Problem s vechernoto karmene

  • 526
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Predvaritelno se izviniavam che pisha na latinica, no nemogah da se orientiram kak da premina na kirilica( lipsvat mi opciite pred poleto kredor).
Ot 10-tina dni dashteria mi neiska da iade vecher ot men.  Darpa se ot gardata i reve, izviva se kato daga i cialata stava chervena (Iavno ne mi dostiga karma vecher).  Veche niakolko vecheri ia dohranvam no predi da i dam adaptirano mliako ia karam da suche (reduvam liava i diasna strana) kolkoto e vazmogno po dalgo. Sled  kato se razsardi (max 5 min) ia uspokoiavam i pak i davam da suche i nai nakraia kato niama na kade ia dohranvam s okolo 150 ml.
Pia chai za karmachki, pochivam si ne se preumoriavam, no rezultata e nulev - pritoka na karma ne se uvelichava i tova e.
Molia vi pomognete ako mogete.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не мисля,че проблемът е в недостиг на кърма вечер Grinning Много бебета минават през такива периоди - особено когато са (пре)уморени,накарани да чакат за кърмене след къпането примерно или просто като реакция на това, че е вечер и ритъма в семейството се променя (бащата или по-големи деца се прибират, трябва да се прави вечеря и мама не е изцяло на разположение) в добавка към умората от впечатленията през деня. По-добър ефект би имало просто да промениш рутината - вечер да кърмиш много начесто, през около час или дори по-често, като не се притесняваш за това колко минути суче (5 минути са съвсем достатъчни). Не е добра идея да я караш да суче (не че е възможно изобщо) - щом не иска и се дърпа от гърдата - добре, успокой я, къпете се, оправяйте се и чак тогава предложи отново. Обикновено добър ефект има да предложиш гърдата на тъмно или на приглушена светлина и да кърмиш, разхождайки се с бебето на ръце - това го приспива и успокоява и е по-склонно да суче. Ако и така не става, опитай да я приспиш с бибата примерно или с разхождане на ръце и дай гърдата след като заспи - повечето бебета насън сучат спокойно, дори когато отказват напълно гърдата в будно състояние.
Напълно те разбирам колко е изтощаващо, изнервящо и притеснителнотова поведение - дъщеря ми правеше същото в продължение на няколко седмици, когато беше по-малка и от вас - на месец и половина и постоянно се притеснявах дали изобщо се наяжда.Но след като сучеше нормално през останалата част от деня и през нощта, реших да не се нервирам - и се оказа, че не е имало нужда, понеже си беше наддала съвсем нормално. От даване на добавка няма нужда, ако детето си суче нормално през останалата част от деня - в допълнение е и рисково кърмата вечер съвсем да намалее заради липса на стимулация, а също така и бебето може да почне да си чака шишето и съвсем да откаже да суче от гърдата вечер.
Ще се справите - просто имай търпение и прояви разбиране към човечето, нещата бързо ще влязат в релси Grinning

# 2
  • Мнения: 254
hedra, mnogo blagodaria za savetite  Hug. Shte probvam dovechera da karmia po-chesto dano da pomogne ako ne shte probvam i drugite varianti, dano pomogne. Mnogo mi se iska da prodalga da karmia i shte napravia kakvoto moga za da spasia situaciata. Samnitelno mi izglegda obache che sled kato e sukala 5 min iziagda po 150 ml, zatova si mislia che ne mi dostiga karma.
 

