Пневмонията при децата

  • 4 838
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Дъщеря ми е на 2 г. В момента кара пневмония, по думите на личната и сме на Зинат. Прочетох много стряскащи неща, особено за бактериалната пневмония. Ние вече 3-ти ден сме с висока температура. Детето повръща на два пъти жълти секрети с ръждиви жилки. Как се различават вирусната от бактериалната пневмония? Вашите деца боледували ли са и как го изкарахте?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Карали сме две. Една вирусна и една бактериална. И двете доказани със снимка. И двете ми се видяха еднакво тежки. При вирусната храчките бяха по - малко, но дишането беше по - затруднено. Беше парцал. Буквално пъшкаше, а не дишаше. При бактериалната се давеше с храчки. Но на дали това е явен показател. Просто при нас беше така. Едната молихме с Клацид, а другата със Зинат. При двете имаше отхрачващо  и вентолин инхалаторно. Острите периоди отминаха за 2-3 дни. Като при вирусната бяха повече. Поне 3 дни беше само с Т и кашлици и след това включиха АБ и още 2-3 дни трябваха. И след двете се пазихме по месец, два. Бяха ми казали да следя дишането и ако се учести много да търся лекар. За щастие и двете минаха и вече почти са забравени.

# 2
  • Мнения: 20
При нас със Зината не се получи, повръща го какво ли не правихме. От днес е на инжекции tercef 1,0 бият й ги мусколно. Има много храчки и се дави с тях.

# 3
  • Мнения: 116
Сина ми е на 2 год. и 3 мес, от 2 мес е със кащлица, казаха , че е алергична, ходихме при 4 лекари казаха ни същото, пихме сумати сиропи кашлицата не мина. Накрая настоях да му се направи ренгенова снимка и на нея се установи пневмония. Бях  приети в болница, правиха ни се венозно Медоцев, инхалации, сиропи.Няма да Ви описвам какъв ужас е да си затворена в болница с дете което поспоянно иска да е навън и ти трябва да го държиш затворен в стаята. #Cussing out В деня който ни изписаха почна отново да кашля, вдигна температура, ходихме на консултация и се установи , че пак се оформят хрипове и сега пак е на антибиотик, пием трети АБ за тази пневмония, изписахани, салбутамол и флудитек. Сега съм много притеснена, не минава и неминава това чуо, не знам какво да правя. CryНа вид малкия изобщо не му личи че е болен,няма температура, играе , дивее, само намали храненето предимно яде плодове, кисело мляко, таратор.
Не знам какво да правя.Ужасявам се като си помисля, че от два месеца изпи сумати лекарства, и могат да му навредят. С какво да внимавам, какво да му дам да яде и пие, за да намаля вредното действие на лекарствата? Praynig

# 4
  • Мнения: 117
Enza, и ние преси години минахме по този път.  Накрая бронхо спазмите си останаха като последица. След разните неща които правих ме е да даваме и имуномодулатор. Попаднах на имунобор биотик - защото получи страхотно разтройство. В настоящия момент Даваме Имунобор Кидс. На едан фирма са но им имам доверие заради ефекта.-Можеш да го включиш с антибиотика
С този солбутамол когато го лекуваха го пи една година и стана като биче - тежичко и дебеличко. Сега гледам да не допускам да се разболява.

Общи условия

Активация на акаунт