относно секциото !

  • 1 680
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Смятам,че е добре да споделя своя опит - родих преди 2 години със секцио . Аз реших , че искам да е секцио , смятах че на нормалното раждане мястото му е в миналия век . Раждането беше направо супер - само 10-15 минути . След 2 часа ме пусна упойката , е да си призная болките бяха ужасни , но това бе цената която платих за иначе бързото раждане . С две думи доволна бях , но на третия ден раната създаде проблем и я отвориха . След редица изследвания се оказа ,че в операционната са ме заразили със стафилокок. Естествено смених доктора при който бях раждала , обърнах се към специалист на който съм безкрайно благодарна и човекът каза че ако искам може да ми зашие раната но тъй като е инфиктирана тя пак сама ще се отвори . И оттук се почнаха мъките . В продължение на 3 месеца всеки ден ходих на промивки,превръзки , лазери и т.н. Докато най накрая в средата на третия месец след раждането раната наистина се затвори сама . Но честно казано въпреки болките ,които претърпях ако трябва пак да раждам пак ще избера секциото . Желая безпроблемно раждане на всички бъдещи майки ! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 423
били ни предупредила в коя болница са те заразили   #Crazy понеже аз (а предполагам и други мами)също искам секцио   bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 978
Но честно казано въпреки болките ,които претърпях ако трябва пак да раждам пак ще избера .......... .


Това може да го каже и жена раждала нормално.

Важното е, че си се оправила и всичко е наред.

Във всяка болница може да се заразиш!!!

п.п. За протокола...родих секцио...!


# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Уф,чак ме заболя корема докато четях Crazy
И аз  раждах секцио,но след 10 часа контракцийй,пълно разкритие и главата на бебо почти се беше показла Laughing И накрая ме оперираха заради едър плод.Понякога се шегуваме,че съм го родила два пъти Joy Joy

# 4
  • Мнения: 5 228
Аз нещо не можах да разбера идеята или по-скоро целта на темата...   newsm78

# 5
  • Мнения: 2 978
Аз нещо не можах да разбера идеята или по-скоро целта на темата...   newsm78

Карай... Joy

# 6
Аз раждах в  " Света София " . Но  ходих на лазер за раната доста време в Пирогов , и на оплакванията от моя страна относно болницата в която съм раждала докторката каза ,че имали такива случаи и от други болници.Така че късмет, дано не попадате на такива доктори .

# 7
  • Мнения: 3 423
Мерси Jane22  bouquet  bouquet  bouquetи на теб успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 278
pri koy  doktor rajda v sveta sofia

# 9
  • Мнения: 228
и аз съм родила секцио в "Света София" - за щастие нямах никакви проблеми и усложнения, макар че заедно с бебчо се наложи да ми махнат и една доста голяма миома. всъщност затова и трябваше да родя по този начин. болката, която изтърпях докато се възстановявах беше неприятна, но сега всичко е ОК. една приятелка роди нормално и вече 5 месец не може да се оправи - все има някакви проблеми. всъщност както казват каквото е написано на глава на камък не ходи

# 10
  • Мнения: 35 961
раждала съм нормално с епидурална и секцио
и двете ми бяха безпроблемни, просто плюсовете на едното са минуси на другото!

# 11
  • Мнения: 5 577
bubanka, даи моля те още инфо!

За теб, лично, кое е по-добро, или не можеш да обосновеш така нещата?

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз родих секцио и възстановяването ми беше бавно и мъчително. За щастие обаче без проблеми като твоите.

# 13
Аз родих първото си дете нормално, а второто секцио и то защото аз пожелах така.Първото ми раждане беше много тежко и завърши с форцебс.Възтановяването ми след това беше много продължително.Когато реших да имам второ дете,бях твърдо решила, че ще се роди секцио.Ето как родих втория път:Слагат ти упойка,заспиваш и се събуждаш с бебе.Боля ме само първите 15-20 минути след като излязох от упойка,докато подейства обезболяващото.Възтановяването ми беше много по бързо отколкото при нормалното раждане.На всички които се двоумят препоръчвам секциото,като по добър вариант.

# 14
  • Мнения: 2 755
...Смятам,че е добре да споделя своя опит - родих преди 2 години със секцио . Аз реших , че искам да е секцио , смятах че на нормалното раждане мястото му е в миналия век . ...
Shocked Интересно, защо акушер-гинеколозите не споделят това мнение. Rolling Eyes

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нещо ми бяга смисълът на темата.
Родила си секцио по желание, после се оказва, че си заразена и инфектирана, било ти е гадно, но искаш пак да ти се случи?

И?
Ние можем ли да ти помогнем някак?

# 16
  • Мнения: 2 274
За мен това си е чист  майтап  Twisted Evil

# 17
Пожелавам ви да не ви се случва , защото изобщо няма да ви се стори майтап !Относно противоречието- да хем ме заразиха , хем пак ще раждам със секцио , не е казано че всяко такова раждане завършва па тази начин . Но аз го предпочитам пред нормалното .

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но аз го предпочитам пред нормалното .

Би ли пояснила как предпочиташ едно нещо пред друго, след като имаш лични впечатления само от едното?

Темата е нищена толкова пъти, че направо не ми се пише вече. но не мога да се сдържам, когато попадна на подобни твърдения...

Всяко раждане е строго индивидуално. И няма как да знаеш, дали естественото нямаше да е по-добрия вариант за теб. Поне със сигурност нямаше да ходиш три месеца на превръзки...ако не друго.

# 19
Донякъде си права , но докато ми бяха включили системите в предродилното , нормалното раждане на някои жени ми се стори малко глупаво , говоря за раждане без абсолютно никаква упойка , при положение , че технологиите са доста напреднали вече . Това , което ми се случи с раната не е задължително да се случва на всяко раждане със секцио , все пак ако не беше раната щях да се възстановя значително по-бързо . Не е необходимо да съм раждала  и по двата начина , за да си изградя мнение , било то и погрешно . newsm78

# 20
  • Мнения: 2 274
Не е необходимо да съм раждала  и по двата начина , за да си изградя мнение , било то и погрешно . newsm78
Whistling

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...нормалното раждане на някои жени ми се стори малко глупаво , ... Не е необходимо да съм раждала  и по двата начина , за да си изградя мнение , било то и погрешно . newsm78

Не можеш да си изградиш мнение за начин на раждане.
Няма общовалидна истина за това.
Има само очевидна липса на запознаване с нормалното раждане, щом го наричаш "глупаво".

Продължавам да не разбирам какво искаш да кажеш на мамите, които имат колебания за това как да родят?
Нещо като "аз съм раждала секцио със сериозни усложнения и въпреки, че не знам как би протекло едно нормално раждане ви съветвам да изберете секциото"?

Аз съм раждала два пъти по естествен начин, без никакви усложнения, с много бързо възтановяване и въпреки това не отричам секциото.

Това би било глупаво...

Може би не е лошо да попрочетеш това-онова преди да си изграждаш мнение...
да започнем с това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0
....и да продължим с другите статии и теми в библиотеката...

Чак след като се информираш добре може да съветваш другите.

# 22
  • Мнения: 5 228
...раждане на някои жени ми се стори малко глупаво ...

Ти как би се почувствала, ако някой ти каже, че раждането ти е било глупаво?

Не е необходимо да съм раждала  и по двата начина , за да си изградя мнение , било то и погрешно . newsm78

Тук си права - за да си изградиш погрешно мнение, наистина няма нужда да си раждала и по двата начина.

# 23
След многобройните нападки от вашата страна ще кажа следното :
1. Не съветвам , а изразявам личен опит , мисля , че има разлика .
2. Имам право на лично мнение дори и да не съм раждала по двата начина , съгласете ,че има доста неща които не са ни се случвали -значи ли това  че не трябва да имаме собствена позиция по въпроса ?
3. Изразявам лично мнение и не ангажирам никого с него , не помня да съм казвала че това е разпространено мнение сред гинеколозите.
4.Да , има противоречие - хем проблеми с раната , хем пак искам секцио , но ако не беше проблема с раната  щях да се възтановя много по-бързо .
5.Относно това , че определих нормалното раждане като глупаво , да доста силно изказване . Тук си права , Фукла .
6.Но в крайна сметка родих чрез секцио за 10 мин. ( пак напомням че това с раната се случва рядко и не е задължително ) , а гинекологът ми тогава сподели , че понякога нормалното раждане продължавало и по 8 - 10 часа .
7.Извинявам се ако съм засегнала някого !  bouquet

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ОК
Просто темата е взривоопасна...
Личният ти опит, който сама казваш не е основание за каквито и да било твърдения може да подведе или да сресне някой...доста е горчив.

Не искам да те убеждавам...просто те съветвам да прочетеш линка, който ти пуснах.
Поне ще се убедиш, пак от личния опит на "наша" мама, че и естественото раждане може е приятно.

