ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ (ДБМ) - Работна тема 16

  • 154 349
  • 421
  •   1
Отговори
# 375
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Записвам се с желание да помагам с каквото мога.

С огромно уважение към всичко, което правите!


Miho_She а как си с творенето  Mr. Green като отговорник по имфото за базарите, можеш да наглеждаш и в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741020.0
Стартира творенето за Коледните благотворителни базари, на които звената на ДБМ събират средства, за да реализират проектите си и помагат на децата отглеждани в институциите.
Помоща е с много лица  Wink посещения при децата -гушкане, игри и... научени нужди, събиране на необходими вещи, отнасяне до съответния дом, творене за базар, присъствие на самия базар /продавач така да се каже...изключително нужен помощник, всяка ръчичка е от полза/ , евентуални занимания по даден предмет, който куца в училище, издирване на работодатели за младежите навършили 18г и напускащи институциите, събиране на покъщнина за квартирата им.... изобщо богато поле за изява на човек, който иска да помогне  Laughing   
С две думи - добре дошла в редиците  Hug  винаги има с какво да помогне даден човек, особенно когато има желание  Heart Eyes

# 376
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, трябват ми координати на ваш представител в Свищов. Ако някой може да ми помогне - нека ми пише на лични. Благодаря!

# 377
  • Мнения: 1 906
Имам готови неща за базара. Може ли някой да ми изпрати адрес, на който да ги изпратя  Simple Smile
.... и до кога е срока за изпращане?

# 378
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Момичета, трябват ми координати на ваш представител в Свищов. Ако някой може да ми помогне - нека ми пише на лични. Благодаря!


Към момента действащи звена на "Движение на българските майки" има в градовете - София, Бургас, Пазарджик и Пловдив. Звената в Русе и Видин в момента не функционират, заради малкият брой доброволци.  В Свищов няма звено на ДБМ.

# 379
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, трябват ми координати на ваш представител в Свищов. Ако някой може да ми помогне - нека ми пише на лични. Благодаря!


Към момента действащи звена на "Движение на българските майки" има в градовете - София, Бургас, Пазарджик и Пловдив. Звената в Русе и Видин в момента не функционират, заради малкият брой доброволци.  В Свищов няма звено на ДБМ.

Благодаря!

# 380
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте, приятели.
Искам да разкажа няколко истории, с които се сблъскахме тази година и за жалост положението става все по-лошо с нуждаещите се деца в страната. Не говоря за тези в институциите. Стигам до извода , а и преките ми наблюдения се потвърждават с всеки изминал месец, с всяко позвъняване на телефона....
Може би помните (темата още я има) спешната акция за децата от гр. Трън. За щастие, благодарение на вас, положението е овладяно, периодично постъпват дарения, ние също се чуваме с тях и пътуваме да видим децата и семействата им. Ще продължим да пътуваме до там когато можем . На нас ни се иска да е по-често, но за сега определени обсоятелства не ни позволяват.
Преди около месец, наша приятелка ни каза, че в общ. Монтана има изкл. много нуждаещи се деца в семейства. От ромската общност, в бедни райони и в изкл. мизерия......Гери Богданова от БАОО бе така добра да закара при поредното си пътуване събрани от нас и "Надежда за малките" дрешки и мн. др. неща. Правейки супервизия на района и децата в риск, тя ни каза, че положението е повече от зле. Закараните от нея вещи са покрили една малка чест от необходимото. Сподели, че в по-лоши условия не е попадала.......Няколко дни след това получихме много мило обаждане от здравния медиатор за гр. Бойчиновци, който ни благодари и не спря да говори за това колко семейства са били облечени .....
Преди няколко дни, той пак се обади и каза, че са правили обход отново в общината. В момента около 50 деца(20 от тях новородени) мизерстват. Да, знам какво може би се запитате.....Но аз вече не се питам и знам, че за да ни потърсят, означава, че има шанс и воля тези деца да бъдат спасени. Никога не съм ходила в този район, няма и да отида вероятно скоро.

