Консервиране

  • 58 061
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 951
А знае ли някой рецепта за стерилизиране на  сок от плодове.
Купихме си  сокоизстисквачка, сока е перфектен, но  в сегашният момент имаме многооо плодове които едва ли ще можем да съхраним и да правим постоянно пресен сок.
Така че ако  някой има идея как да го запазя, нека да сподели.
В Украйна (поне там където живеех) не стерилизират плодове и зеленчуци.
Технологията е друга.
Сок затваряме така.
Заливаш буркани с вряла вода (преди това си ги измила добре)
Заливаш капачките с вряла вода.
Оставяш за 3-4 мин изливаш водата.
Сока в тенджера и на котлона, ако има нужда добавяш захар (правя и за детето затова захар не слагам) след като заври да поври на бавен огън 10 мин. Усилваш огъня да заври силно, разливаш в буркани или шишета, затваряш обръщаш с капачките надолу, покриваш с дебело одеяло и ги оставяш за 24 часа.
Готово.
Страхотно!
Благодаря, утре ще опитаме. Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 1 831
Ето я и моята рецепта за лютеница
6 кг. червени чушки;
1 буркан доматено пюре;
180гр препържено олио
няколко люти чушлета - на вкус
сол - 2 с.л. /и тя е на вкус - опитва се/
захар - 1с.л.
1 пакетче черен пипер - аз слагам на зърна, но може и смлян
Чушките се изтърбушват, пекат, обелват се и се мелят. Към тях се добавят доматеното пюре, препъженото оли /като се изсипе да "цвърчи" / в първият момент олиото изглежда много, но като се разбърка добре, се поема/, лютите чушлета и подправките. Всичсо се разбърква и се пълни в сухи бурканчета. Стерилизира се 15 минути от завирането на водата. Бурканите топли се вадят и се оставят с капачките надолу до пълното им изстиване.
Много лесна и вкусна /според нашето семейство рецепта/.

# 77
  • София
  • Мнения: 111
Виждам, че в темата не е писано дълго време, но не искам да отварям нова.

Опитвам се да стерилизирам домати и за първа година се занимавам с такава дейност. Използвам буркани с винт и нови капачки, покривам ги с 2 пръста вода и въпреки това като изстинат капачките "пукат", мърдат при натиск. Някой да знае хитрина за яко затваряне на капачки с винт.

# 78
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Ето ме и мен в темата на г-жа Стихийно бедствие.
Някои ме познават , някои не. Показвал съм ги и в други теми , има ги и в "Любими",
но да ви ги предложа и на вас, няколко мои изпитани рецепти. Може пък някой да ги хареса... newsm78:

Мариновани камби
 (една доза няма да ви стигне,гарантирам)

 5кг червени камби почистени, 1кг карфиол,1средна зелка,1кг моркови,1глава кервиз (целина) с листата, всичкия зарзават да е 9-10кг нарязан за консумация.Приготвя се марината: 1л.оцет,7чаени чаши вода,1суп.лъж. натриев бензоат,1ч.ч.едра сол,1кг.захар.В голям съд се залива зарзавата с марината,пестоява 12ч.,пълнят се бурканите,във всеки се слага по 1скил.чесън ,5-6зърна чер пипер,3-4 зърна бахар. Залива се с марината и се стерилизира малко (за капачката)                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Бърза,вкусна, туршия-(не трайна)
   (ще ви стане любима!)

5кг.зеленчуци,предимно зелени домати се нарязват за консумация.

МАРИНАТА:1каф.чаша мед,1каф.чаша захар,1каф.чаша сол,1каф.чаша
олио,0.500гр.оцет,0.600гр.вода,бахар,даф.лист- след като заври сместа,се заливат зеленчуците и след 2-3 дни е готова за консумация. Прибавя се и 1 глава чесън –белени скилидки.

(по желание след седмия-осмия ден, може да се пресече със натриев бензоат)

Мариновани пукани рибки-(ужасяващо вкусни)

5-6кг.чушки-рибки(по възможност да не лютят много) се опукват леко на скара,след като изстинат, нареждат се плътно в буркани, като най-от долу се слага 8-10 зърна ч.пипер,5-6 зърна бахар,1-2 скил.чесън нарязан,2-3 резенчета морков,щипка магданоз.

Приготвя се марината от:
1ч.ч олио ; 2ч.ч захар; 1ч.ч сол; 2бут. Оцет(по 0.700гр.) и 2литра вода.Слага се да заври и с врялата марина се пълнят бурканите, затварят се добре и се обръщат с капачките надолу до като изстинат.

Извинявам се ,ако съм прекалил. Praynig

Последна редакция: нд, 08 сеп 2013, 13:55 от midkoo

# 79
  • Мнения: 2 214
midkoo  хич не си прекалил, аз съм ти фееееееееееен Simple Smile
ако метнеш и рецепта на вкусно кьопоолу, цена няма да имаш   bouquet

# 80
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Маринован патладжан

Продукти:
3кг. патладжан
0.6 - 0.8 кг.моркови
3 глави чесън избелен и нарязан
2 вр. Магданоз – нарязан
150 мл. вода ; 180мл. оцет ; 180мл захар
1 равна с.л. сол ; 1 с.л. олио

Приготвяне:
Патладжана се бели,нарязва се на кръгчета 1 – 1.5см.дебели, посолява се, и се оставя  1час да се оцеди. Приготвя се в тенджера сироп (марината) ,Затопля се водата, захарта, солта, оцета и олиото до като се разтопи всичко ,охлажда се. Във фритюрника или в друг съд в повече олио се изпържва(аз не пържа! пека го на скарата!) подсушения патладжан малко, да си смени цвета само, и се пуска в сиропа (марината) и така ,до като се изпържи всичкия. После се нарежда в буркани на пластове, патладжан, моркови, магданоз, чесън плътно ,залива се със сиропа и се стерилизира 20-25 мин.

Рецептата я чопнах от Пеп4о
Изпробвах я - страхотна!

# 81
  • Мнения: 9 092
Виждам, че в темата не е писано дълго време, но не искам да отварям нова.

Опитвам се да стерилизирам домати и за първа година се занимавам с такава дейност. Използвам буркани с винт и нови капачки, покривам ги с 2 пръста вода и въпреки това като изстинат капачките "пукат", мърдат при натиск. Някой да знае хитрина за яко затваряне на капачки с винт.

виж и в по-актуалната тема за зимнината и консервирането .

За тези капачки здрави ръце трябват. Като са готови, изваждаш ли ги да обърнеш на капачка?
Не съм доволна от тях и гледам освен за мед, за друго да не ползвам тия буркани  Whistling

г-жа Стихийно бедствие, мога да предложа това http://pep-4o.blogspot.com/2010/01/4.html
предпочитам го нарязано, вместо пасирано. Ако искаш кисела нотка - може домат да си сложиш.

# 82
  • Мнения: 2 214
дай линк към по актуалната тема моля Praynig

# 83
  • Мнения: 9 092
дай линк към по актуалната тема моля Praynig

 Joy много често ми се случва вече, копирам го и забравя да пусна.  Добре, че темата е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=731608.0

Общи условия

Активация на акаунт