въпрос за пране на дрешки

  • 1 127
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Искам да ви потам на каква температура перете бебешките дрешки - особено се чудя за плюшените. На тях обикновено пише ниска 30-40 градуса, но това дали е достатъчно. И после се гладят нали? Без проблем? Не знам да не ги прецакам нещо:)... а пък искам, а и знам, че ехубаво да се изперат и изгладят всички бебешки дрешки, одеалца и др. преди контакт с новороденото... 10Х Laughing

# 1
  • Мнения: 1 809
Винаги съм прала на 30 градуса  Wink нищо им няма както на дрехите,така и на бебето  Laughing
И не се престаравай особено  Sunglasses въпреки,че  аз гладех всичко в началото после постепенно ми мина манията и само бодитата минаваха през ютията.
А от плюшените (на някои деца и от поларените) дрехи моята г-ца се обриваше,та не съм й купувала много  Rolling Eyes а тези,които вече имаше гои обличах само с блузка с якичка отдолу Confused

За одеалата от плюш си има инструкция за пране -ако имаш такова, прочети го

Успех и леко раждане   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 187
Прера на 30 градуса с бебшки прах и омекотител, след това задължително гладя  Peace!

# 3
  • Мнения: X
  И аз пера както и наште дрешки, само че с Тео бебе, и омекотител и после гладя. Гладех де, щото сега гладя само горните му дрехи. Обаче оня ден мойто педи казало на една позната с бебе на 3 месеца, че било малко за омекотител.  Аз не бях чула до сега, че трябва да са по-големи.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
задължително трябва да изпираш дрехите преди да ги обличаш на бебо
аз пера на 30 градуса и после гладя

# 5
  • Мнения: 5 228
Аз пера на 40 градуса и после гладя. Ползвам Сано Максима откатто се е родила. А за прането на нови дрешки - абсолютно задължително. Освен, че кой зна къде са се въргаляли по складове и магазини, понякога има остатъци от разни фиксатори и др. химикали още о производството.

# 6
  • Мнения: 7 803
30 градуса ариел сензитив, омекотител и дезинфектант

# 7
  • Мнения: 3 356
Пера с Ариел или Персил,всички дрехи(наши и на детето)+ омекотитил.Белите на 50,цветните-на 40 градуса.От известно време почти не гладя.

# 8
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Пера с Есекс всички дрехи на 40-50 градуса. Той е антибактериален, става и за цветно и за бяло. Според мен 30 градуса за бебешки дрешки е малко. Естествено има неща, които се перат на по-ниски градуси. Слагам омекотител. Гладя всичко.

# 9
  • Мнения: 1 613
Аз ги пера на 40С, после в сушилнята и после ги гладя.
До сега не ми се е случвало да се прецака някоя дрешка.

# 10
  • Мнения: 1 107
Пера бебешките на 60 градуса и после ги гладя. Имаме много плюшени и поларени дрешки и нищо им няма  Wink

# 11
  • Мнения: 532
60 градуса, бебешките отделно, после всичко гладя.
само ако пускат боя пера на 40

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Благодарствено на всички - утре ден за пране, че вече понакупихме:) Hug

# 13
  • Мнения: 532
Блазе Ви!
За мен всеки ден е Ден за пране...  bigdance2

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
wright - като гледам може би и по няколко пъти на ден е при теб Hug

Общи условия

Активация на акаунт