Миомен възел и нормално раждане?

  • 8 391
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте на всички.
Брененна съм с второто си дете,на първия преглед с 4D се видя ,че имам миомен възел.Лекарката ми каза да не се притеснявам ,че ще го наблюдаваме по време на бременноста.Моят въпрос обаче е може ли да се роди нормлно с такъв проблем?Първото си дете родих нормално имах кошмарно раждане,но въпреки това не бих иксала да родя секцио,разбира се ако не се налага.Има ли мами с такъв проблем и как стояха нещата при вас?Миомния възел е около 1 см.,но ми каза ,че може да порастне по време на бременноста.Ще съм благодарна на всички отговорили и ако знаете нещо повече като инфо.за това да ми кажете.

Последна редакция: нд, 04 юли 2010, 00:11 от Mamma

# 1
  • Мнения: 6 323
Ето малко конкретно инфо по въпроса за миома и бременност http://www.koog-vma.com/vaprosi-48.htm

Иначе не е задължително миомата да расте по време на бременността. Твърди се, че резултатите от най-новите изледвания сочат, че при повече от половината проследени жени с миома, миомата се свива през втората половина на бременността.
Не съм имала обаче такъв проблем, не съм и специалист и горенаписаното е само на база прочетена информация.

Желая ти лека и успешна бременност!

# 2
  • Мнения: 46 510
Миомата е много често срещана, доста голям % от жените износват и раждат с такава. 1 см. е нищо, не се притеснявай, най-вероятно няма да имаш никакви проблеми  Hug
Аз съм с 3, най-голямата беше 7 см., другите 2 и 3 см. Влязох за нормално раждане, но заради предлежанието на бебето по-късно решиха да е секцио, не е миомата обаче причината Peace
И наистина както казва Mamma е по-скоро вероятно да се свие, моята стана 5 см. Simple Smile
Само си ходи редовно на прегледите и всичко ще е наред.

Лека бременност   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 980
Статията, която Мамма е дала, покрива основните проблеми. При раждането е от първостепенна важност къде се намира възелът и колко е голям. Голям възел близо до родовия канал означава, че бебето няма да може да излезе оттам. Голям възел на друго място може да предизвика проблеми с контракциите - матката не може да контрахира както трябва. При мен това беше едно от възможните обяснения за неуспешния опит за естествено раждане - контракциите така и не станаха достатъчно силни, за да изтласкат бебето.

Почти невъзможно е да се каже предварително как ще повлияе бременността на миомата - може да се свие, може да тръгне да расте (горе-долу 50 на 50). Не съм много съгласна със статията, че само при некротирали миоми се прави операция по време на бременност - прави се и при бързорастящи големи възли. Моя позната беше оперирана в четвъртия месец, миомата беше стигнала девет килограма. Както и да е разположен възел с такива размери, той е безспорна заплаха за бебето. Но това са изключителни случаи. Важното е да се следят нещата и да имате готовност да реагирате, ако се наложи.

# 4
  • Мнения: 71
Много ви благодаря момичета,исках само да разбера дали винаги при наличието на миома се стига до секцио,както виждам има възможност за нормално раждане стига нещата да не са много сериозни.
Още веднъж Благодаря

# 5
  • Мнения: 38
В началото на бременността също ми откриха миомен възел-2 см., и аз като теб бях притеснена за родоразрешението. В началото нарастваше. В крайна сметка обаче родих нормално бебче 4,140 кг. Преносих с 12 дни и се наложи индукция с окситоцин, но нямам представа дали това беше заради миомния възел или поради други причини. След раждането възелът се беше свил до 1,5 см. Желая ти безпроблемна бременност и леко раждане!

