Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
От две седмици махнах биберон-залъкалката на Катрин. Прие го много добре, т.е. без ревове. Но, тъй като заспиваше с биберона в устата сега заспива на гърдата или с шише с кърма \когато съм на работа\. Проблема ми е в това, че през нощта ако й оставя шишета с вода в леглото тя ги изпива и препълва памперса, а и няколко пъти повърна. Махнах водата.  Резултата - не мога да спя. По цяла нощ се изправя в кревата и казва "Мамиии цок" и до там. Ако й  откажа, реееев. Давам й, но повярвайте ми не се издържа. А когато съм нощна смяна се буди само по един път \между 3 и 4\ за една дозичка от 250мл. кърма. Започнах вместо вода да й оставям кисело мляко. За цялата нощ се ограничава само с 250 мл + моята кърма. Не е като 700-800мл вода,
Посъветвайте ме какво да правя. От многото вода повръща . Млякото за през нощта май не е хич желателно. Ако й давам само кърма, не мога да спя, а ходя на работа, давам и нощни смяни
Дали е само период? Пйървите дни като махнахме бибероната се будеше само един път на нощ, ама сегаааа между 4 и 8 пъти Shocked

# 1
Здравей! Къде се изгуби? Нали твоят съпруг беше виновен за всичко?  Grinning

Сега сериозно: Ако е толкова мъчително положението, защо не `и оставиш залъгалката. Има време за махане, вярно, че е големичка, но пък да се тормозиш така. Друг вариант е да намалиш броя на шишетата или количеството на водата вътре. Проблемът с препълнения памперс не е болка за умиране, можеш да пробваш с по-голям номер или друга марка, която поема повече. Виж, това с повръщането би ме разтревожило и мене.
Това ми хрумва засега, дано и други се включат.

# 2
Ааа не съм се загубила. Появявам се от време на време, а и Мъжът ми си е все още виновен за всичко Mr. GreenТой даде бибата на кучето.
Ама хич не ми се иска да я връщам тази биберона.... На такива неща се наслушах. За хлътнати небцета и от сорта. А и на морето като видях сумати си деца на по 4-5 години с биберони.

# 3
Бибата според мен си е махнала точно навреме. За буденето през нощта си мисля, че това е период, който ще отмине.
Незнам дали не може да се опиташ да говориш с детето. Нещо от сорта, че бутилките с мляко са уморени и през нощта спят също като децата и възрастните. Че през нощта мляко няма, но първото нещо, което ще направите сутринта като се събуди детето е да й дадеш мляко. И така вечерите да обесняваш, докато ти повярва - струва ми се, че бързо ще стане. Ако не мине номера, то тогава мъжът ти ще е виновен  Wink

# 4
Ох, ще опитам да й обясня. Ама тя като каже "мамиии, цок" нищо не признава. Бибата лесно я махнах, но я замених с вода. Водата лесно я махнах, но я заменик с кърмата. Искам да продължа да я кърмя, но не по 8 пъти на нощ.
Педиатърката ми се скара, че още яде през нощта

# 5
  • София, Младост 2
Ние бибата махнахме на 4 години - и няма абсолютно никакъв проблем със зъби,захапка или небце (бибата ни беше ортодонтична).Знам какъв кошмар е - два пъти съм се опитвала да отучвам сина ми и не искам да си спомням изобщо за опитите - баща му накрая купи две биберони, за да не може дори по случайност да останем без биба и го оставихме той да се откаже - стана без нито една пролята сълза,когато беше съвсем готов за това.Не те агитирам да връщаш бибата - издържали сте 2 седмици,така че детето вече е свикнало с липсата й и няма смисъл да я връщаш.
За водата можеш да опиташ нещо друго,което работеше при нас(так асе отучихме от нощното хранене с адапте на 10 месеца) и при няколко познати - понеже детето пие,докато има,т.е. ако му дадеш пълно шише,ще изпие пълно шише,опитай да даваш шишето с малко вода в него,примерно 50-тина мл.Може би пак ще се буди толкова пъти,но поне няма да изпива такива количества вода и да повръща.
Най-вероятно е просто период - и съчетанието на твоето ходене на работа с махането на бибита е дошло малко в повече,така че на детенце му трябва време да се пренастрои.

# 6
Аз мисля, че ако се маха бибата, това трябва да стане преди годинката (някъде 6-7 месец). Аз така постъпих с голямата, сега мисля да махам и на малката (но май съм закъсняла малко). При каката отне 2 седмици.

# 7
А обяснете ми това.
Нощес бях на работа. Заспала е без шише вода, без кърма. Баща й й казал, че се свършила и утре ще купиме. Събудила се е в 2 и съпругами й е дал 150 мл кърма. ИЗпила ги е  и е спала непробудно до 9часа. Сутринта лично й смених памперса - СУХ, та СУХ.
На обяд детегледачката я приспала с 20 мл вода. Малката е искала още, но тя й обяснила, че няма и е заспала
А при мен суче, за да заспи. Като се попробуди пак идва да суче... и така до  откат. Направо се ошашках какво да правя. Искам да я кърмя, ама не по 7-8 пъти на нощ. И как ада  го постигна, не знам?

# 8
А ти защо си решила точно сега да й махаш залъгалката ?
Детето е спало спокойно, без да търси "цок"  Wink

Ако пробваш пак да й дадеш биберона-залъгалка?
Това ми се вижда по-удачния вариант  Thinking

# 9
Ех, точно това ми се вижда емоционална връзка с гърдата Simple Smile
Не се прибирай в къщи по време на цок!  Laughing

# 10
А ти защо си решила точно сега да й махаш залъгалката ?
Детето е спало спокойно, без да търси "цок"  Wink
Там е работата, че тяне заспиваше само с нея, ами я цокаше презцялата нощ. Ако случайноя изпусне наставаше невероятен писак и рев до Бога

Не се прибирай в къщи по време на цок!  Laughing
Ама как да стане? Нашиятати работи до много късноиобщо взето вечерно време сме сисамодвете у дома

# 11
Пробвайте няколко дни подред като се събуди през нощта, таткото да ходи при нея. Така няма да може да иска цок.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт