МАЙчетата ни красиви, направиха мама и тати щастливи! № 3

  • 23 846
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Здравейте!

Нашата борба цици или шише продължава smile3516.Снощи явно сънена цокваше циците и тази сутрин също,ноооооооо сега на обяд пак същия номер,рев,рев ,рев и накрая пак и дадох шишето и сега спи като агънце ooooh! #Cussing out
Започвам да се отчайвам  no

# 31
  • София
  • Мнения: 1 555
Бързо записче, защото хич нямам време ... после ще дописвам и ще се разписвам.  Laughing Hug

# 32
  • Мнения: 351
Уффф, това акане много ни мори.То не е пъшкане, то не е чудо. ooooh!
За захранване и аз мисля към 6-тия месец.
За погачата в неделя, мисля и аз да се възползвам от готовите на "Ни Кай", но ако имам време може и аз да се пробвам да направя една Thinking
Акитата и нашите от скоро почнаха да понамирисват зловонно  Confused

# 33
  • Мнения: 2 558
от сутринта съм чета и се каня да пиша, ама чак сега съм "хендс фрий" ooooh!

Славче благодарско за темичката.  bouquet
mira sm, браво за хубавите новини  Hug
Таничка честит ти рожденник със закъснение  Hug Много са сладки и Ивчо и мопсчо  Heart Eyes
Бюти, какви са тези противозачатъчни, които стават и за кърмачки?  Sunglasses

Разубедихте ме за чая на Веледа, ще си купувам от българския или от този от ДМ, ако се сетя като ходя към Пловдив  Peace Изпих чая за кърмачки на Хип, сега допивам и чая от копър, щото дребната не го иска изобщо  Crazy И после ще купувам друг  Grinning

Змейче, хабиби, и другите пловдивски мами, ходихте ли вече на ортопед? Къде и при кой? На мен ми препоръчаха д-р Янакиев, но мисля да направим 2 месеца и тогава да ходим при него  Peace Той, между другото, ходел и по домовете, ехографа му бил мобилен  Peace

Да се похваля, вчера ми изплатиха еднократната помощ  Party
Днес една позната ми каза ефикасен лек за колики - с борина, та ако нашия тати тази вечер донесе ще го пробваме и ще пиша дали има резултат  Peace Praynig

# 34
  • Мнения: 1
Запис в темичката и от нас,Славче както винаги си се справила блестящо,ние след малко отиваме на ортопед ,за прегледче,много ме притеснява оченцето на мишкунчето че все още секретира ,явно и ние имаме запушено каналче.
Дудунски много неприятно това с тия инфекции Sad,дано бързо да се оправи малчо.
Моя мъника днес такива колики имаше към 14 часа ,от много време не беше изпадал в такова състояние ,въпреки "тези толкова ефективни" капки Колииф  Confused ,нямам думи .

# 35
  • Мнения: 127
десекс, тъкмо и аз за борината съм тръгнала да пиша Simple Smile приятелка ми каза, че има вълшебен ефект, но не от първия път, след 3-4 дни. аз го давам вече 4-ти ден и забелязвам, че има ефект - пъшкането и напъването почти изчезнаха и Дара ми изглежда много по-спокойна. тя никога не е имала силно изразени колики, т.е. не е ревала от колики, но много пъшкаше и присвиваше крачета, което й пречи на спането. давам инфакол, който облекчава положението, но с борината е доста по-добре (пу-пу).
методът е следният: взима се малко борина (това са борови съчки за разпалване), запалва се и се обгаря чаена лъжичка докато почернее и се получи въглен. после се капва малко кърма, разбърква се с въглена да стане хомогенна смес и се дава на бебето. дава се веднъж на ден, най-добре вечер преди хранене. не знам дали го обясних добре Embarassed, ама ако някой се интересува и не е съвсем ясно ще дообясня Simple Smile после бебето има черни мустаци Mr. Green

