Проблем с бойлер - капе от корпуса

  • 15 235
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте - тези дни се пренесохме в ново жилище под наем, без ТЕЦ и на бойлер. Хазяйте по една или друга не уточниха на колко години е бойлера, но споменаха че почти не е бил ползван. Досега със семейството ми /имаме момченце на 3 годинки/ не сме ползвали бойлери и не сме запознати, та бойлера е на Елдоминвест - вчера вечерта от индикатора за температурата по средата на корпуса прокапваше тънка струя вода, която на сутринта вече не течеше, винтила на меката връзка на студената беше спрян, отворих го но от там не капеше. Въпроса ми е това проблем ли е защото доколкото знам капането би трябвало да е от винтила а не от средата на корпуса и нужно ли е да викам техник да го види? За момента не го включваме просто.

# 1
  • Мнения: 593
И аз имам същия проблем с бойлера, даже всеки момент чакам да дойде техника.

Доколкото знам ремонта трябва да е за сметка на собствениците.

Извикай техник, за да не стане по-лошо.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
не искам да те плаша, но най-вероятно се е пробил корпуса -  свържи се с хазяите и им кажи за проблема - би трябвало да ви го сменят. Ако е в гаранция трябва да се занесе в сервиза и ги сменят, но се чака две седмици (по спомени от преди няколко години).  Peace

ПП Години бях на бойлер и горе-долу на година - година и нещо се пробиваше казана. Сега сложих неръждавейка и вече 3 години няма проблем, но и не сме го ползвали много - на ТЕЦ сме  Peace

# 3
  • Мнения: 0
а ако е пробит наистина корпуса колко време може да изкара така или е нужно незабавно да се види, и мога ли да го включвам поне за малко колкото да загрее водата до някаква температура

# 4
  • Italia
  • Мнения: 1 059
а ако е пробит наистина корпуса колко време може да изкара така или е нужно незабавно да се види, и мога ли да го включвам поне за малко колкото да загрее водата до някаква температура

Ако е пробит водосъдържателя има ОГРОМНА опасност от късо съединение!
Не знам дали си виждал отворен бойлер, но всичките кабели, релета, защити се намират под казанчето. Изключи бойлера (за по-сигурно може и от предпазителя, ако е на самостоятелен) и се обаждай на хазяите. Ако не реагират достатъчно бързо с техника, можеш да им предложиш сделка - ти го поправяш, а на следващия месец си удържаш сумата от месечния наем.

# 5
  • Мнения: 577
Нашия протече по същия начин пробит водосъдържател. Не подлежи на ремонт купихме нов.
Не рискувай да го включваш


Ако е пробит водосъдържателя има ОГРОМНА опасност от късо съединение!


# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Нашия протече по същия начин пробит водосъдържател. Не подлежи на ремонт купихме нов.
Точно това щях да пиша, в старата ни къща нямахме централно отопление и топла вода, средно на 3 години трябваше да се сменя бойлерът, пробива се и дотам.
Ако ел. инсталацията позволява, по-добре сложете проточен.
Те обаче са много мощни и най-добре работят на трифазен ток, а не навсякъде има такъв.
На нормален също става, но трябва задължително бойлерът да е на отделен кръг и бушон, за да не влияе на другите консуматори и да е вързан директно (не да се включва в контакт) със съответния кабел (не по-малко от 10 кв. мм).

# 7
  • Мнения: 13
... без ТЕЦ и на бойлер. Хазяйте по една или друга не уточниха на колко години е бойлера, но споменаха че почти не е бил ползван. ...
Че защо да е ползван - къпането със студена вода е полезно. Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 354
Може и да е нещо малко, ако наистина бойлера е почти нов. Имахме същият проблем с бойлер на тази фирма. Дойдоха техниците и изпилиха нещо по корпуса, казаха ,че при отливане на водосъдържателя оставали някакви малки пъпчици около отвора и после там не се уплътнявало добре и сълзи. Но бяха напълно наясно за проблема и директно там "пипнаха".

# 9
  • София
  • Мнения: 1 742
Пробит е корпуса.Ако е в гаранция ще ви го сменят иначе купувате нов.Аз за 4 години смених два бойлера в гаранция.По бързо става ако го свалите и отидете в сервиза и там ще ви го сменят с нов.Иначе трябва да чакате техник да дойде в къщи около седмица.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пробит е корпуса.Ако е в гаранция ще ви го сменят иначе купувате нов.Аз за 4 години смених два бойлера в гаранция.По бързо става ако го свалите и отидете в сервиза и там ще ви го сменят с нов.

точно така е.
Преди 3-4м. го играхма тоз номер.

Общи условия

Активация на акаунт