Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 юли 2010, 20:06 ч.

въпрос за аборт

• 4 730
  • 11
  •   1
Отговори
  • софия
Здравейте!
Вярно ли е ,че аборт по собствено желание след 35 години е безплатен?

# 1
  • в 1001-та нощ
имаш предвид, че се поема от НЗОК ли?

# 2
  • софия
Дори и да си здравноосигурена пак се плаща над 150лв(това е минимума),но ако си над 35 год.чух,че нищо не се плаща.Чудя се дали е така,защото ми се налага да го направя и да съм подготвена.

# 3
  • в 1001-та нощ
предполагам, че доплащането зависи от болницата - и нейната ценова политика - ти къде провери?

# 4
  • Варна
Да, вярно е, защото по една остаряла наредба се води като аборт по медицински показания.
НАРЕДБА No 2 ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗКУСТВЕНО ПРЕКЪСВАНЕ НА БРЕМЕННОСТ
Списък на заболяванията, при които се допуска аборт по медицински показания
10.4. Възраст на жената - над 35 години и под 16 години.

# 5
  • софия
Благодаря много за отговора Simple Smile
Значи все още е в сила тази наредба.

# 6
Здравейте!
Вярно ли е ,че аборт по собствено желание след 35 години е безплатен?
Безплатен е. Води се аборт по медицински показания

# 7
Здравейте! Забелязах, че темата е доста стара, но моя въпрос е свързан също с това кога е безплатен аборта и затова реших да не отварям нова тема. Имам едно дете и забременях втори път. Този петък ще правя аборт, но здравните не са ми платени(мислех, че когато съм по майчинство държавата ги плаща). Първият път родих секцио преди 9 месеца. В Търново ми казаха, че ако си платя здравните аборта ще ми е безплатен, тъй като съм раждала секцио. Личната ми лекарка пък каза, че не знае такова неща. Проблема ми е, че разполагам с ограничени средства и немога сега да си платя и здравните и да се окаже, че и аборта ще е плаща. Искам да попитам дали аборта се плаща, ако съм раждала със секцио преди 9 месеца. Надявам се на бърз отговор, тъй като както казах трябва да направя аборта в петък, тъй като съм почти в 3 месец. Благоадря предварително на всички.

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 13:45 от galina_borisova

# 8
  • софия
Безплатен е аборта ,ако си над 35 години или ако имаш  медицински проблеми,които застрашават бременността ти или бебето е спряло с развитието си.Там ,където аз правих аборта цената за здравноосигурени беше 110лв . и безплатни изследвания,а за здравно неосигурените цената беше 120лв.+изследванията.
Щом си по майчинство работодателят ти трябва да ти  плаща здравните осигуровки ,а не държавата.

# 9
Благодаря за отговора  Hug Странното в случая е, че в Горна казват, че не е е така, а в Търново(баща ми пита трима различни доктора и главния лекар, където се правят абортите). Освен това в Горна единия лекар казва, че аборта е 150, а другия 155. Не съм до 5 лева, но е странно да има разминаване. В Търново са казали също така, че до година след секцио се води за аборт по медицински причини. Баща ми днес плати в крайна сметка здравните и ще пиша след като направя аборта, за да знаят и другите момичета дали е вярно или не това.

П.С. Също така не съм работила преди да родя, затова няма как работодателя да ми плаща здравните осигуровки  Simple Smile

# 10
Здравейте! Ако сте родили със секции до една година аборта е безплатен, но само ако са Ви платени здравните осигуровки. Тъй като не всеки го знае някой болници, като например в ГОРНА ОРЯХОВИЦА не го правят безплатно! Така че мили мами помнете, че имаме права и трябва да си ги търсим. Лек ден на всички от форума.

# 11
Здравейте.Видях че темата е малко старичка,но не намерих по нова по този въпрос.На мен също ми се налага да направя аборт по желание обаче и ме интересува дали някоя мама има по актуална информация за цени,изследвания и общо взето всичко свързано с тази тема......А забравих да напиша-не съм здравно осигурена за последните няколко месеца,а досега винаги след внясяне на осигуровките отнема няколко седмици за да ми отчете плащането и се притеснявам че ще стане късно затова ще се наложи да го направя като неосигурена.Ако някоя знае процедурата моля да помогне Praynig

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт