Питане за Фенистил -капки

  • 26 356
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 082
malinamila след като започнахме да пием Фенистил преди и след ваксина, не сме имали никакви проблеми. Преди това, като сложихме първия Пентаксим освен температура имаше и  обрив, отпадналост, слабост в мускулите 3-4 дни след ваксината  ooooh! Измъчи се милото  Tired 

# 16
  • Мнения: 71
Ползвали сме Фенистил капки, както и Фенистил гел при алергична реакция - обрив, след ухапване от насекоми или следствие от определена храна. При тези случаи  лекарството винаги ни е помагало.

# 17
  • Мнения: 305
Фенистил-капки сме ползва само за алергия. Не знам да се дават за нещо друго.

# 18
  • Мнения: 3 993
Въпросът е ще избегнем ли  температурата и неприятните  усещания след ваксината ако  давам Фенистил

Няма да ги избегнете, ако има такива. Фенистил не е температуро-понижаващо лекарство, не може да замести Панадол или Нурофен примерно. А върху мястото на убождане може да слагаш риванол, сигурно знаеш това.
Не бях чувала Фенистил да се предписва във връзка с ваксиниране.

Шапокляк добре ти е обяснила, Фенистила е антихистамин. Аз съм давала капките, когато дъщеря ми имаше обриви като новородено, предписа ги кожен лекар. 

# 19
  • София
  • Мнения: 30 142
Фенистил синът ми е пил при алергичен обрив, след ваксина не съм му давала  newsm78

# 20
  • Мнения: 35
Педиатърът ни  ги изписа  до  ги пием преди  ваксина  ,  заради  предната , при  която освен температура и отпадналост ,друго  нямаше
 По  този  повод педито  ги изписа ,казвайки
че  няма  да има  температура  ,,и понеже се  съмнявам ,затова ви  пиша

# 21
  • София
  • Мнения: 44 098
температурата няма да избегнете с противоалергични капки.

# 22
  • София
  • Мнения: 30 142
температурата няма да избегнете с противоалергични капки.

и аз така мисля  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Давах на дъщеря ми фенистил преди ваксина, защото получавеше алергична реакция - зачервяване и подуване на мястото на убождането. Температура е вдигала, но само когато получи реакцията, т.е., когато не бях давала фенистил. Знам, че антихистамините нямат общо с понижаването на температурата, просто споделям.

Общи условия

Активация на акаунт