дудински, и Дара имаше ауреус. мазах 10 дни с бактробан сутрин и вечер и капах сребърна вода, разредена с физиологичен разтвор 1:10 - контролният секрет е чист. а сополките изчезнаха към 5-тия ден от мазането.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
natalinik, а кога ви пуснаха водата? На нас още към 9ч. сутринта, вместо обявеното 17ч (пък снощи я спряха към 00, вместо 21.30  Crazy). Само дето си пропуснах сутрешния спорт  #Cussing out Лошото е, че не мога да съм сигурна, че следващият път пак ще е така  #2gunfire Браво за режима - време беше  Peace
vivid_v, аз не разбирам от кърмене  Embarassed При мен упражненията не се отразяват по никакъв начин на кърмата  Confused Моята често следобяд намалява (като при всички). Ако нещо те съмнява, просто не прави упражнения за гърди  Rolling Eyes При мен суровите ядки имат чудодеен ефект върху количеството  Peace
Акото на бебчетата си мирише - специфична миризма е и на мен не ми е гадна, но естествено, че мирише  Mr. Green
desex, лактогенният на TEEKANNE е много добър - vivid го беше похвалила. При мен даваше по-добър ефект от ХИП  Peace
dudunski, хващай се да ги мориш тия гадове  #2gunfire
Ивон, чакаме те с подробности къде се губиш  Naughty

Ние днес се разходихме с Криста - голяма алюбопитка е, като е на непознато място очи не затваря  Crazy Ако и утре времето е такова, направо към някой парк ще запрашим. Днес пак се притеснявах да не ни завали точно като се разтоварим.

Змейче, ти беше писала, че ще идвате на Зоо  Hug Ако сме в Сф, ще се намерим да се видим   bouquet
Тани4ка, ама Ивчо ти е много сладък и с тия сини очета голяма душичка е май  Heart Eyes

Аз от сутринта съм на юруш и сега пиша на 1 дъх, та май много неща ще пропусна отново  Embarassed

# 37
  • Мнения: 233
Ани, да, черешките, както и всички плодове с костилки са проблемни за бебетата с колики.  Confused А пък сега точно им е сезона... Много ми е кофти, че не мога да си хапвам, но няма как. За динята не предполагах, че може да е проблемна, но то тук така или иначе е лукс да хапва човек такова нещо. Simple Smile

вивид, наистина е хубава песничката. Simple Smile

дудунски, а той веднага като се прибрахте от болницата ли се разболя, т.е. му се запуши нослето? Питам, защото и Еди е със запушено носле вече 3 седмици. Не текат сополките, а си стоят някъде в нослето и го дразнят. Смуча всеки ден, че и през нощта с прахосмукачката, но пустите гадинки не излизат всички. Та, се чудя и аз какво е това чудо. Тук и лекари и консултанти ми казват, че нищо не може да се направи, никакво лечение не изписаха, освен едни капки, дето само 1 седмица могат да се дават и толкова. Попитах дали могат да му направят изследване, казаха НЕ.  #Cussing out Дано ги преборите тези стафилококи!  Praynig

Севде, ето тук можеш да видиш уредчето.

десекс, противозачатъчните се казват Cerazette. Става за кърмачки, защото не съдържат естроген.

