Висока кръвна захар и сега какво?

  • 6 807
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Здравейте момичета   bouquet
Днес ми правиха изследване на кръв и урина на гладно и се оказа, че имам завишена кръвна захар  7,2 при стойности от 3,8 до 6  Sad всъщност кръвна захар и глюкоза едно и също ли е  newsm78

И сега какво на док съм чак във вторник, дотогава какво не трябва да ям сладко и какво друго, опасно ли е за бебето? Да ви кажа честно доста се притесних като видях резултатите  Tired всички други са ми наред - хемоглобин, еритроцити, левкоцити и всички останали само това сега откъде ми дойде на главата  Rolling Eyes

Дали има значение, че предния ден хапнах доста благи неща сладолед през деня, круша, диня и торта вечерта, а по-принцип не ям и не обичам сладко?

# 1
  • Мнения: 749
Виж в справочника за кръвна захар и диабет- щипка  (не повече) канела са ползвали някои (но недей с мед).

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461411.0

Повече движение и храни, богати на протеини, зеленчуци, храни богати на магнезий. Можеш да погледнеш и темата за хиперинсулемията в проблемно забременяване- гестационния диабет е близък до другия- има идеи за хранене.

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 201
alex_og97,изследването на кръвна захар трябва да се прави при 12 часа разстояние от вечерята-да не си хапнала по-късно предишната вечер?Ако е така го повтори, ако не-nadindf ти е казала за диетата Peace

# 3
  • Мнения: 320
Благодаря Ви момичета за бързите отговори   bouquet  bouquet  bouquet
Сега отивам да чета  Hug

# 4
  • Мнения: 241
Не съвсем. Кръвната захар е въглехидрата глюкагон, който се синтезира в панкреаса. Има един баланс между нивата на глюкагона и инсулина.Ако последния е в недостатъчни количества,кръвната захар е висока. Глюкагона по-нататък се превръща в глюкоза, която поддържа норм. функциониране на вътр.органи и е особенно важна за мускулите и мозъка. Simple Smile

# 5
  • софия
  • Мнения: 1 201
Кръвната захар(или глюкозата) се образува от гликоген, а глюкагонът е хормон, който има противоположно на инсулина действие най-общо Peace

# 6
  • Мнения: 749
alex_og97 а инсулин изследваха ли ти- по време на бременността се развива лека инсулинова резистентност,която понякога е нормална. Сама по себе си кръвната захар не дава инфо какво се случва. Първия етап на резистентността е висока кр захар- инсулина не открива рецепторите по повърхността на клетките и не вкарва захарта в тях. Втория етап е повишаването на инсулина, защото клетките гладуват- там в зависимост от диетата кр захар може да е и нормална, но инсулина е висок.

Високата кр захар се получава от яденето на бързи въглехидрати- захар, рафинирани бели брашна. Понякога може да е резултат от честа злоупотреба с тях и да е временно-направи си пак изследвания след няколко седмици. За предпочитане е често хранене, но на малки порции въглехидратите (вкл и следи и плодовете). За предпочитане са пълнозърнестите хлябове, в които има и пшеничен шпрот- това пшеничени зърна смлени на по- едро; храни , богати на фибри- така по бавно се усвояват въглехидратите и не се вдига кр. захар. Дори и да е станала грешка в изследванията този начин на хранене е превенция срещу такива проблеми.

Ако лекаря ти не е специалист по рискова бременност, потърси такъв- там ще следят и много други показатели.

# 7
  • Мнения: 320
Момичета, сега се връщам от док, каза утре сутринта отново да направя изследване, пише глюкоза и другото много не го разчитам, но май е гликериран Hb /не съм сигурна дали е така/ и каза, че ако пак е висок ще ме прати на ендокринолог.
Стискайте палци този път да е в норма и всичко да е заради тортичката  Rolling Eyes

Забравих да ви кажа, че преди да забременея ми правиха обременяване /май така се казваше/ и тогава стойностите бяха в норма.

# 8
  • Мнения: 749
Стискам палци, всичко да е наред. Движение и правилно хранене му е работата. Аз сега проучвам за спорт по време на бременност, защото  четох, че Холи Бери е диабетичка и до 7м е спортувала, но не намирам много инфо, освен за йога и водна гимнастика.

# 9
  • Мнения: 320
Момичета на второто изследване резултатите излязоха в норма глюкозата е 4,8 при стойности от 3,8 до 6, а другото било гликиран хемоглобин, обясниха ми, че това било средната стойност на кръвната захар за 3 месеца назад, та то е 5,1 при стойности от 4,2 до 6,2, та така вече съм спокойна и всичко е ок  Peace
Въпреки това док ми збрани да ям сладко  Rolling Eyes, което разбира се не е болка за умиране Wink

Общи условия

Активация на акаунт