Консервиране

  • 58 083
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 252
Labrex , благодаря  Hug Ще пробвам руския вариант. повече ми допадна

# 61
  • Мнения: 22 867
Labrex , благодаря  Hug Ще пробвам руския вариант. повече ми допадна

Тогава виж и тая рецепта. Не,че има кой знае какви съществени разлики, но......да имаш избор!  bouquet

# 62
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Здравейте!
Интересувам се, дали мога да направя салата ,,Ропотамо'' с риба таранка? Ще помоля , ако е възможно, за подробна рецепта, защото до сега не съм консревирала риба.  Blush
Предварително благодаря!  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 816
От моя опит това:
500гр.боб
500гр.червени чушки
500гр.моркови
1 буркан грах
1буркан кисели краставички
1 буркан доматено пюре
Подправки-целина,джоджен,магданоз,копър-за който обича.
Боба се сварява,чушките и морковите се нарязват средно.Правя марината от:1/2л.олио,1ч.ч оцет,сол и захар на вкус/при мен по 3с.л/.
В маринатата завряла слагам морковите и чушките,варя 10 минутки,свалям от огъня прибавям останалото и топли затварям в буркани и стерилизирам 15мин.
Правила съм и с риба/пастърва/ но не ми харесва.Явно си има чалъм рибата.На мен ми казаха да поври с маринатата за да поеме от миризмите.После се изхитрих и си купувах пушена риба и си отварях консерва и я омешвах.Пък сега моя мъж ми предложи да купим оригинални консерви и да ги смесим с нашата hahahaСмешно ама пък ще пробвам.

# 64
  • Мнения: 497
За тези, които обичат лютичко, ето една рецепта взета от нета. Правя я вече 2 години и ни стана любима, особено на мъжа ми, който яде само чушки-румънки  Joy Joy... Става доста лютичка-зависи от самите чушки, та който яде леко лютиво може да намали лютите чушки на 1/2 кг (примерно)

ТУРШИЯ С ЛЮТИ ЧУШЛЕТА
1кг. Люти чушки-бели топчести (тези които са като бонбонки)
1 кг. Краставички
1 кг. Карфиол
1 кг. Моркови
Чесън, целина, копър, магданоз (по една връзка)

Чушлетата- само леко се пърлят на силен котлон (това трябва да се спазва-не ги печете напр. на плоча-аз така миналата година за по-бързо направих, че тя е с по-голямо пространство, но беше грешка, защото омекват чушките, а иначе си стоят хрупкави), краставичките и морковите се режат на кръгчета, карфиола-на розички.Зелениите нарязвам по на едричко и всичко се обърква в голяма тепсия.
Кипва се саламура от:
700 мл. Оцет
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. сол
1 ч.ч. олио
Като изстине се добавят 10 аспирина. Заливат се зеленчуците, престояват 1 нощ-като от време на време се объркват. Подрежда се в буркани с горемина по желание и се допълва със саламурата.
Не се стерилизира!!!
Става бързо и лесно. Аз ги правя в трилитрови буркани.

# 65
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Сън в лятна нощ, Благодаря!  bouquet
Така я направих, като сложих и рибата вътре. Laughing
Зимата ще долкладвам. Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 214
Момичета върнах се, от понеделник вторник ще наваксвам и ще пиша.

# 67
  • Мнения: 383
здравейте момичета,

знае ли някой как се стерилизира/Консервира във фурна, по точно аз намерих малко информация, но не мога да разбера това: "След като се появят „перли” в буркана, т.е. мехурчета, започва процесът на стерилизация на бурканите. "  

къде се появяват перлите вътре в буркана или извън него, щото пробвах дунавска салата но перли имаше само извън буркана, но нещо ми подсказва че тез перли требе да са вътре в буркана newsm78

помагайте   Praynig

edit1:

оопс, видях ги "перлите"  Mr. Green едната част ги стерилизирахме във съд със вода, накрая наистина се получават перли най отгоре на течноста, а пък аз не съм ги видял щото съм напълнил  вповече бурканите, начи нивото на саламурата трябва да е около пръст и половина под най горната повърхност на буркана  newsm78

пускам процедурата в моята фурна(на руски)

забележки взети от горната информация :

- Нареждат se бурканите в тавата, най много 6 броя
-напълнете я с около 1cm гореща вода(500мл / около 80°C),
-поставете я в долната част на фурната за печене(2ри етаж).
-при стерилизиране във фурна бурканите трябва задължително да са с еднакви размери и съдържание.
-Бурканите не трябва да се опират един в друг.
-Пуснете фурната на температура 180°C само на долен нагревател без вентилатор
- След като почнат да се появяват „перли” върху повърхноста на саламурата , т.е. мехурчета, започва процесът на стерилизация.
- При шест еднолитрови буркани „перли” се появяват след около от 50 до 70 мин.
- След като се появят „перлите”, намалете температура до посочената в рецептата
- Оставете бурканите да се стерилизират/варят при тази температура за времето, указано в рецептата.
- Веднага след като изтече времето за варене, извадете бурканите от загрятата фурна.

- констатирах че през цялото време фурната много бавно се загрява и се затопля едвам  до 130°C  newsm78

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 02:38 от Ердинч

# 68
  • Смолян
  • Мнения: 42
Публикувана от: Джеронимо 
Здравейте!
Интересувам се, дали мога да направя салата ,,Ропотамо'' с риба таранка? Ще помоля , ако е възможно, за подробна рецепта, защото до сега не съм консревирала риба. 
 
Ето едно място от където можеш да прочетеш нещо полезно за консервиране на таранка интересно е:http: //forum.nariba.com/viewtopic.php?f=20&t=15709

# 69
  • Мнения: 5 001
Здравейте!
Интересувам се, дали мога да направя салата ,,Ропотамо'' с риба таранка? Ще помоля , ако е възможно, за подробна рецепта, защото до сега не съм консревирала риба.  Blush
Предварително благодаря!  bouquet
OХ! ooooh! ...Може и да може,ама в таранката има мнооооогооооо кости и няма да е приятно за ядене....

# 70
  • Мнения: 2 214
Ама аз с тая бременност всички теми занемарих #Cussing out

# 71
  • Мнения: 951
А знае ли някой рецепта за стерилизиране на  сок от плодове.
Купихме си  сокоизстисквачка, сока е перфектен, но  в сегашният момент имаме многооо плодове които едва ли ще можем да съхраним и да правим постоянно пресен сок.
Така че ако  някой има идея как да го запазя, нека да сподели.

# 72
  • Мнения: 2 214
А знае ли някой рецепта за стерилизиране на  сок от плодове.
Купихме си  сокоизстисквачка, сока е перфектен, но  в сегашният момент имаме многооо плодове които едва ли ще можем да съхраним и да правим постоянно пресен сок.
Така че ако  някой има идея как да го запазя, нека да сподели.
В Украйна (поне там където живеех) не стерилизират плодове и зеленчуци.
Технологията е друга.
Сок затваряме така.
Заливаш буркани с вряла вода (преди това си ги измила добре)
Заливаш капачките с вряла вода.
Оставяш за 3-4 мин изливаш водата.
Сока в тенджера и на котлона, ако има нужда добавяш захар (правя и за детето затова захар не слагам) след като заври да поври на бавен огън 10 мин. Усилваш огъня да заври силно, разливаш в буркани или шишета, затваряш обръщаш с капачките надолу, покриваш с дебело одеяло и ги оставяш за 24 часа.
Готово.

# 73
  • Мнения: 1 074
През изминалата седмица най-после направих една доза универсална подправка. Ето я

и в бурканчета

Чушките, които пекохме миналата неделя и вече са във фризера

# 74
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
г-жа Стихийно бедствие, това само с капачки на винтове става, нали?

Цитат
Усилваш огъня да заври силно, разливаш в буркани или шишета, затваряш обръщаш с капачките надолу, покриваш с дебело одеяло и ги оставяш за 24 часа.
Готово.

Общи условия

Активация на акаунт