Отговори
  • Мнения: 18
Привет, аз много обичам спокойствието и мира в къщи, но когато нещата не вървят както сме се разбрали с мъжа ми, лъже ме, зарязва ме с децата, прави каквото си иска той, не издържам и вдигам скандал........, но ползата от викането е временна. Ще се радвам да споделите опит за женски тактики Вие как се оправяте с буйните мъже, който трудно се водят? Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 25 600
Не познаваш ли някой военен-пенсионер, за да те научи?
Бой, глад и стрижка - нищо друго не ги оправя мъжете. Изпитано е през годините и вековете.  Peace

ПП Без сръбска музика, че може да му стане хубаво и ще отиде възпитателният ефект на кино.  Laughing

# 2
  • Мнения: 6
Ще се радвам да споделите опит за женски тактики Вие как се оправяте с буйните мъже, който трудно се водят? Благодаря Ви.
Моят баща е от т. нар. "буйни мъже". Той прави каквото реши, когато реши и нищо не е в състояние да го спре. Според майка ми не се е променил дори малко през годините. Дори напротив и с времето ставал все по-труден. Майка ми се е опитвала да го "превъзпитава", да го "заплашва" с разни неща, да бъде мила и любезна и какво ли още не. За съжаление без резултат от нито един метод  Simple Smile Просто си е такъв, какъвто е  Peace

# 3
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Подобни персони не допускам в обкръжението си, не бих се наела да превъзпитавам някой независимо мъж ,свекърва, свекър....тъща....
Уважението,коректността и загрижеността не се купуват,продават,нито се постигат било то с викане или с женски хитрини.

# 4
  • Мнения: 0
Не знам какво да те посъветвам, отношението му е ужасно и аз не бих търпяла това. Бих го дарила с голяма доза безразличие може би, от него най-много боли.
Ако при всеки път тръгнеш да се разправяш с него ще си изхабиш нервите. Аз не мога да си представя как се живее с такъв човек.
Имала съм подобно гадже, но за кратко, така и не можах да свикна. Мисля, че този тип мъже отключват в една жена състзателната злоба, това не е нищо лошо, нито негативно, т.е. мъжете показват не толкова голям интерес към жената, жената тругва да се състезава, че все пак може да ги има и попада в капана им. Те започват да си позволяват все повече, жената търпя, обичта и се увеличава ... и изведнъж изчезва, започва безразличието и чак тогава мъжа се светва какво е имал до себе си. Ако жената му се хване повторно на свирката, кръговрата се повтаря, ако ли пък не, жената най-накрая може да се нарече щастливка.
На мн ми писна от неговия егоизъм, скрънза, ужасно отношение и го разкарах. Но и моята любов към него не беше кой знае колко голяма. Той още не може да го преглътне, въпреки че оттогава са минали мноооого мноооого години и от време на време пише някакви майли как му протича живота. Та в общи линии в началото търсеше все 18 годишни момиченца, те се лъжат най-лесно, поколението обаче захитря, той остаря и тзи момиченца не го ебават вече. След това тръгна да търси разведени майки, обаче и те са достатъчно интелигентни и там беше отсвирен. В момента търси само жени с комплекси и ако може по-неговите думи без капка чар, но финансово подплатени, е там все още му се отваря парашута и дерзае  Laughing
А аз се благодаря на Бога, че ме отърва от това чудовище  Praynig

# 5
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Не познаваш ли някой военен-пенсионер, за да те научи?
Бой, глад и стрижка - нищо друго не ги оправя мъжете. Изпитано е през годините и вековете.  Peace

ПП Без сръбска музика, че може да му стане хубаво и ще отиде възпитателният ефект на кино.  Laughing

мале,мале;)свекърът ми е военен-пенсионер - пази,Боже Stop Laughing

# 6
  • Мнения: 46 510
Буен не значи безотговорен. Нещо бъркаш нещата. Може да е безотговорен и да е кротък, както и обратното.

На безотговорния безразличието ще му дойде екстра. Както пише, че я зарязва с децата и си прави, каквото си иска, ако тя спре да го закача, човекът живот ще си отживее. Ще приеме за даденост, че тя вече го е приела такъв, какъвто е и никакво усилие няма да положи.

Скандалите също не са решение, особено, когато е афектиран.

Единственото решение според мен е разговор, когато е спокоен и точни очаквания за бъдещите му/им действия, просто се изправи с/у него и покажи, че си силна, колкото и той, никакъв рев, викане и скандали. Обмисли го предварително и излез с твърда позиция.