# 6
  • Мнения: 7 263
Поли, бъди спокойна  Peace
При последната ми бременност откриха миомен възел на предната маточна стена, за който не подозирах.
Имах сравнително лека и безпроблемна бременност и това определено беше най-лекото ми раждане ( е може би защото все пак е 3-то), но точно затова исках и теб да те успокоя 2-рото и следващо раждане са много по-кратки и много по-лесни от 1-то ( по принцип)  Peace така че се настрой позитивно! Peace

# 7
  • Мнения: 71
благодаря ви много момичета,наистина ме успокоихте малко .Все пак каквото  трябва ще го направя.

# 8
  • Мнения: 651
Peace така че се настрой позитивно! Peace
Lennyh,
радвам се да го чуя и от теб.
На мен вчера при ФМ ми откриха 2 бр. (1 и 3 см) на предната стена и лекарката пита "Нали няма да раждаш секцио, значи не пречат и не са проблем".
Та се настроих позитивно. Ще ги моря с билки след около година. По-важното в случая е, че бебето е добре и си има всичко...  Heart Eyes(без пишка)  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 45
Здравейте на всички.
Брененна съм с второто си дете,на първия преглед с 4D се видя ,че имам миомен възел.Лекарката ми каза да не се притеснявам ,че ще го наблюдаваме по време на бременноста.Моят въпрос обаче е може ли да се роди нормлно с такъв проблем?Първото си дете родих нормално имах кошмарно раждане,но въпреки това не бих иксала да родя секцио,разбира се ако не се налага.Има ли мами с такъв проблем и как стояха нещата при вас?Миомния възел е около 1 см.,но ми каза ,че може да порастне по време на бременноста.Ще съм благодарна на всички отговорили и ако знаете нещо повече като инфо.за това да ми кажете.
Мила Поли ,аз сьм жена на 40 години, която беше бременна в 16 седмица / 3-та желана бременност /, когато получих неочаквано крьвоизлив.Оказа се, че миомата която имах/4 см / е станала 10 см и притиска както плода така и дебелото черво.Благодаряние на лекарите в Плевенската клиника на проф. Горчев сега сьм жива ,а гинеколога който следеше бременноста ме успокояваше и казваше-Мила нямаш проблем ,толкова леко ще ти протече бременността  направо няма да я усетиш.Да, но това не се случи така и сега от 6 дена сьм оперирана и .......няма да имам повече деца, но поне ще сьм жива.
Поли -не си написала вьараста си, както и коя гестационна седмица си ,разположението на миомата ,показателите на желязото-това са все неща от които зависи нормално бременността.Защо те притеснява и това, че може да родиш секцио-ако това е варианта за двама ви/теб и бебето/ не трябва да го пренебрегваш.Ще имаш дискомфорт след операцията, но се преживява -важното е всичко друго да е наред.Моя сьвет е да си намериш добьр гинеколог, който да ти обясни всички подробности свьрзани с евентуални рискове.Ако желаеш пиши ми на лични ще ти отговоря.Успех!

# 10
  • Мнения: 47
Здравейте на всички! Аз пък тъкмо се реших на 2ра бременност, но получих възпаление на яйчниците и днес при прегледа бях шокирана от новината за миомен възел - 2см. Никога не съм се сблъсквала с това и съм в шок - сега не знам дали да рискувам с бременност, на 35г. съм. А след това - какво се прави с този въищо зел? Има ли други методи за лечение освен операция? Лекарката ми каза, че нямало нищо притеснително, но разбира се съм изключително притеснена  Sad

# 11
  • Мнения: 366
Здравейте на всички! Аз пък тъкмо се реших на 2ра бременност, но получих възпаление на яйчниците и днес при прегледа бях шокирана от новината за миомен възел - 2см. Никога не съм се сблъсквала с това и съм в шок - сега не знам дали да рискувам с бременност, на 35г. съм. А след това - какво се прави с този въищо зел? Има ли други методи за лечение освен операция? Лекарката ми каза, че нямало нищо притеснително, но разбира се съм изключително притеснена  Sad
Щом лекарката ти е казала, вероятно е така. Успокой се! Моя приятелка  роди на 42 години със секцио и тогава и открили няколко миоми по 5-6 см .

# 12
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
добър ден иот мен днес ме сюрпризираха че имам миомен възел 31/26ммSVETLI ти при коя докторка си ходила и си доволна защото аз съм от варна и би могла да ми помогнеш със съвет аз ходих при ЦВЕТКОВА тя работи на БИТОЛЯ 1 заедно със ЖЕЛЯЗКОВА

Общи условия

Активация на акаунт