Мисля да заключа темата...какво ще кажеш?
  bouquet

# 25
  • на село
  • Мнения: 3 914
То това е дъвкано хиляда пъти- за нормалното и секцио.

# 26
Jane22, Kolko vreme sled sekcioto te izpisaha ot bolnicata. Moje i da si spodeliala, no az sam nova vav foruma

# 27
  • София
  • Мнения: 8 932
Каквото и да си говорим винаги ще има хора, които да защитават единия или другия начин на раждане. Но да наричаш нечие раждане глупаво. И то това е нормалното раждане, означава да наричаш глупави всички жени родили преди теб. Познавам жени родили и по-двата начина и доволни и от двата. Но в крайна сметка не е ли по-важно кое е по-добре за детето, а не за нас.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 69
Раждала съм и по двата начина В "Света София". Без усложнения. Класически случай. Но нека всеки сам избира... Все пак секциото тр. да е по медицински показания, з. е операция, а както при всяка операция може да има усложнения. Докато раждането по естествен път е нещо физиологично и при оптимистична нагласа  на майката минава безпроблемно. За възстановяването- всеки- индивидуално. Но след секцио-1 мес поне. А след нормално в повечето случаи ставаш на втория час.

# 29
  • Мнения: 7 186
За възстановяването- всеки- индивидуално. Но след секцио-1 мес поне. А след нормално в повечето случаи ставаш на втория час.

За възстановяването не съм съгласна. Аз на втория ден след секциото бях на крака, а след седмица бях пушка и вече всичко беше забравено. Нито имах болки, нито дискомфорт, даже обикалях по магазините да си купувам нови дрехи и ходих по заведения Simple Smile. Докато имам сумати познати с нормални раждания дето по 1 месец не могат да си седнат на Д- то. Така че всичко си е до организъм и структура, никой не може да каже при кое раждане е по- бързо възстановяването.

# 30
  • Мнения: 4 399
Защо така реагирате бе хора? Какъв бил смисълa, та какъв бил смисълa... Като че ли всички теми тука са само дълбоко смислени... Ами за мен подобни теми са от полза. Предстои ми раждане и при положение че има упойки и секцио по желание е логично да се изкушавам и да се замислям и за тези варианти. Пропускам квалификации от сорта кое раждане било цивилизовано и кое не. За мен е важен опита на хората, не разсъжденията им. Ето тук в тази тема чух още един случай за това до какво може да доведе секциото. Изводите мога и сама да си ги направя.

# 31
  • Мнения: 35 961
Вяра, Вергилия ме беше помолила да й напиша, писах й на лични, но това го поствам специално заради теб!

Цитат на: bubanka
...
Преди 5 години родих каката нормално. Преносвах я 6 дни и лекарката ви даде хапче, което да забърза процеса, вероятно щеше да се забави още ден-два, преди да излезе бебчо. В предродилна, щом стигнах до 4 см. разкритие ми сложиха упойката. Аз бях доста изтощена, защото ме беше страх /нормално/, не бях яла и почти не бях пила вода от 12 часа, защото мислехме, че ще стане по-бързо. Не ме е боляло много преди упойката, просто беше досадно - чакаш, обикаляш коридорите на болницата ... Щом ми сложеха упойката заспах  Mr. Green След час и половина ме събудиха, провериха ме за разкритие и ме закапраха в родилна зала. Сложиха ми още малко упойка за всеки случай. Не съм усещала нищо през цялото време - лекарката и акушерките ме наставлявапха кога да напъвам, а една от тях подпираше корема отгоре, за да избута бебето. Още тогава бях диоптри и не беше препоръчително да се напъвам много. Лекарката ми направи епизиотомия, извади ми плацентата на ръка /това беше най-странното  за мен, въпреки, че нищо не усещах, но гледката на ръката й до лакет в мен  ooooh!/, после ме заши и нищо не усетих, казват, че шиенето било по-болезнено то раждането. Беше ми неудобно да седя с шева, но на шестия час обикалях болницата, ходих до тоалетната и ядях като за световно  Mr. Green Възстанових се бързо, само беше досадно, че при всяко ходене до тоалетна трябваше да се подмивам със смрадлика и да пръскам Бивацин - до около 20 ден.
Сега родих секцио по мед. показания заради очите. Много ме беше страх от секциото, все пак коремна операция, но и тя мина леко. За малко да ме резнат "на живо", първия път спиналната не хвана и я биха втори път. Беба беше високо, секцио един ден преди термин, но аз не дадох да ме режат по-рано. Тя не беше тръгнала да излиза, едвам я извадиха, толкова нагоре беше. Сигурно и тя щеше да закъснее седмица. Много се притеснявах да не я наранят, защото на приятелка при секцио и високо горе бебе, му счупиха ключицата от дърпане, за да го извадят  #Cussing out. След операцията треперих ужасно часове наред, вероятно заради двойната упойка, станах след 24 часа и бях добре. Големият стрес за мен беше, когато лекарката ме поздрави за бебчето и я видях отгоре до долу в кръв, от ръцете й също капеше кръв, моята кръв!!! Възстановяването от секцио е по-трудно, на втората седмица явно се пресилих, защото 3-4 дни ме боля адски, даже повече от след операцията и трябваше много да почивам, имах пристъпи на адски студ и треперене при 28 градуса в стаята, вероятно от кръвозагубата. Но от друга страна раната беше на по-лесно за обслужване място и липсваше стреса от това "ще-ми-стане-ли-нещо-докато-правим-секс". Това е, ако искаш да питаш нещо, не се притеснявай! Наистина двете са много различни, може би, защото нямах усложнения с нито едното, не мога да отдам предпочитания на което и да е от тях. Мисля, че жените много се вглеждаме в самото раждане и често пропускаме периода на възстановяване като фактор  ooooh!
Още нещо се сетих - лохиите при нормалното са много повече, защото при секциото ги изсмукват с една помпа, която издава ужасно гаден звук "хляп-хляп"  Sick
При нормално второ раждане често не правят епизиотомия и ми си иска да раждам като една моя приятелка - тя е 1.58 м., роди бебе 3.500, нормално, без разкъсвания и казавше, че след това един ден се е чувствала като изтръпнала долу и само това  Sunglasses Още нещо - при секцио те държат 3-4 дни на диета, а аз лично умирах от глад! Не смеех да ям, все пак не случайно я правят тази диета, но имаше едно момиче, което щом стана започна да яде ябълки, кюфтета и всякакви неща  #Crazy При нормалното  -нямахме ограничения  Naughty
.... и във форума има разни  newsm57 , които биха казали, че с упойка или пък секцио раждането не е раждане, но да си гледат работата  newsm29 ! Имам две прекрасни деца, независимо от това как са родени! И двата пъти ме е било страх и ме е боляло, но не е това най-важното, а резултатът  newsm63
Поздрави!  Heart Eyes