# 38
  • Мнения: 7
Запис и от мен в новата темичка!

Славче  Hug  bouquet

Днес най- сетне излизахме.Нали казаха, че преди обед ще е хубаво и реших да излезем с децата.Ходихме до ОМV да вземем на баткото чаша на Шрек, че събираме стикерчета за чаши.Оказа се , че са много яки чашите.Много ми харесаха - и на него естествено.Продължаваме да събираме и за останалите видове,а той ми каза да му я прибера чашата на високо , за да не я стига и чак като ги съберем тогава щели сме да пием от тези чаши  Joy hahaha.Много ми беше миличък.
След това ходихме до близкия МОЛ - навън валяло ,а ние даже не сме усетили smile3534.Купихме за баткото книжки , а на Криси исках да купя музикална играчка за кошарата , че не съм му купувала още , нооо нищо не му харесах newsm12.След като излязохме от МОЛА нистигна дъжда , но добре че бяхме вече близко до нашия район та влязохме в един магазин и се наложи там да кърмя, ама нямаше проблем.Като се наспят ще ходим да търсим от друго място.
Иначе и двамата са добре ( пупу пу да не ме чува дявола).Давам си им лекарствата  ooooh!
Момичета кажете ми какви термометри използвате, че аз този дето го ползвам май на всички една и съща температура измерва и само ме вкарва във филми?
ЧЕСТИТО НА ДНЕШНИТЕ МЕСЕЧИНКИ!!!
Таничка, рожденника ЗОРО е страхотен , аподаръка, който сте му направили е чудесен.Снимките са чудни. smile3501
Спири дано Берин скоро започне да си хапва както трябва Hug
Пенелопата, Елинка браво за чудните резултати.
Аник, лоша работа това с водата Whistling
Варненки , дано другата седмица вече да спре да вали и да става за разходки и да можем да спретнем среща.Предполага се, че вече ще съм само с един юнак newsm53 newsm17 smile3508
След малко ще ходя да си разписвам въпросната декларация, която се подава в НОИ, че утре колежката ще я носи.
Хайде много дълго стана.Извинете .

# 39
  • Мнения: 553
anik, снощи я спряха някъде към 1 часа, а сутринта проверих за вода съвсем случайно към 10.30 и вече беше дошла. доколкото разбрах само тази местност към изхода за Перник - Мала Кория -  не са имали през обявеното време.
Но през лятото без вода ще ни побъркат  Twisted Evil

Ходихме до църквата, а после и на три места на гости и направо изтрещях  Shocked но бебо пък като заспа в 14.00 в кошницата за кола и чак сега се пробужда  Simple Smile

Като го нахраня отиваме на разходка по княжевските байри бебо да си спи, а мама да се поти и да сваля килца от д...то  Laughing  Laughing  Laughing

А за термометрите имам и аз въпрос - нали когато се мери ректалната Т се сваляха 5 деления? аз имам някакъв Т на Чико и един термометър биберона - но него малкия отказва да го налапа - та сутринта му пъхнах на дребния чиковския в дупето да видя колко му е Т просто ей така и ми показа 37.5 което като сваля тези 5 деления трябва да е 37 нали?

# 40
  • Мнения: 143
Привет

С малчо изкарахме 5 часа навън, на него му беше супер ама аз умрях от скука, смених 3 градинки оазарувах ама пак скучно без компания

Пипи, и на мен ми даде педито Бактробан да мажа, аз очаквах че направо АБ ще пием ThinkingОбнабеждаващо е като прочетох че на вас от това ви е минало PraynigВъпреки това обаче аз утре ще си го заведа на УНГ все пак да види носната кухина

Бюти, не помня точно кога се почна с нашето носле, беше може би най-много седмица след като ни изписаха, почнах да го чувам че диша като мечка и хърка нощем се будеше защото не можеше да диша, пробвах с помпичка да вадя сополи ама не успявах че бяха едни като корички сухи, почнах с физиологичен и той сякаш ги размекваше и излизаха по-лесно. През цялото време педито повтаряше че дори не били сополи а корички от млякото ама както викаш ти - не минава и аз накрая на своя глава си пуснах изследването и ето на!!! Жалко че на теб няма къде да ти направят изследване, освен ако се пибирате към БГ newsm78

Данли, аз ползвам един термометър на Чико дето се допира до слепоочието и така мери Т и показва същите резултати като другия който имам на Томи Типи(беше в несесерчето с останалите тоалетни принадлежности)

Момичета, времто беше страхотно днес, ако утре сутринта почне така, давайте да ходим в някой парк че наистина много ми беше скучно днес самичка. Прибрахме се защото не му бях взела ядене иначе можех още да се шлая безцелно из квартала

