Стотинки по 1,2 и 5

  • 10 126
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте,незнам дали въпросът ми е за тук,но се надявам някой да ми помогне.Имам около 30-40 лв на стотинки по 1,2 и 5.Искам да попитам къде мога да ги обменя?Преди ги вземаха във ВИК,но сега отказват.

# 1
  • Мнения: 41
Попитай в пощата или някоя банка.Мойте ги взеха в пощата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2
Плати си някоя сметка с тях, нямат право да ги отказват.

# 3
  • Мнения: 185
Точно сметката за вода исках да платя,но отказаха.

# 4
  • Мнения: 4 400
НЯмат право ,оплачи се!

# 5
  • Мнения: 372
В някой магазин попитай
 Аз много пъти съм си обменяла така стотинките

# 6
  • Мнения: 1 457
пусни една жалбичка, никой няма право да отказва
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

# 7
  • София
  • Мнения: 3 058
аз имам касичка за такива и като се съберат ги нося в БНБ  Peace

Там си има няколко гишета, където ти ги "обменят" срещу хартиени. Като не е необходимо стотинките да са точна сума - последния път бях събрала 70лв и 38 ст., примерно.
Правят и обратното - може да поискаш да ти дадат стотинки.
Единствено - трябва да са разделени по видове - една торбичка с по 1ст, една с по 2ст., защото ги броят на едни апарати, които се настройват на размер - 1ст. примерно, изсипват се в машинката и тя ги брои страшно бързо.  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Питай в кварталните магазини за хранителни стоки и аптеките...

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Никой няма право да откаже да ги вземе. Шефа ми даже нарочно събра от тук - от там 400 лв на стотинки, за да си плати парното  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 3 675
Аз бях събрала една купа по една и две стотинки и ги пласирах по магазините за хранителни стоки, примерно ако нещо струва 55 ст, давам жълти по 1 и 2, вместо цяло 5 ст или вместо 60ст, никой няма право да ми откаже, това все пак са пари.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 856
Точно сметката за вода исках да платя,но отказаха.
  Shocked Сериозно! Наистина няма право.

Аз като се съберат по 3-5 лв и отивам или плащам някоя сметка с тях (монетите ги допълвам към сметката), или си купувам нещо в Пикадили примерно. Най-чинно си ги броя и изръсвам. Или като си събера една шепа жълтици отивам да си купя цигари. Ама, ха няма да ги вземат - пари са. Както казва един познат, ама ако не ти достигнат такива жълти, никой няма да ти продаде нещо на по-малка цена.  Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 2 854
От доста време събираме така жълтури, в обикновена банка сменят за книжни срещу процент комисионна - айде да си гледат работата. В големите вериги биха ти ги обменили, трябват им дребни, а и имат необходимите теглилки, никой няма да ги брои, тегли се просто.

# 13
  • Мнения: 255
Пробвай в аптеките там има крещяща нужда.... че цените сааа  Crazy

# 14
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Колегата по неволя е успял да пробута стотинките си в енергото. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=396484
Важното е това "...били доста изнервени, но нямали право да откажат, тъй като стотинките са законово платежно средство."

Общи условия

Активация на акаунт