Въпрос за храненето на малко бебе

  • 1 655
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 512
Здравей отново, airgirls,

чудесно е, че си поела инициативата и си започнала да будиш Дени и още по - хубаво е, че имате и нощни кърмения Simple Smile Те са още малки, но вече знаят защо Wink - през нощта нивата на хормона пролактин, който е отговорен за синтеза на кърмата, достига най - високи стойности. Така че - колкото повече суче, толкова повече мляко има, а на този етап за него е най - важно именно това - да суче и да наддава добре.
Ще изчакам резулатите от кантарчето, за да коментираме как върви наддаването на младежа Simple Smile Бих искала да прочета и какво казва педиатърът ви по въпроса с урината и жълтеницата.
Приятна вечер Simple Smile

# 16
  • Мнения: 39
Лелеее много си миличка Шушу, благодаря ти. По въпроса с педиатъра ще видим какво ще каже утре, макар че тя мн не ми вдъхна доверие първия път (аз съм я виждала само веднъж) като ми каза, че трябва да махна нощните хранения и да ги заменя с вода със захар  Shocked. Добре, че си чета редовно форума и разбрах, че бебето не се нуждае от вода, още по-малко през ноща и още по-малко със захар. И друго се сещам да попитам ( не помня дали не питах вече  Embarassed) гърдите ми така и не са напрегнати от както съм родила все са си меки, това значи ли, че нямам достатъчно кърма. Просто никога не станаха напрегнати. Майка ми само ми повтаря, че са ми меки и, че е важно да са напрегнати, за да има мляко.

   Абе ще видим утре след консултацията какво ще е!!!  Naughty

# 17
  • Мнения: 1 512
zdraveite iskam da popitam ne6to gardite mi sa neki ot nqkolko dena a predniq den bqxa napregnati i se pritesnqvam tova dali e priznak 4e karmata mi namalqva ?

Здравей, dianka9012,

честито бебче и на теб, желая ви много щастливи моменти:)
Хубаво е, че питаш и търсиш информация - в първите седмици и месеци на бебето е нормално майките да се тревожат за това, дали бебето им получава достатъчно кърма.
Може би знаеш, че гърдите омекват след първите седмици, когато кърмата се е регулирала според нуждите на бебето. Меките гърди при очевидно добре наддаващо бебе не показват малко кърма, а нормална лактация, която бебето си регулира само. Когато тя му е малко, то просто иска да суче повече. След 2-3 дни кърмата се увеличава според нуждите му.
За да мога да си съставя по - подробна картина на състоянието ти и съответно да ти дам нужната информация, бих искала да те помоля да отговориш на няколко въпроса :
- На каква възраст е бебето
- Колко килограма е родено бебето, какво беше теглото му при изписването и кога е отчетено най – ниското тегло
– Как е организирано храненето на бебето, а именно  - какви са интервалите м/у отделните хранения
– Каква е продължителността на едно кърмене
– Приема ли бебето допълнително вода, използва ли залъгалка

Един от важните показатели за това дали бебето приема достатъчно мляко е броят на мокрите памперси - при новородено минимум 6 напишкани и 1-3 наакани, при бебе над 6 седмици - 5 напишкани, 1 наакан. Следи се общо състояние на детето - тургор на кожата, състояние на фонтанелата. След 6-та седмица бебето може да ака веднъж на няколко дни, но тогава количеството на изпражненията трябва да е по-обилно! Цветът на акото е светъл, жълт, консистенцията е кашеста. Урината също е светла, без неприятна остра миризма, памперсите трябва да тежат.

Това мога да предложа като инфо засега, ще чакам да ми пишеш с подробности.
Приятна вечер Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 512
Хехе, airgirls,

докато напиша отговор за другата мама, ето че съм дала отговор и на твоето питане Simple Smile
Поздравления още веднъж за това, че си инициативна, питаш и се информираш и не на последно място - правиш най - доброто за своето бебе Simple Smile.

До утре Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 691
airgirls, и аз да кажа за напрягането на гърдите. Никога не ми са се втвърдявали, а имам солиден кърмачески стаж (3 години с баткото), не се втвърдиха и сега с бебата. Кърма имам Hug и не вярвам да спре. Това с напрягането и втвърдяването е често срещано през първите седмици, но в никакъв случай не е задължително!

# 20
  • Мнения: 39
ходихме на консултация, днес е 12-ия ден на Денис  и той е наддал 470гр, ураааа, направо не мога да повярвам. Педиатърката каза, че можем да спрем водата със захар, която била нужна за наддаването, но аз и казах, че така или иначе аз не съм я давала  Simple Smile , жълтеницата почти е отминала, имал само малко жълтичко в очичките. Общо взето това е. Сега мисля да продължа да го будя на 2-3 часа още известно време и после да го оставя на поискване.

# 21
  • Мнения: 1 512
ходихме на консултация, днес е 12-ия ден на Денис  и той е наддал 470гр, ураааа, направо не мога да повярвам. Педиатърката каза, че можем да спрем водата със захар, която била нужна за наддаването, но аз и казах, че така или иначе аз не съм я давала  Simple Smile , жълтеницата почти е отминала, имал само малко жълтичко в очичките. Общо взето това е. Сега мисля да продължа да го будя на 2-3 часа още известно време и после да го оставя на поискване.

Поздравления, airgirls, чудесно наддаване!

Предполагам, че е измерено от теглото при изписването (или от най - ниското отчетено тегло досега)? Писа ми, че Дени е роден 2. 850 кг, а е изписан 2. 680 кг. Ако сметнем от теглото при изписване, това означава, че Дени вече е възстановил рожденото си тегло, че даже и отгоре Simple Smile
Вече имаш план за действие, така че - смело напред и ще чакам да се похвалиш на първия месец с още натрупани грамчета:)
За водичката - съвсем правилно си преценила, че бебето няма нужда от нея, за да наддава или за да пребори жълтеницата. Сигурно знаеш, че билирубина (отпадъчно вещество, което се получава при разпадането на детските еритроцити и е причина за т. нар. физиологична жълтеница)  се изхвърля от организма чрез изпражненията. Най - ефикасното средство за изхвърлянето на билирубина от организма е кърмата и съответно честото й предлагане. При достатъчно често и ефективно кърмене, майчиното мляко осигурява оптималното количество течности и калории за детския организъм,  а лаксативният (слабителен) ефект спомага за изчистването на организма от излишния билирубин. Водата със захар или глюкозата не подпомагат процеса на изхвърляне на билирубина.

Поздрави и доскоро Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 15:12 от Шушу

Общи условия

Активация на акаунт