Искаме да им помогнем, но в момента нямаме нито времето, нито ресурса да организираме каквато и да било дарителска акция. Човека каза, че се радват на всичко, особено ако има и подаръци за Коледа.
Ние ще съберем каквото имаме и ще им го предадем. Но то не е много. Всеки ден получаваме писма в пощата ни за дарения от дрехи и играчки. На децата в домовете, с които работим, наистина не им трябват. Ако нещо е нужно, ние пишем конкретно и молим за конкретен дом или семейство. Тези сигнали и молби за помощ в крайно бедните райони  обаче, ни хвърлят в музиката и не можем да стоим безучастни.
Здравният медиатор си остави адреса и помоли да предаване информацията на тези, които биха съдействали и биха дарили дрехи и всичко останало . Особено за новородените и децата. Няма конкретни нужди, той каза ВСИЧКО!
Не можем да събираме и транспортираме даренията до там. Молим, който има възможност да изпраща каквото прецени на тези семейства. Даренията ще минават през общината и медиатора. Вярваме на информацията , защото я имаме от човек, който е бил, видял и снимал условията.
Положението в много семейства в България е критично, но знам, че има и много , които искат да дарят на такива. За това и пиша......Който иска , ще му предоставя контакти.

От днес.......колеги се обадиха, че в с.Ковачевци, Радомирско е открит поредния бежански лагер. Настанени са доста хора, между тях 30 бебета. Голи! Сигнала е от кмета.....КОлегите утре ще кажат нещо конкретно , но ще трябва и там да помогнем........Нямам и конретени контакти, но хората ще си организират транспорт до София, за да вземат събраното.
Вече не знам, за кого по напред да се събира и тн.......Ужасно е! Едиственото, което можем да направим , е да ви информираме и да се опитаме да логистираме някакси тези дарения. Ще поискам утре адрес в с. Ковачевци.....

Благодаря ви , защото знам, че всеки ще си прецени на кого и как може да помогне.
пишете и на мейла ни, защото почти не ми остава време да влизам тук редовно Confused

dvbgm@yahoo.com
 Понякога си мисля, че цялата ни държава е едно нуждаещо се кълбо от мизерия........


# 381
  • sofia
  • Мнения: 7 477
http://www.motopfohe.bg/read_news.php?nid=378

Проектът ни "Ел Пасо" бе оценен и награден от Мото Пфое. Благодарим Hug

# 382
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Успешен старта на базара, момичета! Да продадете всичко и да съберете много парички за децата!   bouquet

# 383
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

# 384
  • Мнения: 38
Привет на всички!
За първи път се включвам. Живеем в чужбина, но се връщаме всяко лято. Искам да помогнем с каквото можем, как да се свържа с координатор в Бургас? Искам и големият ми син да участва като доброволец заедно с мен ако имате нужда от такива. Къде мога да прочета повече за организацията и инициативите? Предварително благодаря и извинявайте ако поста не е на правилното място!
Приятна неделя на всички!

# 385
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Привет на всички!
За първи път се включвам. Живеем в чужбина, но се връщаме всяко лято. Искам да помогнем с каквото можем, как да се свържа с координатор в Бургас? Искам и големият ми син да участва като доброволец заедно с мен ако имате нужда от такива. Къде мога да прочета повече за организацията и инициативите? Предварително благодаря и извинявайте ако поста не е на правилното място!
Приятна неделя на всички!

Здравей  Hug Ето ти линкове тук и във Фейса на звеното в Бургас . На първа страница в темата им тук има телефони за контакт. Можеш да следиш и в двете теми какви акции предстоят и щом се завърнеш лятото да се свържиш и евентуално да се присъединиш .
форума на бг мамма
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=686192.0
страницата им във Фейса
https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0 … 878129721?fref=ts

# 386
  • Мнения: 38
Много благодаря за бързия отговор! Сега се залавям с четене.
Хубава седмица на всички и браво за страхотната инициатива!

# 387
  • Мнения: 273
Здравейте,искам да попитам как мога да стана член на това дружество и още кьм кого да се обьрна вьв Варна,за да даря някои неща?

# 388
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте,искам да попитам как мога да стана член на това дружество и още кьм кого да се обьрна вьв Варна,за да даря някои неща?

Движение на българските майки е фондация  Wink Доброволец се става след като се запознаеш лично с представители, включиш се лично в каузи ,  попълниш анкетна карта, подадеш молба тя бъде разгледана от ръководтвото и евентуално удобрена. След което се подписват декларации да се спазва Етичния кодекс за работа с деца, договор и ... запретваш ръкави Simple Smile)))
За съжаление във Варна няма звено на ДБМ. Най близкото действащо е в Бургас. Поради липса на представители във Варна, няма как да ти дам точно имфо къде можеш да дариш някой неща.... но пък в Благотворителния форум има пусната отделна тема за местата, в които има имформация за нужди извън посещаваните от доброволците на ДБМ . Погледни и там, има адреси и телефони за контакти  Peace

# 389
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Темата за Коледните базари вече е факт, моля при поява на имфо за вашия базар да ми драснете съобщение, за да променям в движение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=802332.new#new

Общи условия

Активация на акаунт