Да похвалим стоматолога си, или Бял списък на лекарите по дентална медицина

  • 510 222
  • 961
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 940
Алабин No8 - Иван Райчев. Изключителен, не бих го сменила за никой, въпреки цените.
По - добре скъпо и качествено, отколкото евтино и некачествено. Peace

# 631
  • Мнения: 6 877
Алабин No8 - Иван Райчев. Изключителен, не бих го сменила за никой, въпреки цените.
По - добре скъпо и качествено, отколкото евтино и некачествено. Peace

Колко скъпо, може ли пример?

# 632
  • Мнения: X
Кариес - от 220-260 лв.

# 633
  • Мнения: 4 940
Ехееее  Shocked , и аз си представях скъпо, ама чак толкова... Mr. Green

# 634
  • Мнения: X
Ами на мен ми взима по 180 лв. вече, но съм му една от най-редовните пациентки. Правил ми е 13 зъба с кариеси, предстои ми слагане и смяна на корони, плюс импланти (но тях при колегата му хирург). В общи линии съм вечният пациент  Mr. Green
Освен това, професионализмът му сме обсъждали със стоматолози от същия ранг. С моите проблеми със зъбите не мога вече да се доверя на никой друг. Не съм убедена, че за всичко е валидно, че качеството определя цената, но в този случай гласувам с две ръце за моят стоматолог.

# 635
  • Мнения: 4 940
Ами на мен ми взима по 180 лв. вече, но съм му една от най-редовните пациентки. Правил ми е 13 зъба с кариеси, предстои ми слагане и смяна на корони, плюс импланти (но тях при колегата му хирург). В общи линии съм вечният пациент  Mr. Green
Освен това, професионализмът му сме обсъждали със стоматолози от същия ранг. С моите проблеми със зъбите не мога вече да се доверя на никой друг. Не съм убедена, че за всичко е валидно, че качеството определя цената, но в този случай гласувам с две ръце за моят стоматолог.
И аз съм вечният паниент! Mr. Green Но щом си сигурна и довона от него, супер! Добре е, че си намерила точният зъболекар и му се доверяваш напълно. Аз след много смени все още не съм го намерила и не мога да се доверя напълно. Sad

# 636
  • Мнения: 38
Д-р Георгиев, красно село... ще ви бъде забавно и приятно, аз като човек, който изключително много се страхува от зъболекар.. ходя вече по-спокойна. И в устата ми има някакъв ред, направи ми сума ти зъби. Работи с НЗОК на прилични цени според мен за София.

# 637
  • Мнения: 1 522
По-горе се коментираха цени за лечение на кариес и се ужасих.
Всъщност как вървят в момента цените за пломба в София?

# 638
  • София
  • Мнения: 592
По-горе се коментираха цени за лечение на кариес и се ужасих.
Всъщност как вървят в момента цените за пломба в София?
Всъщност пломбата не е нещо,което е еднакво навсякъде,както например хляба добруджа е еднакъв навсякъде и се различава само по цената или както киселото мляко на баба 4,5 процента е еднакво и в била и в кауфланд,а се различава само по цената си.
Пломбата е различна при всеки зъболекар.Затова и цената е различна.Например химиополимера струва 45-65 лева на стоматолога,който го ползва,а фотополимера на някои фирми струват по 1000 лева.
Няма как цените да са еднакви.Цените от това,което съм гледал аз за пломба са между 25 и 200 лева.Не гледайте само цената,тя е част от услугата,но не най-важната

# 639
  • Мнения: 4 940
Точно така, цената не е важна. Важен е качествения материал и качествено свършената работа. От опит го знам, и съм си патила, за това, че съм гледала цената, поради липса на финанси разбира се.

# 640
  • София
  • Мнения: 17 711
Имам един малко наивен може би въпрос. Grinning Ако съм осигурена, мога ли да отида при когото си поискам зъболекар, работещ с НЗОК? Или е на принципа на личните лекари и се вписва в здравната книжка един човек и можеш да ходиш само при него. Простете невежеството, отдавна не съм ходила. bouquet

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 23:05 от The Catcher in the Rye

# 641
  • София
  • Мнения: 3 158
Можеш, носи си здравната книжка.

# 642
  • София
  • Мнения: 17 711
Мерси, ще прочета темата значи, за да си избера.

# 643
  • Мнения: 4 940
Имам един малко наивен може би въпрос. Grinning Ако съм осигурена, мога ли да отида при когото си поискам зъболекар, работещ с НЗОК? Или е на принципа на личните лекари и се вписва в здравната книжка един човек и можеш да ходиш само при него. Простете невежеството, отдавна не съм ходила. bouquet
Можеш да отидеш при когото си пожелаеш и да смени зъболекаря, когато поискаш. Винаги носи здравната книжка, за да минеш по ЗК.
В кой град си търсиш стоматолог?

# 644
  • София
  • Мнения: 17 711
София Simple Smile
За кариеси, нямам нещо друго кой знае колко сложно, но при стоматоложката, която посещавах досега години наред, много бързо ми се изтъркват пломбите (фотополимер) и през 3-4г ги прави. Не знам, може и да е нормална амортизация, но майка ми с други срокове ми се хвали.

Общи условия

Активация на акаунт