Интервално хранене

  • 45 184
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 819
Току що отворих прозореца,че цял следобед отварям хладилника да погледна някой да не ми е откраднал случайно динята hahahaЗа друго не примирам така,както за дини и пъпеши,а и тази моята се оказа образцова.Мъжа ми явно е забелязал,че цял ден нищо не ям и вика,ти до сега поне плодове ядеше,вече и тях ли спря LaughingТа му обясних за новия ми начин на хранене,който смятам за мен да е начин на живот,и се оказа че и той през повечето време така се храни,понеже почти постоянно е в командировки,доста зает през деня и така.Сега ми стана ясно защо той яде само вечер и си е слаб WinkЕли,благодаря ти за разясненията,много са ми полезни,защото аз черпя информция само от темата,а и на всички останали които пишете също PeaceЩе си карам на прозорец 17-22ч. защото така най ме устройва.Малко попрекалих с тая диня,та ще видим на вечеря какво ще хапна,не е решено още.Това е от мен за сега,успех на всички!

# 46
  • Мнения: 4 806
мамамиши, с толкова смепло меню си, че направо ... ти се чудя Simple Smile  Hug  как издържаш.
Вярно е, че всеки си е с различни калорични нужди.

Ели, станало е някакво недоглеждане от моя страна и чак сега прочетох големия ти пост от предходната страница.
Огромно благодаря  Hug  И все се каня да те питам - ти от кога го броиш за начало? Знам, че кантара не ти е мръднал,
но сантиметъра - е. С колко горе-долу? Извинявай за неделикатността, но ми е любопитно (все още  Hug ). Благодаря!

# 47
  • Мнения: 1 819
Асса,ами това е понеже от плодуването явно ми се е посвил стомаха,поне аз така си го обяснявам Rolling EyesИзкарах и захранване,по моя си схема,и този режим ми дойде като по поръчка,защото се чудех как ще я карам нататък...Сега включвам все още постепенно всички храни и гледам да е по-плавно,че много ще ме е яд ако си върна килограмите,а аз смъкнах 6кг. за около месец,което си е голямо постижение за мен.Решила съм да хапвам от всичко,но в умерени количества и колкото ми се яде,не ми е спешно да свалям още,ако и когато стане.Доста ми е любопитно какво ще стане,някак нямам търпение,защото режима е нестандартен и интересен.Дано се включат още хора,ето аз съм от плодуване,друг е бил да кажем на нвд или разделно,да видим и от тази гледна точка как действа.А то естествено всичко е до организъм...

# 48
  • Мнения: 191
Миме, радвам се, че си ОК днес Peace...може пък да е заради многото течности и вчера през деня (преди партито), и днес. Каквото е да е, пак казвам - важното е да се чувстваме добре. Hug
А за книгата, да в пдф е...сега ще се помъча да я обърна в друг вид, ама не гарантирам успех Embarassed Rolling Eyes - познанията ми са скромни...
Авторите са я дали безплатна, ама с идеята да си я свалиш от сайта newsm78...Ще видя какво мога да направя...

Ассе цяло разследване направих на собствените си постове, за да мога да ти отговоря ooooh!, а и за себе си също искам да знам кое как е! Peace Въобще не си неделикатна, напротив - трябва да знаем какво правим и откога! Peace
Та...от 01.02. тази година съм заформила следната КАША   Crazy:
От 01.02. - 35 дни по 90-дневната диета (с нестриктно спазване), с резултат - около 6 кг. по-малко.
Откъм 10-ти март до Великден, който беше на 04-ти април, съм се хранила разделно (доколкото съм могла, защото там часовете между храненията ме побъркват Confused) и съм правила Лунната диета, по 24 часа на фаза.
От Великден, до Гергьовден не съм спазвала нищо, дори и лунните фази. Naughty Blush
Откъм 10 май, съм почнала интервално гладуване, вариант 1 - два пъти седмично по 36 часа на течности и до 25 юни съм изчистила 2,5 килограма, качени м/у Великден и Гергьовден (т.е. - върнала съм се в мача Laughing...тогава се появих пак и при Рицарките).
Оказва се, че на Фаст-5 съм от 16-ти юни насам. Това прави по-малко от три седмици.
В момента обиколките ми, спрямо 01 февруари са:
В най-дебелата част на корема - разлика 7см. Crazy
Ханш - 3см. по-малко.
Най-горната част на бедрото - 3см. по-малко
Кантара обаче не ме обича Thinking....засега Wink

Иначе и двете с Мимиту сте прави, че за по-добри резултати във всяко отношение е по-добре да се съблюдава някакъв вид хранене по време на прозореца. Peace
Обаче аз искам да дам и директно инфо от източника, а там наистина няма такива ограничения.
Момичета, препоръчвам на всички, които ползват английски да си свалят книгата от първия линк, в първия пост. Тя не е дълго четиво - само 67 страници. Написана е като за американци Laughing, с премного подробни обяснения, така че важното ще ви отнеме съвсем малко време за прочитане. Peace А е добре да се прочете - все пак, човекът, който "измисля" режима (т.е. наблюдава резултатите първо върху себе си и така му простветва за какво става въпрос) е лекар и дава интересна информация за поведението на инсулина при този режим, влиянието му върху разграждане на мазнините и др.
Аз имам желание да ви превеждам инфо от книгата, но невинаги имам време, а и като не мога да покажа оригиналния текст се опасявам да не решите, че превода ми е всъщност свободно съчинение Rolling Eyes. А то не е така, напротив - стремя се да дам колкото може повече информация за интервалните гладувания и в частност за Фаст-5, защото намирам тези режими за подходящи за почти всеки, лесни за спазване, ненатоварващи психиката и не на последно място - работещи дори и при ниска двигателна активност. Peace

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 21:56 от _Ели_

# 49
  • Мнения: 1 819
Добро утро,снощи хапнах добре,тиквички,кис.мляко,наденица,пак фъстъци,и останалата диня,та няма да стъпвам на кантара днес EmbarassedРеших да е веднъж седмично,контролно теглене го кръщавам LaughingКакто става ясно от менюто ми,все още не съм се спряла на определен вид хранене,май ще го карам режима както е в оригинал,пък каквото стане.Интересно ще ми е да прочета тая книга,ама английския не ме обича много Rolling Eyes.Ели каквото подадеш,това ще е,за което благодаря!И на двигателната активност идеално ми посва този режим,която при мен е сведена до минимум LaughingПоне започнах да ходя и да се връщам от работа пеш,все е нещо.
,

# 50
  • Мнения: 191
Здравейте, мили ми фастички!  bouquet
Дъщеря ми днес става на 9  и искам да ви почерпя, макар че е рано за прозорци още Laughing



mamamishi , ще превеждам още, разбира се, но в момента нямам време, а и тези дни имаме и гости ooooh! Crazy. Като гледам обаче, теорията ни е ясна на всички. Peace
И не се притеснявай - ти идваш от плодуване, в момента всичко ти се хапва предполагам, така  че си яж спокойно, само да е в рамките на прозореца. Ще си задържиш постигнатото, ще се адаптираш към режима и ще си ОК. И хубаво си го намислила с кантара един път седмично - наистина повече не е необходимо, когато спазваме Фаст-5 по-дългосрочно или за задържане. Peace
Аз също не се меря Naughty...даже и на много по-дълги интервали от една седмица, но си усещам разлики по дрехите. Wink
Още не съм вкарала тип хранене вечер - ям си каквото и колкото ми се яде. Не мога, а и не искам в момента да се занимавам с вида на храната....пък и съм любопитна да видя дали и какво ще стане така newsm78...Количествата на вечерите са ми съвсем нормални, разнообразието от храни - пълно Crazy...а днес ще има и торта, разбира се Wink...

Хубав неделен ден на всички! Hug  bouquet

# 51
  • Мнения: 6
Ехо  Grinning Минавам набързо. Да ви споделя- при мен забелязах, че колкото е по-близо храненето преди лягане, толкова по-късно огладнявам на другия ден; също ако съм се ограничавала прекалено на вечеря (например само месо и салата) пак огладнявам по-рано на другия ден.

Честит Рожден Ден на дъщеричката ти, Ели!!! Да ти е жива и здрава и много да те радва  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 819
Честит Рожден Ден на дъщеричката ти Ели!Да ти е жива и здрава,това е най-важното!Относно превеждането,аз изобщо не бързам,основните неща са ми ясни,смятам да съм си тук и останалото ще се изясни с времето.Права си за плодуването и че сега ми се хапват други неща,пък и захранването ми беше ограничено,но хубавото е,че не ми се ядат сладки неща.То след толкова време на плодове ooooh!,пък и аз карах на сладки такива,не ми се поглежда сладко.Това си е цяло чудо,защото при мен проблема с килограмите винаги се е дължал на шоколади,вафли,кроасани и т.н. и то в големи количества EmbarassedЩе ям каквото ми се яде в прозореца,така реших,пък каквото стане.

