Да похвалим стоматолога си, или Бял списък на лекарите по дентална медицина

  • 512 641
  • 962
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Тогава ти трябва добър специалист, като задължително трябва да направиш компромис с пол, цена и местоположение. Нелекувани навреме и неправилно зъби може да доведе до загубата им.

# 661
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
За Пловдив - аз и цялото ми семейство + семейни приятели сме доволни от д-р Русинка Иванова.
Много внимателна и работи добре.

# 662
  • Мнения: 513
Бихте ли препоръчали стоматолог в София, който прави здрави и дълготрайно издръжливи коронки, тъй като имам вече имам лош опит с наскоро отчупили се такива. Много ще съм ви благодарна, тъй като спешно си търся!

# 663
  • Мнения: X
Моят- Иван Райчев- Алабин 8; телефон за записване на час +35929804793. Ако няма да има релечение на корени, цената за металокерамика е 470 лв., а за циркониева е 680 лв. За направата на коронката се чака около 10 дни, преди това се ходи за оформяне на зъба и вземане на отпечатък. Миналият и този месец си сложих 2 циркониеви- какво да ти кажа, няма никаква разлика, сякаш са по-истински от истинските. Много съм доволна и не съжалявам за нито една стотинка, която съм дала.

# 664
  • Мнения: 1 179
Здравейте, търся мнения за MGdentalclinic на доктор Грънчев, както и за цените на услугите.

# 665
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте, търся мнения за MGdentalclinic на доктор Грънчев, както и за цените на услугите.
Ходя при него от 2005г. Уникален стоматолог. Там се лекуват и вече много мои познати, които съм пратила, както и семейството ми. Децата ми също са в тази клиника. Прави перфектно от начални кариеси и вадене на млечен зъб, до имплантология и сложни операции. Екипът му е невероятен, абсолютни професионалисти са всички. Цените са високи, но си струва, с чисто сърце препоръчвам да отидете на един консултационен преглед и да разпитате за всичко, ще сметне и цената на лечението, и всичко ще обясни подробно. Излишно е да казвам, че техниката и материалите са възможно най-качествените и иновативните. Simple Smile

# 666
  • Мнения: X
От чисто любопитство питам, какви са цените за обтурация и циркониева коронка ?

# 667
  • София
  • Мнения: 4 035
От чисто любопитство питам, какви са цените за обтурация и циркониева коронка ?

За съжаление нямам как да ви помогна с такава информация, зависи от материала на пломбата, на колко повърхности е, колко е голям кариеса, а с коронките грам не съм в течение, последно коронки слагах 2012та.

# 668
  • Мнения: X
Сигурно има някакъв диапазон за кариес без усложнение. Моят например взима от 220-260 лв. за кариес без последващо лечение.

# 669
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами аз понеже кариеси нямам, минвам направо на пулпити, мога да ти кажа за голямата ми дъщеря. Наскоро й правиха кариес на постоянен дъвкателен зъб, без усложнения и поледващо лечение, на две повърхнини беше кариеса и платих 90лв. Още изначално ме предупредиха, че този вече ще е с цена на пломба за възрастни, защото е на постоянен и трябва да се прави с качествн фотополимер. На малката на млечни зъбчета ми взимат 40лв за пломба.

# 670
  • Мнения: 4 275
Прегледах си записките за два зъба лекувани юни-юли месец, но не съм била много стриктн, та не мога да дам точна цифра, но грубо съм дала около 200 +/- 20лв за два зъба, като единият беше релечение, трябваше да се почисти каналът и да се запълни наново. Зъболекарят е с много добри отзиви и работи добре. Така, че за мен тези 220-260 лв за елементарен кариес (едно посещене само), ми се виждат много

# 671
  • Мнения: X
Да, моят взима много, затова ми беше интересно да разбера дали навсякъде, където споменете, че е скъпичко сумите са подобни. Е, на мен ми е взимал най-много 240 за дълбок кариес, иначе ми е правил 2 кариеса за по 180 лв., но аз ходя постоянно от няколко години при него и няма тенденция да спра скоро с посещенията, защото моите зъби, правени преди толкова години, се нуждаят от много сериозни интервенции, последно платих над 1000 лв. за циркониева корона и релечение на 2 канала. Много ми е трудно да отделям такива средства, признавам, но правя всичко възможно да спестявам и да се лекувам при него, защото е много добър и му имам пълно доверие. Толкова съм си изпатила от зъби, че ми е почти невъзможно да седна на чужд стол (е, освен при Франсис).

# 672
  • Мнения: 4 275
Има чудесни зъболекари, които не взимат толкова много, а работят добре. Но си мисля, че ако тръгнеш да си търсиш нов зъболекар, няма да го откриеш от раз и ще трябва да минеш през няколко разочарования, докаро попаднеш на твоя нов доверен зъболекар.

Аз години наред си ходех при една зъболекарка, редовно един път в годината. Оправяли сме по някой кариес, друг път ми се е разминавало само с почистване на зъбен камък. И така докато един ден не реших да оправя един естетичен проблем с оцветен зъб. Попаднах в клиника Дучеви, където на прегледа ми казаха за няколко кариеса и че имам 4 ретинирани мъдреца, за които моята тогавашна зъболекарка не ми е споменавала нищо. Разочаровах се, че не ми е хванала е кариесите навреме и реших, че повече няма да ходя при нея. Оттогава насам обаче сякаш все още не съм убедена, че намерих точно моя зъболекар. На едно място ми взеха 600 лв за релечение за зъб, което ми се видя безумно скъпо и преустанових ходенето там. (Да не говорим, че все още усещам студено с този зъб!!!) След това попаднах при един, който ме качи в колата да ме кара при негов колега, който имал по-добър апекс локатор...
От последния съм доволна, има си и рентген в кабинета, зъбът, който лекува е добре засега, не усещам студ, както при този "златния" от по-горе... Но като минус отчитам многото чакане, заради многото пациенти. Вместо да ми оправи зъба за една седмица с три посещения, както са правили всички други зъболекари, тук трябваше да ходя три седмици поред с по едно посещение. Просто графикът му е много пълен, но работи добре, с добри отзиви в бг-мама и не на последно място - цените са му приемливи.

# 673
  • Мнения: X
Аз и не искам да го сменям, да не говорим, че работи и с лицево-челюстният ми хирург. А него пък съвсем не бих сменила- имам сериозен проблем с недостатъчна кост за импланти (дори с добавъчна такава), и му имам пълно доверие, че ако не може да се направи нищо, след като види резултатите от скенера ще ми каже истината, а няма да ме мотае, или да иска да ми вземе парите.
Иначе наистина има добри специалисти в България, но са много, много малко. Аз не бих седнала на стол, без стоматологът да има лупи, микроскоп и кофердам.

# 674
  • София
  • Мнения: 4 035
И на мене ми е сложно да отделям парите за лечение на мойте зъци, защото са много зле, но пък 200лв за кариес без лечение ми се струва наистина чиста проба изнудване и мародертсво. Миналата година обсъждахме коронки и ми спомена зая 500лв, не знам дали за циркониева говореше или за нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт