Мисед или спонтанен аборт

  • 2 637
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Преди месец и половина късно вечерта получих спазми ниско долу в коремната област , бях бременна във 10г.с,след 3 дни разбрах че сърдечната дейност на плода е спряла преди 1 седмица. Направиха ми хистологични изследвания оказа се липса на хореални въси .Така и не разбрах това спонтанен аборт ли е или така модерния в момента мисед. Моля ако на някой от вас му се е случило такова нещо и знае повече да пише в новата тема.Попитах доктора дали това не е защото съм на 38г.  , а той ми каза че това няма значение все пак преди 14 години имам успешна бременност (имам син на 14 год). Аз искам да имам още едно дете макар и късно , но искам . Ще се радвама ако някой знае повече от мен и сподели .Благодаря ви много предварително   bouquet

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 20:22 от venetabg

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Няма разлика. Ако просто прокървиш и изхвърлиш ембриона се казва спонтанен аборт. Ако обаче видят, че ембрионът е без сърдечна дейност е missed abortion или липсващ, пропуснат аборт. Тоест в момента тялото ти не реагира на реално приключилата бременност, но така или иначе, ако не се предприемат мерки като кюртаж, ще изхвърли само ембриона.

# 2
  • Мнения: 491
няма разлика  Flutter

# 3
  • Мнения: 405
Спонтанен аборт е бременност, която завършва преди ембрионът да е способен да живее извън матката. Има няколко вида спонтанни аборта.Според мен мисед се нарича аборта, при който плода е умрял в матката. Мисед, наричан още задържан аборт.

# 4
  • Мнения: 2 153
Тея миседи са много гадни! И аз бях така, само че при мен ембриончето е било без сърдечна дейност около 2 седмици в които аз нищо не подозирах!!! След като се установи това започна леко зацапване което постепенно се усилваше!

# 5
  • Мнения: 401
А в коя седмица установиха, че се касае за миссед и е спряво сърцето (извинявай за питането, ако не ти е приятно, не отговаряй)?

# 6
  • Мнения: 2 153
А в коя седмица установиха, че се касае за миссед и е спряво сърцето (извинявай за питането, ако не ти е приятно, не отговаряй)?

Около 10 седмица, но ембриончето беше по- малко!!!

Общи условия

Активация на акаунт