Въпрос за сухарите, които даваме на децата си?

  • 5 056
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Да ви питам  за сухарите--тези на GOLDIES  -давам ги всеки ден по 2 сухара, и евентуално сутрин на попара. Чудя се обаче синът ми е на 2г 6мес до кога сухари... newsm78, какво мога да давам вместо тях, че нещо белия хляб от магазина не ми е много на сърце като го гледам на какво прилича. Другото, което малко ме притеснява..нали напоследък много се говори за ГМО..та бяха казали, че в сухарите по принцип има , та в тази връзка дали са ОК за децата ни?

# 1
  • Мнения: 305
Единствения вариант да го предпазиш от ГМО и другите боклуци които се продават е да му приготвяш ти хляба.Има домашни фурни,които правят невероятен хляб.Но аз мисля,че не трябва толкова много да се вманиачаваме и да не си гледаме децата под похлупак.Все пак детето ти някой ден ще тръгне на градина и ще яде храната която предлагат там.Моят син на тази възраст отдавна ядеше хляб и ходеше на ясла.

# 2
  • Мнения: 214
А според мен е абсолютно наложително поне през първите години да бъдат спестени колкото може повече боклуци в детското меню! Това за мен не е гледане под похлупак, а е намаляване на риск от алергии, затлъстяване и куп други проблеми.
На каката купувах заводски хляб и сама й правех сухари. От 3 години че и повече сме с домашна хлебопекарна, препоръчвам я горещо на всички!!!!! Малкият не яде попара, а му варя различни ядки, хляб похапва на обед и вечер, но не винаги.
Купешки сухари не бих яла дори и аз! И не че имат кой знае какво вредно в съдържанието, просто лошите неща ги има във всичко и се натрупват...

# 3
  • Мнения: 305
Така е, но в градините им дават всякаква храна и ако детето не е свикнало с вкуса и рискувате да стои гладно по цял ден.

# 4
  • Мнения: 214
Аз затова съм против яслите, но не ми се налага и да бързам да си пращам децата по заведения...
А колкото до храната в градините - гладуват злоядите деца! Вярно, дават кренвирши, пица с кой знае какви колбаси, но в повечето дни си хапват традиционни БГ яденета Simple Smile Каката я захраних с боклуци непосредствено преди да тръгне на ДГ на 3 г и 5 месеца, тя имаше АБКМ и мнооого съм внимавала какво яде до тогава! Ако си бях позволила да опитва всичко, което ядат другите деца, сигурно никога нямаше да надрасне алергията... Затова пак казвам - важно е първите години поне да се хранят колкото може по-здравословно, то ясно, че в един момент няма вече контрол, но ако децата имат изградени навици евентуално и самите те ще внимават Simple Smile

# 5
  • Мнения: 430
Сухари дъщеря ми не яде, откакто стана на 1 год., т.е. преди 1 год; оттогава за попарата слагам филия купешки хляб в тостера. Вярно е, че брашното на Голдис е по-качествено от нашето, но това има значение ако го ползваш за приготвяне на сладки и капризни тестени изделия самата ти, иначе - никаква гаранция за липса на ГМО и др. нежелани от нас съставки. А за опазването от боклуци... - в Пловдив бил най-мръсният въздух в Европа, за какво изобщо говорим.

# 6
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Голдис са с палмово масло  Laughing В хляба от завода поне това няма (надявам се).Аз т.нар. попара я правя от безмлечна каша(пшеница,просо,ечемик,овес,каквото ми дойде и купя) и сиренце.

# 7
  • Мнения: 266
И аз си правя дом. хляб, не знам колко е полезен или вреден, но е невероятно вкусен. Сухари не давам, леко препичам домашния хляб Peace

# 8
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 350
Давам му сухари от бебешките на Cicibebe - с тях правя попарата. Много са вкусни, като съм опитвала. Надявам се, че като са за бебета са по-добри от останалите.

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Давам му сухари от бебешките на Cicibebe - с тях правя попарата. Много са вкусни, като съм опитвала. Надявам се, че като са за бебета са по-добри от останалите.
Тази фирма е меко казано потресаваща. Веднъж направих грешка да купя техни бисквити, уж бебешки. Ми те са пълни със всякакви Е-та и боклуци  Sick

# 10
  • Мнения: 5 939
големия ми син така и не хареса вкуса на сухарите,аз му препичах филийки хляб за попарата,а колкото до хлебопекарната с мъжа ми сме решили да си вземем ама най - рано за Коледа май ще ни огрее.

# 11
  • Мнения: 106
Сухари давах според предпочитанията на децата- максимум до 1г 6м. След това попарата излезе от менюто на голямата по естествен начин- изгуби интерес към нея. Малката още на около 1г. изрази нежелание с този вид закуска.
Има различни други варианти за детенце на тази възраст.
При положение, че има вече достатъчно зъбки.
Сандвичи с масло и кашкавал, може и без масло в тостера, овесени ядки/ мюсли със сушени плодове в тях, варено яйце върху, филия с масло. Извара или крема сирене. Детски пастет (ако намерите без Е-та). Прясно мляко, чай, сокове.
Относно избягването на боклуци в менюто на децата ни- това е възможно (и то в известна степен), само ако сами произвеждаме продуктите.  Simple Smile
А това, съгласете се не е възможно в съвременния свят!
Добре е децата да се адаптират към средата, в която живеят и ще живеят.
Защото не може средата да се приспособи към тях, нали?
Хубаво лято на всички!

# 12
  • Мнения: 1 163
Специално за пастетите...да ви кажа седях пред един стилаж в голям хипермаркет само с пастети различни марки ..и бг и внос и детски и т.н.....ами нямаше нищо без Е-та.
Явно е че няма спасение от тях дори и в така наречените "детски" храни. #Crazy

# 13
  • Мнения: 214
desiniko ,
Е е дори витамин С (аскорбинова киселина). А пастетите не са детска храна, без  значение какво пише на етикета.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
А защо трябва да се дават сухари на бебе newsm78 Аз винаги съм препичала хляб. Наложи ни се да пътуваме за 4 дни  и  купих сухари.  Майко мила, като видях какво има в тях.  ooooh! Ако някой ми беше прочел съдържанието, нямаше и да позная, че това е хляб. НЯкакъв глукозен сироп се мъдреше май...... КАкъв похлупак е това да не даваш на детето неща, които могат да се избегнат. Естествено е, че колкото по-късно се дава вредна храна, толкова по-добре.
Най-лесното оправдание е, това, че и в яслата, градината, училище и прочие ще ядат.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт