Проблем с котки!

  • 19 904
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 039
Ох, не знам как да започна.
Имам ужасен проблем с уличните котки, които всеки ден влизат в хола ни, изпикават се и изчезват. Вонята е ужасна, не знам какво да правя. Embarassed
Живеем на приземния етаж, направо на терена. По цял ден оставам отворени вратите към двора, няма как да има мрежи на тези врати.
Какво да правя?

Имам невероятно чувствителен нос, и всякакви лоши миризми ме карат да ми се повдига.
На двора мирише на окосена трева, въздухът е свеж, вляза ли вътре - ужас на ужасите. Shocked Shocked Shocked

Знам, че има някакви машинки, ултразвукови ли, не знам точно какви, които гонят животните? Някаква идея дали действат и откъде да си купя?

п.п.
моля, почитателите на котки да ме извинят, да не се почувстват засегнати от темата Blush


# 1
  • Мнения: 18 542
Мрежи на рамка? От онези, които се отварят.

# 2
  • Мнения: 6 039
не, не става. Вратите са широки по 100 и 120 см и ще провиснат. Не става с мрежа.

# 3
  • Мнения: 18 542
Ем, начи забрави за оставени отворени врати... друг сигурен метод май няма... това с отблъскващите спрейове ми е съмнително като ефект. Дано някой да се включи с предложение.

# 4
  • Мнения: 5 393
След като вратите са по-широки, може да се подсилят комарните мрежи с по още една панта, за да не провисват. Те така или иначе не са толкова тежки(комарните врати)

# 5
  • Мнения: 3 485
Маленна ,може би нещо такова ще ти свърши работа:
http://www.odordestroyer.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD& … p;Product_Count=4

# 6
  • Мнения: 6 039
Да, такова или подобно нещо ми трябва. Дали се продава в бг или да търся в ибей, например?

# 7
  • Мнения: 296
Може ли да се възползвам от темата и да питам за нещо подобно и за двора?? Хайде, на райграса - иди-дойди..., но съм си засадила  градинка с подправки - магданоз, джоджен, кервиз и т.н.. Вчера мъжът ми събра една торбичка с котешки изпражнения от там и след това си приготви въздушната пушка. Не обичам котки, но съм пацифист по природа...Та, дайте идеи...
P.S. Дано авторката  няма нищо против, то и за нея би могло до е полезно - ако не припарват в двора, няма как да влязат в хола. При тоя пък ужас - да ми пикаят в хола, сама бих взела пушката...

# 8
  • Мнения: 6 039
разбира се, че нямам против

# 9
  • Мнения: 6 295
Редактирам се, понеже се оказа, че това, което написах, не е вярно. Blush

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 01:37 от Barbabeau

# 10
  • Мнения: 3 485
Маленна за Бг. не знам,но в e-bay има различни видове ,има и за двор каквото търси Гретел.
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1311& … ee-All-Categories

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 05:19 от trendafilka

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Malenna, вземете си куче, макар че моето се сприятели  с котките на комшийката и чат пат ми опикават градината Mr. Green
Моя приятелка си купи скоро ултразвуков уред, но издава един неприятен писък, утре съм на парти у тях и ще я разпитам дали е доволна Peace
Взе нещо подобно на това: http://www.proton-ms.com/index.php?option=com_content&view=a … =55&Itemid=61

# 12
  • Мнения: 4 400
В http://www.amazon.co.uk/ref=gno_logo ,който е с доставка до България  в раздела за градина съм виждала доста и разнообразни ''отблъскващи''.Като започнат от спрейове и прахчета ,през ел .ултразвукови та до същите зареждани от слънцето.Това е по-евтиния вариант,по-скъпо е да си вземеш котарак-мъжки
Като горда стопанка на огромен мъжки кастриран котарак мога да потвърдя че не допуска друго животно да мине по двора камо ли да се покатери на тераса.Пази си територията нищо че е кастриран.В самото начало го отучих да маркира и къщи.Взех отпуск и го дебнех като маркира избърсвах с него.Котките мразят да са омазани и схвана за няколко дни,че у дома не се пишка.Този вариант е неприложим ако не обичаш котки.Те усещат и са много благодарни или отмъстителни ако не си добър стопанин.Накрая става част от семейството.
Има и допилнителни екстри.В района в който живея има много змии,но котката ги убива и съм спокойна за детето.Имаме и немска овчарка,но котарака е по-ефективната охрана.Освен това кучето мирише и цапа повече.

# 13
  • Мнения: 348
След като вратите са по-широки, може да се подсилят комарните мрежи с по още една панта, за да не провисват. Те така или иначе не са толкова тежки(комарните врати)
Или комарната мрежа да се направи като двукрила врата.

# 14
  • Мнения: 6 039
На двора имаме 2 кучета - женски лабрадор и мъжки аляски маламут. Но те са в задната част на къщата. На втория етаж имаме кокер. Котките от съседните дворове са много и адски нахални. От какъв зор ми влизат в хола да маркират. От време на време намирам изпражнения по тревата, на която играят децата и дори нашите кучета не пускаме.

Сега като прочетох инфото за ултразвуковия апарат, се притесних, че ще пречи на кучетата?!

Общи условия

Активация на акаунт