Нормално раждане след вертикално секцио???

  • 2 777
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Има определени показания за този вид инцизия / разрез/!....

Може ли да споделиш какви показания трябва да има за вертикален разрез. Аз си мислех, че вече не се практикува, но явно бъркам. Благодаря  Wink
Не знам по принцип какви са причините да се предпочете вертикалния през хоризонталния разрез, зная за един случай (моя позната), при която след като са направили т. нар. "външен разрез", се е оказало, че има струпване на големи кръвоносни съдове под формата на възели, при което хоризонтарния разрез е бил рисков, за да не се прекъсне някой от тях. Дискутирали са дали дане предприемат вертикален, който е бил по-лесен и по-безопасен в случая, но в крайна сметка била попаднала в ръцете на добър оператор, който успял да проведе хоризонталния разрез. Чух коментар, че това било виртуозна работа, която не била по силите на всеки. И че задължително второто й раждане трябва да е при същия лекар, защото знае какво има и къде е рязал...

# 16
  • Мнения: 195
Момичета, зная, че съм оперирана по възможно най-неблагоприятния начин, но идеята ми беше да разбера има ли във форума някой като мен или някой с инфо по въпроса. 
А между другото тези 2 години как ги броите - до момента на следващо раждане или до момента на забременяване?

# 17
  • Мнения: 129
Аз също съм оперирана вертикално и при двете ми раждания. За първото не се и замислих че ще се вижда белега. До 1г. беше почти избледнял и слабо се забелязваше. За второто ми раждане ги разпитах докторите защо тук предпочитат вертикален разрез и ми казаха че така по-лесно зарастват мускулите на корема.

Общи условия

Активация на акаунт