Лятна работа

  • 14 343
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 487
Здравейте.Можете ли да ми кажете дали идно дете на 14г. може да работ през лятото?И дали е възможно да взима 500лв.?Това според мен не е възможно.Или ако е възможно то ще е с връзки.Но пак не знам..И ако може да споделите каква работа може да се работи лятото,а ако има майки на работещи тийнейджъри ще се радвам да  споделят. Hug

# 1
  • Мнения: 320
Ще следя темата с интерес!
А на въпроса- мисля, че е възможно- съученичка на дъщеря ми / живяла в Япония дълго и говореща японски перфектно/  ще бъде детегледачка на 5 годишно японче и ще взима около 450 лв на месец.

# 2
  • Мнения: 395
на нашите хазяи, сина, който в момента е на 19г от 4 лета работи в една фирма за изолации - нали знаете, тия дето висят по блоковете отвън и вземе 1000лв на месец, само, че фирмата е на вуйчо му, та не знам доколко, ако е непознато момче биха го взели на такава работа, ама може да се пробва...успех...иначе сега се сещам , може би нещо на морето

# 3
  • Мнения: 115
Записвам се в темата и ще  следя с голям интерес, въпреки, че доколкото знам е почти невъзможно ( забранено) 14 годишни деца да работят.
Аз  с удоволствие бих пратила синът ми да работи през  лятото.

# 4
  • София
  • Мнения: 383
Аз мисля, че трябва да има мъзможност желаущи деца през лятото да могат да работят. Има и работа за тях, но разрешителния режим е толкова безумен, че никой работотдател не се наема да мине през цялата процедура за наемане за2-3 месеца. Дъщепя ми също иска да работи нещо, защото и е скуно лятото и няма какво да прави. Аз напълно я подкрепям, но не се сещам за други варианти освен да гледа някое дете.

# 5
  • Мнения: 2 487
Да и за мен варианта е на морето.В някой хотел като помагач на сервитьорките,да помага около басейна..А за детето-едва ли някой родител ще се съгласи да повери детето си на 14 годишно момиче  newsm78 Сигурно може,но ако са приятелско семейство..Ох не знам,ще бъде хубаво да работят,а не да стоят пред компютъра но.. няма нищо  Tired

# 6
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Хубаво е да работят. Хубаво, но когато си намерят работа. Сина ни е на 18 години. От месеци наред ходи по интервюта, мотаят го, увъртат, мрънкат. Е, как да стане? Оставам с впечатлението, не всъщност сигурна съм, че всичко е с връзки!А и на морето заплатите, които им дават са смешни. Имаме приятелско семейство, но не си заслужава.

# 7
  • София
  • Мнения: 802
Разрешено е да се работи на 14 г. От 14 до 16 г. се изисква обаче съгласието на родителя (нотариално заверено), и режимът на работа на дете до 16 г. е на непълен работен ден, мисля, че беше 6 чАса.

Аз си спомням, че работех на 14 г. - и вестници съм продавала, гевреци, книги, по едно време обаче се бях уредила за "момче за всичко" в един театър - е, нямам по-хубави спомени от онези времена!
Според мен, ако детето не е претенциозно към заплащането ( а и детският труд никога не е бил високо заплащан), а пък има интереси в дадена област, може самичко да ходи, да се интересува и все някъде ще го вземат да 'чиракува' - важното е на него да му е интересно. Аз така се бях уредила в театъра - просто ходех и всеки ден им досаждах, че искам да им работя без пари, само да ме вземат, та накрая се съгласиха, пък дори ме и назначиха на заплата, дето взимаха чистачките  Mr. Green Е, беше ми предостатъчно за моите си разходи, не съм изхранвала семейство и ми беше широко около врата.

А сега има много повече възможности: деца, които могат, дизайнват, програмират, сглобяват разни филмчета - това дори си е дистанционна работа. Може да се ходи и като статист в киното. А съм сигурна, че повечето занаятчии също си търсят чираци. Имаме много интерсни занаяти в България  Peace

# 8
  • Мнения: 349
И моята кака каза,че ще се ослушва за работа през лятото Laughing.Все пак чукна 16-сет и иска лятото да не скучае ,пък и финансите са важна част от ежедневието,а ако са лични и изкарани с пот на челото е още по-сладко Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Запис!
Проверявах в McDonald's Варна имат над 200 молби от непълнолетни,
не наемат нови работници- това за информация.

# 10
  • Мнения: 5 676

Моят син ,на16 години,подаде молба за работа като спасител на басейн,но има много желаещи и не знам дали ще го одобрят.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
може,но при познати...и моята дъщеря от тази възраст работи за по 1 месец в магазин и заплатата й е като на останалите....

# 12
  • Мнения: 2 487
Това е че при повечето случаи става или с връзки,или с приятели..Та затова пуснах темата да разбера дали може по друг начин.. Peace

# 13
  • Мнения: 25 597
Май без познати не може. Бюрокрацията за работодателя е толкова голяма, че не си заслужава за 2 месеца да хаби толкова време и средства (само някакво си предписание от Трудова медицина струвало 500 лв.  ooooh!). После - защо работели нелегално децата...
Снощи синът ми ми разказа за негов познат. Майката умира, бащата се жени повторно и изритва хлапето в дом за сираци. Момчето сега е на 16 и  търси отчаяно работа, за да си изкара някой лев. Кой да се трогне, обаче?
По-лесно е после да мърморим, че излизат от домовете без никакви трудови навици и с мисълта, че Държавата цял живот им е длъжна...

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
моята няма 13-сет, но иска и тя.
Говореше ми за някакъв зоо магазин. Но се притеснявам от алергии, пък аз. Не знам защо, но не съм настроена оптимистично, дете да работи. Да помага на дядо, баба, мама и т.н - да. Но да е наемен работник... Sad

И сега двойният стандарт Wink
Аз конкретно, лятото на 3-ти за 4-ти клас, че и следващото съм бачкала, та пушек се вдигаше. И понеже нямам много спомен за р-ра на заплащането, според брат ми (и той бачкаше с мен) сме получавали солидни надници. Раб. ни време започваше в 7:00ч. ... представете си, как сме се събуждали... Но това е било наша инициатива. Нашите не са ни карали. Работехме до 13-14ч. и после цял следобяд си играехме. Да не си помислите, че съм нямала веселяшко лято.

Общи условия

Активация на акаунт