# 7
  • Мнения: 201
Добре де, ще отговоря на въпроса с въпрос, но тия мъже отпосле ли се проявяват като буйни и безотговорни? Не мога да си представя някой да е бил пръв кавалер на 25, пък след години да превърти  на 180° ,да буйства и да ме зареже с децата. Това според мен си му личи от самолет, но някои жени сякаш предпочитат да си затварят очите и да вярват, че ще променят някого. 
Може и да звучи цинично и егоистично, но за себе си, след едно поучително преживяване на крехка възраст, си имам теория, според която мъжете се делят на такива, които стават за бащи, и такива, които не стават...

# 8
  • Мнения: 1 425
La Pintade  не си наясно как се прави.
Много жени си избират мъж по това да е пълен идиот и след това със скандали смятат да го превърнат в образцов баща и съпруг. Бисери на женската логика  Crazy

# 9
  • Мнения: 593
Буен не значи безотговорен. Нещо бъркаш нещата. Може да е безотговорен и да е кротък, както и обратното.


И аз мисля, че авторката малко е объркала понятията.  Thinking
Не знам как се процедира с безотговорен мъж. Лично аз не бих се наела да се обвържа с такъв, с цел да го превъзпитавам.
Все пак си мисля, че скандалите не са решение. Избухвайки човек показва единствено, че е слаб.

# 10
  • Мнения: 201
La Pintade  не си наясно как се прави.
Много жени си избират мъж по това да е пълен идиот и след това със скандали смятат да го превърнат в образцов баща и съпруг. Бисери на женската логика  Crazy

Уф, шъ знам...за в някой друг живот, ако ми се прище да ме канонизират като мъченица!.. Whistling

Честно, не успявам да им се начудя на тези жени откъде толкова търпение или пък някакво предизвикателство ли виждат в това да си вземат мъж, на който си му личи, че не е стока? За мен си е чиста проба мазохизъм, друга дума нямам!

# 11
  • София
  • Мнения: 23 090
Аз нещо недоразбрах. Едно е мъжът да е чепат (хаха, аз си правя разни асоциации с тази дума), друго е да вее знамето извън къщи и да се изнася (и това с изнасянето не го разбрах много. Демек се изнася, когато иска, и после се връща, така ли?).
Мъж, който ме лъже и прави "навам-та-насам", когато му скефне, няма място в моето обкръжение. Та затова няма и какво да се справям с него...
П.П. Аз като прочетох заглавието на темата се подведох, понеже идеше реч за чепат мъж. И понеже и моят мъж си е малко темерут, реших, че мога до помогна, но се оказа, че проблемът тук е по-дълбок.

# 12
  • Мнения: 1 100
Вие как се оправяте с буйните мъже, който трудно се водят?
Не ги допускам в обкръжението си.
Когато си избирах съпруг, си отварях добре очите.
Съжалявам. Мъж не се превъзпитава, това е било работа на майка му.

# 13
  • Мнения: 212
Ние рядко се караме. Обикновенно като искам нещо,а той не приема млъквам и чакам да мине Wink
Като се начуди чакам да каже добре. И ако го тормоза няма да постигна нищо.
Та така-номера ми е да не се натягам. Щото ако ме хванат бесовете тогава стигаме до жестоки скандали ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 174
мале,мале;)свекърът ми е военен-пенсионер - пази,Боже Stop Laughing

И моят, Боже опази, тая професия направо им обърква психиката на тия хора  Naughty


Мъжът ми може да се каже, че е вироглав и инатлив, като магаре/говедо понякога  ooooh! но егоист не, колкото и да викам, да се тръшкам, знам, че той е загрижен за мен, за детето ни, мисли ни, и просто му вярвам. За инатлъка му, единственият лек, който съм намерила е да оставя темата и по - късно, демонстрирайки слонската си памет и не по - малко инатливия си нрав, да повдигна въпроса отново, и така дакато му омръзне да се дърпа и направи каквото искам.
Имало е случай когато съм била в грешка обаче, наумила съм си нещо, навила съм си на пръста, че ще стане, успявам да го накарам да го направи, и ... изненада - виждам, че не съм била права  Embarassed И за мой срам и позор признавам, че е бил прав, не се скатавам обаче - честно и ясно, така и така, трябваше да го направим както ти каза, сбърках. Той е широкоскроен, никога не е злорадствал, за това съм му благодарна.
В твоя случай, знам ли, нещо по - сериозен ми се струва проблемът  Peace

Последна редакция: пн, 28 юни 2010, 15:55 от rosy_bosy

Общи условия

Активация на акаунт