Болезнена гърда, темп. 39°C или виновно ли е кърменето на по

  • 2 398
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 468
Цитат на: Vase
И аз имах проблеми с едната гърда ,като теб и пълнех едно шише с вряла вода и правих масаж с него и после след като се нахрани бебе изцеждах гърдата ,ама на ръка.Имах една помпа ,ама тя направо ме влудяваше.Сега всичко се регулира

Е, да ама аз никога не съм го владеела това с изцеждането на ръка. Neutral Face
А с помпата не мога да я изцеждам болната гърда. Само другата мога.  no
Тази нощ пак така- бебето спа и сука много лениво от болната гърда и сега пак съм с термометъра под мишница и зеле в сутиена. Tired Face  Rolling Eyes   Sob

# 16
  • Мнения: 237
И аз имах проблеми подобни на твоите и направо бях изумена, когато свекърва ми замеси малко тесто и ми го лепна на болната гърда. Трябва да ви кажа, че ефектът беше мигновен, направо ме смая! Shocked   Rolling Eyes

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Да допълня за зелето: можеш с нож да го нацепиш леко от вътрешната страна, и да махнеш голямата  жила. Изрежи и дупка за зърното (не знам дали го правиш сега). Все пак не бива твърде много да се прилага зелев лист, а само докато мине болното място. При мноого дълго държане може да се потисне лактацията, казват.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 468
boo, благодаря ти, мила-отзивчива си, както винаги! Simple Smile
Добре, че ми каза това за зелевият лист, че станах като раирана зебра в гърдата.
Аз го вадя зелето от хладилника и откъсвам листо и така натюрел го пльосвам върху болното място. Наистина ме облекчава.
Дано се разкара болката до края на вечерта, че нощес не ми се мисли, какво ме чака. Close

# 19
  • Мнения: 1 533
Копченце, как изкара нощта? Имаш ли Т?

# 20
  • София
  • Мнения: 9 468
Сутринта имах ниска- 37,1 и след това нямах никаква. Simple Smile
Явно успявам да го хвана на време. Кърмя я много на болната гърда, чак се притеснявам да не започне гърдата изкуствено да произвежда повече мляко от необходимото и така проблема с препълването и запушването да стане хроничен. Neutral Face

# 21
  • Мнения: 1 533
Браво!!! Страхотно се справяш, скоро всичко ще се оправи! Гледай да не пиеш много течности вечер преди лягане, докато се регулират нещата.

Целувки Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 9 468
Така е, момичета, наистина всичко си се орегулира от само себе си. Вече нямам никакви проблеми с гърдите (чук-чук!!!), нямам никаква болезненост или проблемни зони.
Наистина си трябва време 2-3 седмици и кърмене, кърмене... Вече няма такова препълване на гърдите, не ми се налага и да изцеждам. Помпата не съм я ползвала от седмица и нещо. Просто нямам нужда от нея.
Бебката си суче все така лакомо и пълни памперсите.
Още не сме я теглили, обаче и все още не мога да видя кърменето като статистическа величина. Wink  Simple Smile

Поздрави на всички и бъдете здрави-вие и децата ви! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 533
Цитат на: kopche
Така е, момичета, наистина всичко си се орегулира от само себе си. Вече нямам никакви проблеми с гърдите (чук-чук!!!), нямам никаква болезненост или проблемни зони.
Наистина си трябва време 2-3 седмици и кърмене, кърмене... Вече няма такова препълване на гърдите, не ми се налага и да изцеждам. Помпата не съм я ползвала от седмица и нещо. Просто нямам нужда от нея.
Бебката си суче все така лакомо и пълни памперсите.
Още не сме я теглили, обаче и все още не мога да видя кърменето като статистическа величина. Wink  Simple Smile

Поздрави на всички и бъдете здрави-вие и децата ви! Simple Smile


Страхотно Grinning
Като я премерите/претеглите да докладваш!

Общи условия

Активация на акаунт