# 41
  • Мнения: 233
А за термометрите имам и аз въпрос - нали когато се мери ректалната Т се сваляха 5 деления? аз имам някакъв Т на Чико и един термометър биберона - но него малкия отказва да го налапа - та сутринта му пъхнах на дребния чиковския в дупето да видя колко му е Т просто ей така и ми показа 37.5 което като сваля тези 5 деления трябва да е 37 нали?
Да, точно така. Simple Smile
И аз ползвам ректален електронен термометър, който отчита за 5 секунди. Peace

дудунски, ще си караме така със сополите, пък ще видим...  Confused Иначе, съм заредила всичко хомеопатично, но не съм много сериозна в даването и може би затова няма ефект. Дано се пребори дребоса.  Praynig

# 42
  • Мнения: 127
... Еди е със запушено носле вече 3 седмици. Не текат сополките, а си стоят някъде в нослето и го дразнят. Смуча всеки ден, че и през нощта с прахосмукачката, но пустите гадинки не излизат всички.

бюти, Дара беше точно така, започна 10-тина дни след като ни изписаха. Първо ми казаха, че е от рефлукса, връща кърма през носа и остава там като сополки. Да почиствам нослето и така. Секрета все пак показа стафилококи ауреус... от токуда твърдят, че е домашна инфекция Rolling Eyes както и да е, важното е, че минаха. При вас може да е от рефлукс, съмнявам се във вашите болници да има стафилококи. но, от друга страна, ауреуса е много разпространен, много хора, и възеастни, и бебета, и деца, са носители без да знаят и да им пречи. но ако пречи на бебето, е добре да се излекува. може да робваш със сребърна вода, има много силно антибактериално действие, а и няма да навреди. ама трябва да си упорита, няколко пъти на ден, поне 2 седмици.

дудински, това си е локален антибиотик, трябва да подейства и на вас Hug

Последна редакция: ср, 30 юни 2010, 17:07 от Пипи

# 43
  • Мнения: 2 558
Пипи, дано и при нас има ефект борината Praynig Добре си обяснила за начина на даване  Peace

За термометрите - аз меря с термометър за ухо на Браун, иначе имам и електронния на Томи Типи, ама не съм го пробвала него  Rolling Eyes 
Снощи й мерих температурата, че ми се видя нещо хладна и беше 35.8  Shocked Дали е нормално? Знам, че на малките бебета термореулацията не им е съвършена, та уж не се притесних много  ooooh!

Бюти,   bouquet ще мисля сега дали да пия или да не пия противозачатъчни  Thinking /тези намерих откъде да ги поръчам без рецепта  Mr. Green /

# 44
  • Мнения: 1 369
 Привет и от нас в новата тема!

 Вчера ги водихме на ортопед. Мен лично повече ме притесняваше каката,че пръстите на крачетата са й криви,второто се качва върху другите. Ама докторът каза,че можело да се оправи от само себе си- като се коригира физиологичното за момента плоскостъпие,палчето щяло да се отдръпне и да направи място за второто пръстче. Не ми се вярва особено, ама щом специалиста казва... Иначе Габриел бил учудващо добре оформен за мъж Mr. Green Слава богу ставите му са добре,няма да се налага да носи ортопедичи гащи. Бела на 40 дни я водих при един ортопед, според който ставите не й бяха читави,изписа гащи и ни прати в конкретен магазин... така и така гащите не вредят:) поноси ги 1 месец и нещата се оправиха. А и дойдоха жегите и аз на своя глава ги свалих , понеже трябваше да ги носи още 1 месец, за да задържи резултата Crazy

 Спирито, дано мине тоя период бързо. Съчувствам ти,знам много добре колко е гадно. Бъди много упорита!

 Змейке, и на мен ми се иска да се присъединим към зоопарк-визитата:) Само като наближи пиши пак,та да видим как ще спретнем организацията:)

Общи условия

Активация на акаунт