иначе дават само вода. След един ден само на 1 от бебетата в нашата стая имаше шише с мляко в количката.
Не знам доколко е вярно, но било наредено така, за да стимулират кърменето.
Е, аз се стреснах, че бебчо ще стои гладен, а имах коластра и да видиш как започнах да го щипя и будя да суче.

Пожелавам ти да имаша кърма и веднага да започнете да се храните с бебо. Пожелавам ти и леко раждане, бързо възстановяване.

# 25
  • Мнения: 3 926
Само да ти кажа - аз бях във ВИП в МД. И там нямаше друго легло, но ние с мама спяхме на "фанти" (баба така му казва) - нейните крака до моята глава. Честно да ти кажа ми беше много удобно, защото след секцио е малко интересно обръщането на една страна Wink , та вечер краката на мама мнооого хубаво ми подпираха гърба и не позволяваха съвсем да хлътна в пружината Laughing Така че и малък да ти е ВИП-а при добро желание пак се намира решение. Стига да си добре, разбира се Grinning , което ти пожелавам от все сърце Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 253
Момичета, много ви благодаря за споделения опит и съвети  Heart Eyes
Чувствам се доста по-спокойна сега като знам малко повече Simple Smile
Живот и здраве ще влезна после да споделя как е минало всичко и в моя случай, че да има завършен вид темата Simple Smile

# 27
  • Мнения: 781
Аз раждах в Шейново- секцио през август. Когато ми донесоха за пръв път бебето ми показаха и обясниха как да го кърмя. Оставяха го по-дълго винаги когато пожелаех. Даваха и  шише с адапте, но бебето винаги идваше гладно. при мен кърмата слезе на 5 ден, а коластра имах на третия. Даването на адапте не се отрази никак на кърменето в бъдеще.....Леко раждане и скоро да се гушкате с бебо, а другото........е поправимо!

Общи условия

Активация на акаунт