още нещо, но вие го знаете - кърмата при секцио слиза по-бавно, а на бебо в болницата му дават АМ

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За мен е важен опита на хората, не разсъжденията им. Ето тук в тази тема чух още един случай за това до какво може да доведе секциото. Изводите мога и сама да си ги направя.

Изводите за това кое раждане ще е по-добро за теб специално, може да ги направи само добър гинеколог...
Намери си такъв (ако още не си), на когото можеш да се довериш и го слушай.
После..ако решиш да раждаш естествено - слушай какво ти казва акушерката...

А реагираме така, защото аз поне продължавам да не разбирам истинската причина на Jane22 да избере повторно секцио. Поне от опита, който е споделила личи, че е било един малък кошмар...

Туй то.
Ако искаш да четеш мнения...в библиотеката има доволно много теми по въпроса...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
явно и това с кърмата е индивидуално,защото на мен веднага ми тръгна и то в изобилие ooooh!Което само по себе си е добре,но пък беше неприятно-докато се събудя от упойката и трябваше да се цедя Confusedпри всичките болки Sick
Колкото до операцията с/у нормално,както съм написала в предния си пост-аз тръгнах да раждам нормално след 10 часа болки и т.н. и ме оперираха буквално в последните минути по спешност определено за второто дете ще избера секцио.Възхищавам се на майките който са изтърпяли болката от нормалното раждане и са готови пак така да родят-но това определено не е за мен.Поносимоста ми на болка хич я няма-вдигнах на главата си цялата болница Joy

# 34
  • Мнения: 4 399
Изводите за това кое раждане ще е по-добро за теб специално, може да ги направи само добър гинеколог...
Намери си такъв (ако още не си), на когото можеш да се довериш и го слушай.
После..ако решиш да раждаш естествено - слушай какво ти казва акушерката...

А реагираме така, защото аз поне продължавам да не разбирам истинската причина на Jane22 да избере повторно секцио. Поне от опита, който е споделила личи, че е било един малък кошмар...

Туй то.
Ако искаш да четеш мнения...в библиотеката има доволно много теми по въпроса...



Реза, тук става въпрос за секцио по желание. Така че изводите както и решенията остават за пациентката. Лекарите имат думата при секцио по мед. показания. На мен поне не ми е известен лекар който да съветва за секцио по желание. И въпреки това отчетните форуми са пълни с момичета които правят предварителни уговорки за секцио по желание. Мисля че за всички тях не е лошо да прочетат до какви усложнения може да се стигне след секцио. И стига с тая библиотека! Това е форум а не читалня. Аз искам да общувам с хора. Ако искам да чета само, има цели книги изписани по въпросите на секциото. Само че е по-различно да чуеш преживяна история. И най-вероятно точно тая я няма дори и в светата библиотека. А мотивите на Jane ни най-малко не ме вълнуват.

Бубанка, благодаря за подробния разказ!

Общи условия

Активация на акаунт