# 3
  • Мнения: 7 106
Само да потвърдя написаното от Хедра, че почти всички бебоци минават през този период. И естествено е майките им да започнат да се шашкат, че кърмата намалява. Не бива. Може да трае месец, а може и по-малко, зависи от теб и адекватната ти реакция. По-нагоре вече са ти дали идеи, опитай се постепенно да намалиш добавката, а до тогава я давай с лъжичка, защото пиенето от биберон е лесна и мързелива работа и води до пристрастяване при повечето бебета Mr. Green.
В късните следобедни часове и особено вечер кърми начесто. Първите няколко дни ще ти се струва, че в гърдите ти няма нищо, но постепенно организмът ще се "светне", че в тези моменти трябва да работи и млякото постепенно ще се увеличи. И не се лъжи по количеството формула, което изпива след кърмене - от биберона млякото тече лесно и бебето трябва само да преглъща на готово, защо да не го прави Wink.
Ако много се сърди и не иска да захапе не я насилвай, а се опитай да я успокоиш и полюшкаш на ръце. При мен много помагаше да се съблека гола до кръста и да я нося гушната така (на тъмно, ама на мнооого, много тъмно в банята без да свети и лампичката на бойлера даже Crazy). Като и минеше ината и се успокоеше, сама намираше зърното и захапваше.
Стискам палци бързо да преодолеета тази криза и да пишеш какво става.

# 4
  • Мнения: 254
3ори, blagodaria za savetite.
Dnes ne sme se dohranvali, no ia izdebnah snoshti kato zaspa i suka okolo 45 min bez da protestira Grinning i posle oshte na vednag iade no za kratko. Ne sam ia dohranvala, no iavno e gladna zashtoto napravi samo 6 chasa pauza i se sabudi kam 3 chasa. Nahranihme se normalno, dage preiade i posle halca. 
MIslia che shte se spravim, no e dosta umoritelno.
Oshte vednag blagodaria za savetite  Hug, shte pisha kak se razvivat neshtata pri nas.   

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Не съди за количеството мляко по паузата, която прави детенце. При нас всеки ден и всяка нощ бях различни. Толкова пъти си смени режима, че вече не ги помня. Детенце расте и в зависимост от нуждите си, ще си направи и режима. Ако оставиш детенце да те води и спокойно приемаш както кратките интервали, така и големите, ще ти бъде много по-лесно и приятно.

# 6
  • Мнения: 1 586
Ne sam ia dohranvala, no iavno e gladna zashtoto napravi samo 6 chasa pauza i se sabudi kam 3 chasa.

Доста се посмях на този извод Simple Smile 6 часова пауза за 3 месечно кърмаче е даже твърде голяма според мен Wink Моята щерка никога не е пила адаптирано, но 6 часови паузи почна да прави чак на годинка и половина. Всичко е наред при вас, спри да се притесняваш излишно! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 106
...no ia izdebnah snoshti kato zaspa i suka okolo 45 min bez da protestira Grinning i posle oshte na vednag iade no za kratko.

Виж как си напипала вярната посока Grinning! Когато са сънени бебешоците нямат големи претенции и лесно можеш да ги излъжеш. Издебвай я точно на заспиване и веднага след събуждане да предложиш гърдата, дори и да е спала само 15-30 минутки. Гърдите имат нужда от стимулация, за да се увеличи кърмата, и дори да суче съвсем кратко, пак е в полза. А теб да не те притеснява, че видиш ли много скоро е яла. Когато млякото стане достатъчно, ще се разредят от самосебе си и интервалите между храненията. Сега целта ти е да махнеш добавката, която все повече ми се струва, че е била напълно излишна  Wink.

# 8
  • Мнения: 254
Mnogo vi blagodaria za podkrepata momicheta.
Sega pak pravim pauza ot 5 chasa, no sutrin imam dosta karma i tia iade mnogo posle mnogo spi i zatova spored men vecher niamam dostatachno karma. 
Az probvah dosta neshta predi da pomolia za savet, no ne s osoben uspeh.
Vchera veche se otchaiah i misleh che e svarsheno s karmeneto sled kato poredica ot priatelki mi kazaha che i pritiah e bilo taka predi da se otbiat bebocite i kato za kapak pediatara mi kaza che mai prikluchvame s karmeneto.  Zapochnah da se chustvam dosta nesigurna, a mnogo iskam da prodalga da karmia.

Общи условия

Активация на акаунт