Упорито зачервяване на скротума

  • 14 406
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
От доста време вече сина ми има някакво особено упорито зачервяване на скротума с неизвестен за мен произход. На миналата детска консултация ни казаха, че било гъбична инфекция от бактерии в акото, които се задържали там и ни изписаха антимикотичен крем.
Ако обаче не остава в гащите повече от 3 минути, при това винаги измивам детето, не го бърша с мокри кърпи.
Противогъбичния крем не помогна.
Крема против подсичане и той (а иначе е железен).
Чудех се дали не е някакво подсичане по-скоро от урината, която се задържа под пениса? Thinking
Започнах да сменям много често памперса, за да е винаги максимално сух... От всичко приложено има само частичен и временен ефект.
Забравих да кажа, че детето не показва да изпитва някакъв дискомфорт.

Някой има ли опит с подобно нещо?

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 477
Не съм имала такъв проблем,но
винаги при зачервено и протрито
използвам ето този крем.
Помага винаги.


Опитай да оставиш в топлото детето без памперс само с бельо.
И хигиена,ако няма ефект пак на доктор.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз за подсичане използвам крем Веледа - и той помага винаги... освен в този случай.
Хигиената е ок.
Стоенето без памперс винаги завършва с локви (най-често по възможно най-трудните за изпиране неща като завивки и матраци, вкл. нашия), а и той пие несметни количества вода и пишка като за световно.... Та по голо дупе не ми е много възможно да го държа дълго..

# 3
  • Мнения: 46 488
По колко пъти го миеш на ден?

# 4
  • Мнения: 132
минали сме през ада с това за4ервяване и Weleda не пмогна.
два са кремовете които мноого помагат: Inotyol (http://www.myapo.at/OTCkatalog/htm/inotyol_salbe.htm)
kakto i MYKOSTATIN- Zinkoxid-Paste- втората лекува направо рани със скрет и е с цинк, деиства против гъбички.
дано ги има в БГ ,потърси ги непременно!!!!  наистина сме опитали вси4ко.
Успех!!!! Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 335

Ами 1-2 пъти. Зависи колко пъти върши голямата работа. + къпането вечер разбира се.
Иначе като сменям само напишкан памперс напоследък ползвам мокри кърпички, а преди... Embarassed не ми беше хрумвало, че трябва да го забърсвам. Супер тъпо от моя страна, обикновено не съм небрежна, ама изглежда в съзнанието ми е останало това, че в общия случай момченцата (големите де) не се избърсват като момиченцата и едва ли не не трябва да правя нищо друго освен да сменя пелената Embarassed
На кой да му хрумне, че той не пишка в тоалетна, а се намокря целия в памперса и логично се задържа урина по гънките.
Затова и си помислих, че може да е подсичане от пишкането и започнах да слагам крема за подсичане + сменям памперса на около 2 часа + вече няма пропуски в избърсването, обаче съществена промяна в състоянието няма.

# 6
  • Мнения: 132
забравих да ти кажа, че и смрадликова ваничка много помогна!

в такива случаи мокрите кърпи4ки не са добри защото имат разни балсами.
опитай с кърпа от кухненско руло намокрена леко с вода и с ниаколко капки бебешко олио,стархотно е удобно.
на мен ми забраниха в този слу4аи лекарите мокрите кърпи4ки..... newsm78

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 00:32 от AnMary

# 7
  • София
  • Мнения: 1 335
минали сме през ада с това за4ервяване и Weleda не пмогна.
два са кремовете които мноого помагат: Inotyol (http://www.myapo.at/OTCkatalog/htm/inotyol_salbe.htm)
kakto i MYKOSTATIN- Zinkoxid-Paste- втората лекува направо рани със скрет и е с цинк, деиства против гъбички.
дано ги има в БГ ,потърси ги непременно!!!!  наистина сме опитали вси4ко.
Успех!!!! Peace

Мерси много, ще потърся непременно!  bouquet
И тези мокри кърпи... май наистина по-добре хартия с вода... и после да попия влагата със суха салфетка май ще е най-удачно...
Благодаря ти още веднъж!

# 8
  • Мнения: 1 310
забравих да ти кажа, че и смрадликова ваничка много помогна!
И аз това щях да предложа. При сина ми винаги е помагала смрадликата. Peace

# 9
  • Мнения: 6 274
Само по скротума ли има зачервяване?
Абсолютно никъде наоколо ли няма?
Забеляза ли кога се появи?
  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 445
При малкото се получава, мажа с Бочко и минава след 2-3 пъти мазане. На лекар не ми е хрумнало да го водя, но не е и упорито като при вас. Забелязала съм, че понякога има "по-кисело" да го нарека ако. (ама как го обясних) Обикновено му се случва, когато яде кисело мляко, затова давам рядко. Моментално се зачервява, въпреки че и аз сменям веднага.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
забравих да ти кажа, че и смрадликова ваничка много помогна!
И аз това щях да предложа. При сина ми винаги е помагала смрадликата. Peace

Може ли смрадликата да се излива във ваничката за вечерното къпане?


Само по скротума ли има зачервяване?
Абсолютно никъде наоколо ли няма?
Забеляза ли кога се появи?
 Rolling Eyes

Ами да, само и единствено по скротума, в долната част на пениса най-общо - още един довод в посока на това, че от пишканото се получава (може би). От месеци го има вече, не помня точно кога се появи...


А между другото, ако му слагам крем за подсичане при всяка смяна на памперса дали импрегнира това чудо? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 310
забравих да ти кажа, че и смрадликова ваничка много помогна!
И аз това щях да предложа. При сина ми винаги е помагала смрадликата. Peace

Може ли смрадликата да се излива във ваничката за вечерното къпане?
Вана със смрадлика правих единствено, когато синът ми беше болен от шарка. Смрадликата е отровна и трябва да се внимава да не се поглъща.
При подсичане и зачервяване съм правила компреси с памук или просто оставях без памперс известно време и мажех на няколко пъти с отвара.  Peace

# 13
  • Мнения: 427
Можеш да ползваш  и много слаб разтвор калиев перманганат но, само за измиване .В никакъв слечай не за къпане.Топваш го В  отделно легенче след като сте се изкъпали или измили,попиваш в по- стара хавлия.Същото важи и за смрадликата.Оцветява неприятно.
Аз ползвах тензух за избърсване,по скоро попиването на влагата.
Също препоръчвам ти пудрата на Джонсън.Изолира влагата и предпазва кожата в памперса. Peace

# 14
  • загубено
  • Мнения: 6 477
Добра идея е смрадликата.Аз на детето никога не съм правила компрес.
Но на себеси съм,и имаше добър резултат.
Но ако са гъбички,както беше писала по-горе смрадлика няма
да помогне само ще облекчи временно положението.После пак..
Тези твари са много упорити,трябва правилното лекарство.
Заведи детето на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт