Колко често купувате на децата си играчки?

  • 2 330
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Само за рождения ден и Коледа или по-често? Аз обичах да изненадвам сина си с някоя играчка от време на време, но той го прие по кофти начин и започна сам да ме моли да му купя играчка, дори смята че на определен период му се полага. Дразни ме вече това, а пък по магазините няма чак такова разнообразие от играчки, той вече е на 5 години, доста играчки минаха през нас. Купуваме неща от немай къде. Вече реших и му казах повече никакви играчки без повод. Мога да удържа на думата си ако се запъна. Но не е ли това другата крайност?

# 1
  • Мнения: 3 550
Ние още нямаме този проблем, но съм чувала от други майки, че периодически скриват част от играчките, за да бъдат забравени и оставят на децата да си играят с останалите. Вадят след 2-3 месеца някоя от скритите играчки и тя се възприема като нова.
Имате ли някое съседче на неговата възраст, с чиято майка можете да направите партия и да си разменяте играчки?
Друго не се сещам, но ............... наближава Коледа, ще намаже пак момчето.  Grinning

# 2
  • Мнения: 642
Определено от празник до празник не издържаме ( и той и ние с таткото). Като видим нещо интересно - игра, количка, кубчета и т.н - ако можем да си го позволим го купуваме. Вярно, че от време на време на време имазиблици от сорта на : " Ама кога ще ми купиш...", но общо взето се разбираме - "Нямаме парички тия дни" "Е нали имаш вече такова, само че синьо" "А-а-а, не! Преди 3 дена ти купихме нова играчка! Стига толкова!" и обикновено нямаме проблеми - просто някак си разбира и не мрънка повече. МОже би защото знае, че когато можем без да ни моли ние го изненадваме с нещо интересно. Успех!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Когато как се случи...
Нашите като дойдат в нас и видят купищата играчки, само се ядосват  Close, колко  Money сме дали за глЮпости, според тях.
Но има играчки, на които не се устоява, додето не ги притежава детето ти (т.е ТИ Wink )!

# 4
  • Мнения: 1 383
Номерът със скриването на играчки минава докъм 2 годишна възраст. Дори не мога да скрия част от подаръците му за рождения ден, защото той ги отваря веднага  и после си ги търси.
И аз му отказвам с мотива, че в момента нямам пари или че това вече го има, но това решава проблема само временно. След няколко дни или още на другия ден пак започва да мрънка.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Когато как се случи...
Нашите като дойдат в нас и видят купищата играчки, само се ядосват  Close, колко  Money сме дали за глЮпости, според тях.
Но има играчки, на които не се устоява, додето не ги притежава детето ти (т.е ТИ Wink )!

Шани, пак си написала и моето мнение по темата newsm51
Май в последно време не сме купували играчки. Повече купуваме книжки.
Само ако на мама и хареса много някоя играчка я купува, уж да играят децата Embarassed Embarassed Embarassed

# 6
  • Мнения: 400
И нас ни оплюват как сме си пръскали парите по глупости.. ама не мога да устоя. Май аз съм детето в къщи.. не се спирам да купувам (добре поне, че после ги продавам  Rolling Eyes че иначе...). Поне виждам какво го интересува и какво не.
Иначе и хабер си нямам като порасне и почне да си иска какво ще е?!?!
Дано не е капризно много, но ще се постарая да го науча (и да сдържам Simple Smile ).

# 7
  • София
  • Мнения: 39 740
И при нас е както се падне. Когато и да минем покрай детския магазин с играчките Дияна посочва с пръст и "искам това, и това, и това". Но аз като си представя преливащите кашони с играчки, пъната секция и т.н. и т.н.
Последния път си беше харесала 3 играчки за по 100 - 150лв. Не знам дали са толкова, но обикновено големите играчки в този магазин вървят на тази цена. За Коледа ще има подарък, но едва ли ще е подобна играчка Simple Smile

Но пък винаги когато излизаме на разходка Дияна се връща в къщи с нещо дребно - напоследък книжки.

# 8
  • Мнения: 2 567
Ох и аз съм от тези дето не устояват на искането и се ядосвам на себе си , а и получавам доста упреци от мъжа си и бабите, че много угаждам. Ама какво да се правя  Embarassed
Като беше по малка Бети дори беше показала на баба си как може да ме накара да и купя нещо. Каза ли и "ще видиш бабо сега като ревна и мама как ще ми купи" и така и става.
При мене се изпуснаха нещата може би, покрай болеста и операциите и и сърцето ми се късаше като ревне. Но тя започна яко на ме работи с това като видя, че върви и последно време гледам вече да не се потдавам още повече, че ме хваща яд като видя колко играчки има и за някой не се и сеща , а и няма и време вече да играе толкова с тях.

# 9
  • Мнения: 2 792
 Играчки, купувам когато има повод(празник на някой от тях, демек), иначе си правим разни дребни изненадки, но те са практични неща, моливи,флумастри(хихи научих я, тая дума), пластелини, лепила, книжки, блокове за рисуване и пак книжки Wink.....
 Тъпото при мен е, че сесрите ми са в чужбина и всяка, като дойде 1-2 пъти на година, пристига с един куфар за племениците(имам 3 сестри, но само 2 от тях мъкнат, токова багаж, малката е бедна студентка) и пак се задръстваме с играчки ooooh!

 Ох болна тема са ми тези играчки, ама какво да направя, като сме голяма рода и всеки му е кеф да им подарява Rolling Eyes
 

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Кифлич, чак ти завиждам Simple Smile Аз имам само една сестра, тоже в чужбината, но си идва рядко - през година, и не мъкне куфари... Simple Smile Шегички, разбира се.
Купувам играчка винаги, когато ми се стори, че ще е от полза - т.е. на този етап образователна. Замених голяма част от играчките с дървени еквиваленти, т.к. повече ми харесва идеята за игра с естествени материали, а не пластмаса. Смятам и занапред да е така, само че да наблегна на книжките.

# 11
  • Мнения: 877
Сънувам ги, мился непрекъснато за играчки. Направо съм си бебе аз, а не дъщеря ми. Сега мисля една на Fisher Price, с кубчета, к оито се напасват в едни формички и разни звуци издава като успееш  Grinning Много е хубава, ама е скъпа. Яд ме е защото в USA са супер ефтини, а тук 50 кинта. Ужас! Ама, до колкото се познавам ще я взема. Убедих се, че само хубави и скъпи неща, т.е. доказани фирми. Днес купихме ефтино бънжи и много съжалявам. Но, го взех защото ще е за кратко. Мисля да гледам още две деца, така че инвестициите са ми оправдани.

# 12
  • Мнения: 7 821
По-често купувам книжки, но и играчки взимам без повод. Гледам да не прекалявам, но не винаги се получава  Embarassed .

# 13
  • Мнения: 532
Задължително на празник и когато видя интересна играчка или детето прояви изключително голямо желание да я има и нямаме такава.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 740
Пресен случай ... днес купих един жираф на Дияна (играчка). Знам, че си харесва един голям, но 150 лв .... та купих умален вариант. Ето така без повод. Ама знам ли колко време ще му се радва.

Общи условия

Активация на акаунт