# 53
  • Мнения: 4 806
Привет, фастички  Hug
Ели, честитката оттатък съм ти я оставила  Hug
Така, при мен ... Днес имам сериозен плюс, но той не е поради режима, а поради неща преди него, поради фитнеса
(който при мен задъжлително задържа много вода след дълго прекъсване), а и поради моя си "неделен синдром" (та-
ка съм си го кръстила - просто след всеки седмокрай имам покачване в рамките на 1-2 кила, независимо какво и как
съм яла-пила).
В този смисъл не се отказвам от режима, напротив даже. Харесва ми и това е. Интересно ще е сравнението не с
предходната, а със следващата седмица Simple Smile А и официалният ден за сравнение следва да е вторник, а не понеделник.
Менюто от снощи ми е: салата домати и краставици, сирене и маслини, със зехтин; КМ с какао; кайсии; телешки кюф-
тета с домат. Мощно, нали? Много добро чувство за ситост е през вечерта, което особено много ми допада. И много
свежа глава през деня Simple Smile

# 54
  • на майната си
  • Мнения: 425
Здравейте, днес лунувам и да не Ви изпусна, но режима изглежда като за мен - мисля да се пробвам, довечера ще чета какво е писано. Остава да реша какво да е храненето в прозореца Simple Smile.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 324
А, добър ден!
За първи път чувам за този режим и съм много впечатлена. Сега си отговорих на въпроса защо майка ми винаги е била със страхотно тяло, въпреки тъпченето вечер. Тя цял живот /или поне от както имам спомен/ се храни така: от сутрин до вечер - кафе, чай, бира, вечер - хляб и мазнотии, много хляб и много мазнотии, поляти с половин бутилка червено вино и за десерт - една кутия шоколадови бонбони.
За мен също не е проблем да го спазвам. През деня не огладнявам, ям за компания или защото е станало време. От днес мисля да пробвам.

_Ели_, да ти е жива и здрава дъщеричката!

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 13:02 от кльомба

# 56
  • София
  • Мнения: 8 348
Ели, честита ти рожденничка
много радости и спокойствие и за двете ви

аз.... ще си мълча
утре ще казвам, ако е за разправяне

# 57
  • Мнения: 19
Здравейте, много се радвам, че попаднах на вашата темичка и тъй като никога не бях чела за това интервално гладуване  ми се прииска да споделя опит с вас. Винаги съм имала проблем с вечерното хранене /по точно тъпкане/ опитах какви ли не диети и режими. Ефект имаше, но краткотраен. Миналата година така се получи, че през деня бях много ангажирана и пиех само вода и кафе, вечер хапвах салатка и това, което бях приготвила за момчетата. Неусетно започнах да свалям /това, повярвайте ми не ми се беше случвало от години/. Не знаех за това интервално гладуване, за пръв път прочетох преди малко тук и поздравления на инициаторката. Така без да знам за него отслабнах около 4-5 кг./тези кг. се мъчех да смъкна от години/ , които задържах повече от 7-8 месеца, като постепенно започнах да се тъпча пак вечер. От известно време хапвам и през деня и ... резултатът ви е ясен. Като прочетох вашата темичка разбрах, че без да искам съм правила това интервално хранене и повярвайте, резултатът не беше като при другите диети, беше напълно естествен и обнадеждаващ. Искам да отбележа още, че тогава пиех вода, стигах до почти 3 литра на ден, насилвах се, а след това спрях, което вероятно също си е оказало влияние. Сега пак съм 56 кг. при ръст 158 см. Включвам се в редиците ви с ваше позволение, като съм решила вечер да се храня с НВД храни. От опит знам, че една диета или режим като се направи за пръв път има ефект, като се повтори .... ефектът не е същият, необходими са повече постоянство и усилия.  Извинявам се, ако постът ми е дълъг, просто нямам навик да пиша във форуми, а винаги съм била обстоятелствена Simple Smile Ще се радвам, ако съм била полезна на някого. Успех на всички!

# 58
  • Мнения: 4 806
Все се каня и все забравям ... За лятото, както пише в основния сайт, режимът е подходящ. Понеже няма
храна за смилане през деня, няма и термоефект от храносмилането. Поради това летните горещини ще
се понасят по-добре. Положителният ефект от лятото, обаче, се обръща в "дефект" през зимата. Тогава
пък на човек му е студено и, както пишат там, ще се наложи един кат допълнителен дрехи. Е, то до зима-
та има много време  Laughing , ама сега, през лятото идва да е добре  Sunglasses

# 59
  • Мнения: 1 819
Ехаааа,колко много сме станали!Днес много работа,чак сега успявам да се включа.За ядене не ми се и мисли,до сега едно кафе и мноооого вода,не чувствам глад,ще се харесаме с това интервално гладуване,знам си аз WinkСнощи ходихме у нашите и хапнах повечко,ама не си го слагам.Майка ми беше на седмото небе като ме гледа как си хапвам,че с това плодуване,жива ме оплака жената LaughingЩе докладвам резултати в петък,така реших,а и тогава ще стане една седмица от новото ми хранене.Успех момичета Peace

Общи условия

Активация на акаунт